Generation handball
  • Hellebjerg

JHF kval 2017: Tilmeldte hold

onsdag. 09. august - 2017 af Claus Sonne  | Foto: Hummel


Fristen for at melde hold til kvalifikationsturneringen i JHF U14, U16 og U18 udløber 9. august. Der er tilmeldt følgende hold:

U14 piger 1. division (24 pladser)
Fredericia HK 1990
Skjern Håndbold
Silkeborg-Voel KFUM
Herning f. H.
DUH, Esbjerg
Bording KFUM
Vinding SF
Viborg HK
Hammel GF
Hornbæk SF
Sønderris Sportsklub
Holstebro Håndb.90
Ribe HK
Rødekro-Aabenraa Håndbold
ØHK Hedensted
Strandby/Elling IF
Hjallerup IF
Ikast f. S.
Mejdal-Halgård
Skalborg SK
Skanderborg Håndbold
Randers Freja
Team Favrskov Håndbold
Thy Håndbold
HF Mors / Nordmors
AGF, Århus
Trelde GI
VRI, Risskov
HEI, Skæring
Fjends HK
Horsens HK
Skive fH
Team Vadum / Aabybro
Aars HK

U14 piger 2. division (36 pladser)
Vidar-Ulkebøl Håndbold
Fredericia HK 1990
Silkeborg-Voel KFUM 2
Herning f. H. 2
DUH, Esbjerg 2
Hammel GF 2
Brabrand IF Håndbold
Holstebro Håndb.90 2
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2
Vorup FB 2
Hjørring Håndbold
Resen KFUM
Skanderborg Håndbold
Sindal IF
AIK Vejgaard
Thorsager-Rønde IF
Nørresundby HK
HSR Klakring
Odder Håndbold
Lystrup/Skovbakken
Kolding IF
Gødvad GIF
Frederikshavn FI
HF Mors / Nordmors
Nibe HK
Team Favrskov Håndbold
Mejrup-Hvam
Vejle Håndbold Klub
AGF, Århus
Søndermarkens IK
VRI, Risskov 2
Ry Håndbold
HEI, Skæring 2
Bjerringbro FH
Nøvling IF
Team Haderslev-Vojens
Dronninglund IF
Løgstør HK
Hørning Håndbold
Skive fH 2
Stautrup/Viby
Hvide Sande KFUM
Kolding KFUM Håndbold
Team Vadum / Aabybro
Randers Freja

U14 drenge 1. division (24 pladser)
Skjern Håndbold
Fredericia HK 1990
Søndermarkens IK
Herning f. H.
UH Esbjerg
AGF, Århus
Hammel GF
Randers KFUM
Silkeborg-Voel KFUM
Skanderborg Håndbold
Holstebro Håndb.90
Ribe HK
Hjallerup IF
Nøvling IF
Randers DH
Team Favrskov Håndbold
HEI, Skæring
Kolding IF
HF Mors / Nordmors
Skive fH
Team Haderslev-Vojens
Aars HK
Viby IF
Hørning Håndbold
ØBG Silkeborg
Team Vadum / Aabybro
Dybbøl IU

U14 drenge 2. division (36 pladser)
Skjern Håndbold
Fredericia HK 1990 2
CØ5, Ølgod
Herning f. H. 2
AGF, Århus 2
Løgstør HK
Viborg HK
Møgeltønder/TSF
Nr. Søby IF
Skanderborg Håndbold 2
Rødekro-Aabenraa Håndbold
Vejen HK
Blåbjerg HK
Sejs-Svejbæk IF
Nørresundby HK
MejrupHvam
HEI, Skæring 2
Tornby IF
Kolding IF
Støvring Håndbold
SIF Gødvad
HF Mors / Nordmors
Vejle Håndbold Klub 2
Ry Håndbold
VRI, Risskov
BMI, Egelund
Team Haderslev-Vojens 2
Hadsten Håndbold
Dronninglund IF
Hørning Håndbold
HSR Klakring
ØBG Silkeborg 2
Bjerringbro FH 2
Aalborg KFUM
Børkop HK


