Sine
  • Generation handball

JHF Elite Cup - 3. runde-resultater og 4. runde-lodtrækning

fredag. 12. januar - 2018 af Claus Sonne  | Foto: Privatfoto


3. runde af JHF's Elite Cup er næste færdigspillet - og der er fordelt hold til 4. runde:

U14 drenge
3. runde:
Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. - Fredericia HK 1990 1. Div. 20 - 23
Blåbjerg HK - ØBG Silkeborg, 1. Div. 20 - 38
Dybbøl IU, 1. Div. - Hørning Håndbold 1. Div. 20 - 25
Team Favrskov Håndbold 1. Div. - Holstebro Håndb.90, 1. Div. 31 - 25
Løgstør HK - HF Mors / Nordmors 1. Div. 24 - 28
Randers DH - Søndermarkens IK 1. Div. 20 - 24
Skjern Håndbold, 1. Div. - Skanderborg Håndbold 1. Div. Skjern 21 - 26
HEI, Skæring 1. Div. - Aars HK, 1. Div. - spilles 12. januar.

4. runde
Team Favrskov Håndbold 1. Div. B - HEI, Skæring 1. Div. A ell. Aars HK, 1. Div. A
Fredericia HK 1990 1. Div. A - Hørning Håndbold 1. Div. A
Søndermarkens IK 1. Div. A - ØBG Silkeborg, 1. Div. A
Skanderborg Håndbold 1. Div. - HF Mors / Nordmors 1. Div. A

U16 drenge
3. runde
Fredericia-Trelde 1. Div. - AGF-Viby 1. Div. 25 - 39
Aars HK - Viborg HK 26 - 23
HC Midtjylland, 1. Div. - HF Mors/Skyum 1. Div. 20 - 29
Sønderborg Håndbold 1. Div. - Skanderborg Håndbold 1. Div. 17 - 30
UH Esbjerg - Vejle Idrætsefterskole, 1. Div. 18 - 34
HF Mors/Skyum 2 - TTH Holstebro, 1. Div. 22 - 31
Randers HH, 1. Div. - HEI/VRI 1. Div. 34 - 17
Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. - ØBG-Gødvad 1. Div. - spilles 24. januar

4. runde
Randers HH, 1. Div. - Vejle Idrætsefterskole, Liga
AGF-Viby, Liga - Skanderborg Håndbold, Liga
TTH Holstebro, 1. Div. - Aars HK, 1. Div.
Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. ell. ØBG Gødvad, Liga - HF Mors/Skyum, Liga

U18 drenge
3. runde:
Skanderborg Håndbold 1. Div. - Skjern Håndbold, 1. Div. 40 - 16
Ikast Håndbold, 1. Div. - UH Esbjerg, 1. Div. 26 - 34
Hørning Håndbold - Århus Håndbold 1. Div. 17 - 45
Århus Håndbold 2 - Aars HK 29 - 33
Nøvling IF 2 - Bjerringbro-Silkeborg 1. Div. 20 - 27
BBI-Saxburg - Fredericia-Trelde 1. Div.26 - 34
Ebeltoft IF - HF Mors U-18 dr, 1. Div. 23 - 25
Aalborg Håndbold 1. Div. -. TTH Holstebro 1. Div. - udehold medlt afbud

4. runde:
Århus Håndbold 1. Div. - Aalborg Håndbold, Liga
UH Esbjerg, 1. Div. - Fredericia-Trelde 1. Div.
Aars HK - Skanderborg Håndbold, Liga
Bjerringbro-Silkeborg, Liga - HF Mors U-18 dr, Liga

U14 piger
3. runde:
Sønderris Sportsklub - Skanderborg Håndbold 1. Div. 21 - 23
Bording KFUM, 1. Div. - Rødekro-Aabenraa Håndbold 1. Div. 34 - 18
Skalborg SK 1. Div.- Hornbæk SF, 1. Div. 20 - 24
Hammel GF 1. Div. - Team Favrskov Håndbold 1. Div. 25 - 12
Aars HK - Mejdal-Halgård 1. Div. 15 - 25
Viborg HK 1. Div. - HEI, Skæring 1. Div. 21 - 20
Fjends HK 1. Div. - Team Vadum / Aabybro 1. Div. 20 - 22
VRI, Risskov, 1. Div. - DUH, Esbjerg 1. Div. 19 - 16

4. runde:
Hornbæk SF, 1. Div. B - Mejdal-Halgård 1. Div. A
Skanderborg Håndbold 1. Div. B - Viborg HK 1. Div. A
Hammel GF 1. Div. A - Bording KFUM, 1. Div. A
VRI, Risskov, 1. Div. A - Team Vadum / Aabybro 1. Div. A

U16 piger
3. runde:
Thy Håndbold / Skyum FC - Midtjylland Ungdom, Ikast 1. Div. 21 - 31
Randers HK 2 - TTH Holstebro 1. Div. 23 - 30
HF Mors - Lystrup/Skovbakken 1. Div. 16 - 33
Balle Musik- & Idrætsefterskole - SINE Håndbold, Løgumkloster 1. Div. 18 - 33
AGF-Viby-Stavtrup 1. Div. - Skjern Håndbold, 1. Div. 33 - 28
Horsens HK 1. Div. - DUH, Esbjerg 1. Div. 27 - 17
Randers HK 1. Div. - HEI/VRI 1. Div. 27 - 25
Vejen HK - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Vejen 15 - 34

4. runde:
Lystrup/Skovbakken 1. Div. - SINE Håndbold, Løgumkloster, Liga
TTH Holstebro, Liga - Silkeborg-Voel KFUM, Liga
Horsens HK 1. Div. - FC Midtjylland Ungdom, Ikast, Liga
AGF-Viby-Stavtrup 1. Div. - Randers HK, Liga

U18 piger
3. runde:
Sdr. Omme IF - DUH, Esbjerg 1.Div. 12 - 31
Skive fH - TTH Holstebro 1.Div. 21 - 26
EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1.Div. - FC Midtjylland Ungdom, Ikast 18 - 33
Ikast Håndbold 2 - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Sportscenter 16 - 25
Sønderjyske Ungdom Ikast Håndbold 1.Div. 24 - 19
Sønderborg Håndbold - Skanderborg Håndbold 1. Div. 26 - 34
Frederikshavn FI - Aarhus United, 1. Div. 25 - 26
Fredericia HK 1990, 1. Div. - Horsens HK, 1. Div. 24 - 20

4. runde:
FC Midtjylland Ungdom, Ikast, Liga - Silkeborg-Voel KFUM, Liga Sportscenter
Aarhus United, 1. Div. - Fredericia HK 1990, 1. Div.
DUH, Esbjerg 1.Div. - TTH Holstebro 1.Div.
Sønderjyske Ungdom, 1. Div. - Skanderborg Håndbold, Liga

Kampene i 4. runde skal være afviklet senest den 16. februar 2018


Til toppen ↑