Generation handball
  • ISI

JHF Elite Cup drenge 2017 - 1. runde

torsdag. 28. september - 2017 af Claus Sonne  | Foto: vildmedfoto.dk


JHF Elite Cup 1. runde. Hvis der ikke står 1.Div. bag et hold, hører dette hjemme i 2. div.

U14 drenge
Oversiddere: Herning f. H. 1. Div., Skanderborg Håndbold 1. Div., Fredericia HK 1990 1. Div., Aars HK, 1. Div., ØBG Silkeborg, 1. Div. og Skjern Håndbold, 1. Div.

Hørning Håndbold 2 - Silkeborg-Voel KFUM 1. Div.
Team Favrskov Håndbold 1. Div. - Viby IF 1. Div.
Ry Håndbold - AGF, Århus 1. Div.
Skanderborg Håndbold 2 - Randers KFUM 1. Div.
HEI, Skæring 2 - ØBG Silkeborg 2
HSR Klakring - Vejle Håndbold Klub
Børkop HK - Vejen HK
Kolding IF 2 - Blåbjerg HK
UH Esbjerg, 1. Div. - Kolding IF, 1. Div.
Sundeved HK - Rødekro-Aabenraa Håndbold
Team Møgeltønder-Tønder Håndbold Ungdom - Team Haderslev-Vojens
Ribe HK 1. Div. - Dybbøl IU, 1. Div.
ØBI-BI, Brønderslev - Støvring Håndbold
Aalborg KFUM - Hjallerup IF 1. Div.
Nørresundby HK - Team Vadum/Aabybro 1. Div.
Dronninglund IF - Løgstør HK
Skibsby/Højene IF - Nøvling IF
Mejrup-Hvam - Skive fH
HF Mors/Nordmors 2 - Holstebro Håndb.90, 1. Div.
Nr. Søby IF - Søndermarkens IK 1. Div.
Herning f. H. 2 - HF Mors / Nordmors 1. Div.
Bjerringbro FH - HEI, Skæring 1. Div.
SIF - Gødvad - Hammel GF 1. Div.
BMI - Odder Alliancen - Hørning Håndbold 1. Div.
Hadsten Håndbold - Randers DH
Sejs-Svejbæk IF - VRI, Risskov

U16 drenge
Oversiddere: Aalborg Håndbold 1. Div., HF Mors/Skyum 1. Div., Ikast Håndbold 1. Div., HEI/VRI 1. Div., Silkeborg-Voel KFUM 1. Div., AGF-Viby 1. Div., Skanderborg Håndbold 1. Div., Fredericia-Trelde 1. Div. , Vejle Idrætsefterskole 1. Div., Sønderborg Håndbold 1. Div., Randers HH, 1. Div., TTH Holstebro, 1. Div., UH Esbjerg, Bjerringbro FH, Kolding IF, 1. Div., Skive fH , Viborg HK, AGF-Viby 2 , TM Tønder Håndbold, HC Midtjylland, 1. Div., ØBG-Gødvad 1. Div., Rødekro-Aabenraa Håndbold 1. Div., Nøvling IF 2, Støvring Håndbold og Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam.

Aars HK- Hjørring Håndbold
Sæby HK - HF Mors/Skyum 2
Randers HH 2- Hadsten Håndbold
Ikast Håndbold 2 - AGF-Viby 3
Vejle Håndbold Klub - Balle Musik- & Idrætsefterskole
Team Haderslev-Vojens - Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

U18 drenge
Oversidder: Skanderborg Håndbold

Nøvling IF 2 - ØBI-BI, Brønderslev
Mejdal-Halgård - Bjerringbro-Silkeborg 1. Div.
Hjallerup IF 2 - Aars HK
TTH Holstebro 2 - HF Mors U-18 dr, 1. Div.
TTH Holstebro 1. Div. - Randers HH 1. Div.
Skive fH - Aalborg Håndbold 1. Div.
Ebeltoft IF - Horsens HK
Århus Håndbold 2 - Bjerringbro-Silkeborg 2
Billund IF - Århus Håndbold 1. Div.
Brabrand IF Håndbold - Ikast Håndbold, 1. Div.
Hørning Håndbold - Viborg HK
Sønderborg Håndbold 1. Div. - UH Esbjerg, 1. Div.
BBI-Saxburg - Kolding IF
Varde HK - Fredericia-Trelde 1. Div.
TM Tønder Håndbold - Skjern Håndbold, 1. Div.


Til toppen ↑