U16 piger 1. division (18 pladser)
Skjern Håndbold
Fredericia HK 1990 
Vejle Idrætsefterskole
Silkeborg-Voel KFUM
Herning f. H.
DUH, Esbjerg
SINE Håndbold, Løgumkloster
Viborg HK
Ikast Håndbold
Randers HK
TTH Holstebro
FC Midtjylland Ungdom, Ikast
Skanderborg Håndbold
Lystrup/Skovbakken
HEI/VRI
EliteHåndbold Aalborg Ungdom
Team Favrskov Håndbold
Horsens HK
AGF-Viby-Stautrup
Team Vadum / Aabybro
Vendsyssel Ungdoms Håndbold, Sæby

U16 piger 2. division (30 pladser) 
Silkeborg-Voel KFUM 2
Brabrand IF Håndbold
DUH, Esbjerg 2
Hammel GF
SINE Håndbold, Løgumkloster 2
SINE Håndbold, Løgumkloster 3
Viborg HK 2
Viborg HK 3
Viborg HK 4
Ikast Håndbold
Hornbæk SF
Stjær BK
Randers HK 2
Billund IF
TTH Holstebro
Strandby/Elling IF 2
Vejen HK
Varde HK
Hjørring Håndbold
Hjallerup IF 2
Balle Musik & Idrætsefterskole
Visse IF 2
Thy Håndbold / Skyum 2
Thy Håndbold / Skyum 3
Randers Freja
Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam
Odder Håndbold
Kolding KFUM Håndbold
Kolind-Perstrup IF
Ribe HK
Lyngs Idrætsefterskole HK
Skive fH
Søndermarkens IK
Ry Håndbold
HEI/VRI 3
HEI/VRI 2
BGI Akademiet IF, Hornsyld
Vivild Gymnastik og Idrætsefterskole
Nøvling IF 2
Team Haderslev-Vojens
Horsens HK 2
Kjellerup Håndbold Klub
Vejle Håndbold Klub
Aars HK
HMI Sport, Hou
Hellebjerg Idrætsefterskole
HF Mors
Vojens Gymnastik & Idrætsefterskole
Idrætsefterskolen Lægårdens Håndboldforening
Bov IF
Frederikshavn FI 2
Team Vestjylland
Åstrup/Hammelev Grenaa
Søndermarkens IK
Vendsyssel Ungdoms Håndbold, Sæby
Sønderborg Håndbold


U16 drenge 1. division (18 pladser)
Skjern Håndbold
Fredericia-Trelde
Vejle Idrætsefterskole
HC Midtjylland
SINE Håndbold, Løgumkloster
Ikast Håndbold
TTH Holstebro
Rødekro-Aabenraa Håndbold
Skanderborg Håndbold
TM Tønder Håndbold
AGF-Viby
Randers HH
Kolding IF
Sønderborg Håndbold
Vejle Håndbold Klub
ØBG-Gødvad
HEI/VRI
HF Mors / Skyum
Aalborg Håndbold
Aars HK
Silkeborg-Voel KFUM

U16 drenge 2. division (30 pladser)
Fredericia-Trelde
Vejle Idrætsefterskole 2
Skjern Håndbold
UH Esbjerg
SINE Håndbold, Løgumkloster 2
Herning f. H.
Løgstør HK
Hammel GF
Ikast Håndbold
Sæby HK
TTH Holstebro
Harlev IK
Viborg HK
Viborg HK 3
Hjørring Håndbold
Hjallerup IF 2
Balle Musik & Idrætsefterskole
Kibæk Idrætsforening
Skanderborg Håndbold 2
AGF-Viby 2
AGF-Viby 3
Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam
Kolding KFUM Håndbold
Ans IF
Randers HH
Hadsten Håndbold
BGI Akademiet IF, Hornsyld
Kolding IF 2
Støvring Håndbold
Ribe HK
Lyngs Idrætsefterskole HK
Skive fH
Vejle Håndbold Klub
Ry Håndbold
ØBG-Gødvad
HEI/VRI
BMI, Egelund
Vivild Gymnastik og Idrætsefterskole
HF Mors / Skyum
Nøvling IF 2
Team Vestjylland
Bjerringbro FH
Billund IF
Søndermarkens IK/Ravnstrup KFUM
Dronninglund IF
Hellebjerg Idrætsefterskole
HMI Sport, Hou
SilkeborgVoel KFUM 2
Vojens Gymnastik & Idrætsefterskole
Idrætsefterskolen Lægårdens Håndboldforening
Team HaderslevVojens
Hvide Sande KFUM

