isi_træner
  • Generation handball

JHF Elite Cup piger 2017 - 1. runde

torsdag. 28. september - 2017 af Claus Sonne  | Foto: vildmedfoto.dk


JHF Elite Cup 1. runde. Hvis der ikke står 1.-Div. bag et hold, hører dette hjemme i 2. div.

U14 piger
Oversiddere: Thy Håndbold 1. Div., Hammel GF 1. Div., HEI, Skæring 1. Div., Team Favrskov Håndbold 1. Div., DUH, Esbjerg 1. Div. og Bording KFUM, 1. Div.

Ikast KFUM - Silkeborg-Voel KFUM 2
Rødekro-Aabenraa Håndbold 1. Div. - Fredericia HK 1990 1. Div.
Gødvad GIF - Herning f. H. 2
Vinding SF - Team Haderslev-Vojens
ØHK Hedensted - Horsens HK 1. Div.
Kolding IF - Vidar-Ulkebøl Håndbold
Ribe HK - Kolding KFUM Håndbold
Herning f. H. -Skjern Håndbold
Sønderris Sportsklub - Hvide Sande KFUM
Ikast f.S. 1. Div. Silkeborg - Voel KFUM 1. Div.
Team Vadum / Aabybro 2 - Skalborg SK 1. Div.
Løgstør HK - Team Vadum / Aabybro 1. Div.
Nørresundby HK - Hjallerup IF
Nøvling IF - Aars HK
HF Mors / Nordmors - Holstebro Håndb.90 1. Div.
Viborg HK 1. Div. Skive fH, 1. Div.
Resen KFUM - Fjends HK 1. Div.
Søndermarkens IK - Mejdal-Halgård 1. Div.
HEI, Skæring 2 - Hørning Håndbold
Bjerringbro FH - Ry Håndbold
Skanderborg Håndbold 2 - Hornbæk SF, 1. Div.
VRI, Risskov 2 - Team Favrskov Håndbold 2
Randers Freja - Stavtrup/Viby
AGF, Århus - Vorup FB
Odder Håndbold - VRI, Risskov, 1. Div.
Hammel GF 2 - Skanderborg Håndbold 1. Div.

U16 piger
Oversiddere: EliteHåndbold Aalborg Ungdom 1. Div., TTH Holstebro 1. Div., FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1. Div. , Randers HK 1. Div., HEI/VRI 1. Div., Ikast Håndbold 1. Div., Lystrup/Skovbakken 1. Div., Skanderborg Håndbold 1. Div., DUH, Esbjerg 1. Div. , Fredericia HK 1990, Randers HK 2, Horsens HK 1. Div., Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. , Hjallerup IF, Skjern, Hammel GF, Team Favrskov Håndbold, 1. Div., Vendsyssel Ungdoms Håndbold, Sæby 1. Div., AGF-Viby-Stavtrup 1. Div., SINE Håndbold, Løgumkloster 1. Div. , Vejle Idrætsefterskole 1. Div. , HF Mors, Stjær BK, Silkeborg-Voel KFUM 2, Team Haderslev-Vojens, Vejen HK og Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole.

Visse IF 2 - Thy Håndbold / Skyum
Vendsyssel Ungdoms Håndbold, Sæby 2 - Team Vadum/Aabybro
Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole - HMI Sport, Hou
HEI/VRI 2 - Ikast Håndbold 2
Varde HK - Balle Musik- & Idrætsefterskole

U18 piger
Aars HK EliteHåndbold - Aalborg Ungdom 1.Div. Idrætscenter
Hjallerup IF - TTH Holstebro 1.Div.
Skive fH - Dronninglund IF 2
TTH Holstebro 2 - Ikast Håndbold 1.Div.
Frederikshavn FI - Team Vest Han Herred
Thorsager-Rønde IF - Aarhus United, 1. Div.
Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. - Randers HK 1.Div.
Ry Håndbold - Skanderborg Håndbold 2
FC Midtjylland Ungdom, Ikast 1.Div. - Skanderborg Håndbold, 1. Div.
Vorup FB 2 - Ikast Håndbold 2
Kjellerup Håndbold Klub - Horsens HK, 1. Div.
Sønderborg Håndbold - TM Tønder Håndbold
Vejen HK - Fredericia HK 1990, 1. Div.
Kolding IF - Sdr. Omme IF
Rækker Mølle Håndbold - DUH, Esbjerg 1.Div.
Vejle Håndbold Klub - Sønderjyske Ungdom


Til toppen ↑