Generation handball
  • ISI

JHF Elite Cup: 3. spillerunde er klar

mandag. 04. december - 2017 af Claus Sonne  | Foto: Select


JHF har fordelt holdene til 3. runde af sine Elite Cup:

U14 drenge
HEI, Skæring 1. Div. - Aars HK, 1. Div.
Randers DH - Søndermarkens IK 1. Div.
Løgstør HK - HF Mors / Nordmors 1. Div.
Team Favrskov Håndbold 1. Div. - Holstebro Håndb.90, 1. Div.
Skjern Håndbold, 1. Div. - Skanderborg Håndbold 1. Div.
Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. - Fredericia HK 1990 1. Div. Voel
Blåbjerg HK- ØBG Silkeborg, 1. Div.
Dybbøl IU, 1. Div. - Hørning Håndbold 1. Div.

U16 drenge
Randers HH, 1. Div. - HEI/VRI 1. Div.
Aars HK - Viborg HK
HF Mors/Skyum 2 - TTH Holstebro, 1. Div.
HC Midtjylland, 1. Div. - HF Mors/Skyum 1. Div.
UH Esbjerg - Vejle Idrætsefterskole 1. Div.
Fredericia-Trelde 1. Div. - AGF-Viby 1. Div.
Sønderborg Håndbold 1. Div. - Skanderborg Håndbold 1. Div.
Silkeborg-Voel KFUM 1. Div. - ØBG-Gødvad 1. Div.

U18 drenge
Århus Håndbold 2 - Aars HK
Nøvling IF 2 - Bjerringbro-Silkeborg 1. Div.
Aalborg Håndbold 1. Div. - TTH Holstebro 1. Div.
Ebeltoft IF - HF Mors U-18 dr, 1. Div.
Hørning Håndbold - Århus Håndbold 1. Div.
Ikast Håndbold, 1. Div. - UH Esbjerg, 1. Div.
BBI-Saxburg - Fredericia-Trelde 1. Div.
Skanderborg Håndbold 1. Div. - Skjern Håndbold, 1. Div.

U14 piger
Viborg HK 1. Div. - HEI, Skæring 1. Div.
Aars HK - Mejdal-Halgård 1. Div.
Skalborg SK 1. Div. - Hornbæk SF, 1. Div.
Fjends HK 1. Div. - Team Vadum / Aabybro 1. Div.
Hammel GF 1. Div. - Team Favrskov Håndbold 1. Div.
Bording KFUM, 1. Div. - Rødekro-Aabenraa Håndbold 1. Div.
VRI, Risskov, 1. Div. - DUH, Esbjerg 1. Div.
Sønderris Sportsklub - Skanderborg Håndbold 1. Div.

U16 piger
Thy Håndbold / Skyum - FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1. Div.
Randers HK 2 - TTH Holstebro 1. Div.
HF Mors - Lystrup/Skovbakken 1. Div.
Randers HK 1. Div. - HEI/VRI 1. Div.
Balle Musik- & Idrætsefterskole - SINE Håndbold, Løgumkloster 1. Div.
AGF-Viby-Stavtrup 1. Div. - Skjern Håndbold, 1. Div.
Vejen HK - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div.
Horsens HK 1. Div. - DUH, Esbjerg 1. Div.

U18 piger
EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1.Div. - FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1.Div.
Frederikshavn FI - Aarhus United, 1. Div.
Ikast Håndbold 2 - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div.
Skive fH - TTH Holstebro 1.Div.
Sønderborg Håndbold - Skanderborg Håndbold 1. Div.
Sdr. Omme IF - DUH, Esbjerg 1.Div.
Sønderjyske Ungdom - Ikast Håndbold 1.Div.
Fredericia HK 1990, 1. Div. - Horsens HK, 1. Div.

Kampene skal være spillet senest 12. januar.


Til toppen ↑