U18 piger 1. division (12 pladser)
Fredericia HK 1990
Silkeborg-Voel KFUM
DUH, Esbjerg
Skanderborg Håndbold
Viborg HK
Ikast Håndbold
Randers HK
TTH Holstebro
Sønderjyske Ungdom
FC Midtjylland Ungdom, Ikast
Frederikshavn FI
Skive fH
Aarhus United
EliteHåndbold Aalborg Ungdom
Horsens HK

U18 piger 2. division (24 pladser)
Silkeborg-Voel KFUM 2
AIATranbjerg
DUH, Esbjerg 2
TM Tønder Håndbold
Skanderborg Håndbold 2
Søndermarken Vejle Håndbold Klub
Viborg HK 2
Ikast Håndbold
Hammel GF
TTH Holstebro 2
Vejen HK
Varde HK
Hjallerup IF 2
Galten FS
ØHK Hedensted
Thy Håndbold
TodbjergMejlby IF
Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam
Ry Håndbold
Hadsten Håndbold
Tornby IF
Kolding IF
Team Vest Han Herred
Team Favrskov Håndbold
Vejle Håndbold Klub
Sønderjyske Ungdom 2
Aarhus United 2
BBI Saxburg
Vorup FB
Nøvling IF 2
Team Vestjylland
Aabybro HK 2
Kjellerup Håndbold Klub
Aars HK
Dronninglund IF
Bjerringbro FH
Viby IF
HF Mors/Nordmors
Als HK
Team Haderslev-Vojens
Aalborg KFUM 2
Aalborg KFUM
Mejdal-Halgård
Vendsyssel Ungdoms Håndbold, Sæby
Sønderborg Håndbold
Sønderborg Håndbold 2
Thorsager-Rønde IF

U18 drenge 1. division (12 pladser)
Skjern Håndbold
Fredericia-Trelde
HC Midtjylland
UH Esbjerg
TM Tønder Håndbold
Sønderborg Håndbold
Ikast Håndbold
TTH Holstebro
Skanderborg Håndbold
Randers HH
Mors U18 dr
Vejle HF
Århus Håndbold
Bjerringbro-Silkeborg
Aalborg Håndbold
Aars HK

U18 drenge 2. division (24 pladser)
Fredericia-Trelde
Team Nord/7, Ølgod
AIA/Lyseng
HC Midtjylland 2
TM Tønder Håndbold 2
Hammel GF
Viborg HK
Børkop HK
Brabrand IF Håndbold
TTH Holstebro 2
AGF, Århus 3
Billund IF
Varde HK
Hjallerup IF 2
IK Frem Sønderup-Suld.
Visse IF 2
Team Favrskov Håndbold
Odder Håndbold
Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam
Randers HH
Thy Håndbold
Team Vest Håndbold
HF Mors U18 dr
Randers Freja 2
Nibe HK 3
Skive fH
Ebeltoft IF
Kolding KFUM Håndbold
BBI Saxburg
Stilling IF
Nørre Djurs HK
Bjerringbro-Silkeborg
Århus Håndbold
Nøvling IF 2
Team Haderslev-Vojens
Horsens HK
Hørning Håndbold
Mejdal-Halgård
Gørding-Lourup IF
Team Vestjylland
Kolding IF


Til toppen ↑