Sine

Oversigt: JHF 04-piger bruttotrupper kredshold

tirsdag. 10. april - 2018 af Claus Sonne  | Foto: Hummel


Sådan ser bruttotrupperne ud hos 04-pigerne i forhold til de jyske kredshold:

 

Kreds 1

Cecilie Callesen Gade, Venstre back, AIK Vejgaard

Tine Nørby Lysgaard, Venstre back, AIK Vejgaard

Laura Schwartz Jørgensen, Venstre back, Dronninglund IF

Maja Wandkær Sørensen, Højre back, Dronninglund IF

Mille Christiansen, Venstre fløj, Flauenskjold IF

Emma Winther Christiansen, Centerspiller, Frederikshavn FI

Lærke Majland, Frederikshavn FI

Sisse Marie Nielsen, Frederikshavn FI

Josefine Christensen, Centerspiller, Hjallerup IF

Julie Voldby, Venstre fløj, Hjallerup IF

Kirstine Kjellingbro, Venstre back, Hjallerup IF

Silje Jensen, Højre back, Hjallerup IF

Freja Mørch Andersen, Målvogter, Hjørring Håndbold

Jasmin Skovmose,Hjørring Håndbold

Marie Louise Bach, Venstre back, Hjørring Håndbold

Thilde Bisgaard Jakobsen, Centerspiller, Hjørring Håndbold

Julie Wendelboe Bøcher, Venstre back, Horne KFUM

Cecilie Abildgaard, Højre back, Nibe HK

Amalie Knudsen,  Nøvling IF

Emma Skipper Jensen, Stregspiller, Nøvling IF 

Emma Sofia Nielsen, Venstre back, Nøvling IF

Helene Møller Jakobsen, Centerspiller, Nøvling IF

Ida Rosenvinge, Højre back, Nøvling IF

Mathilde Bækgård Jensen, Målvogter, Nøvling IF

Luna Berg Havkrog, Centerspiller, Nøvling IF

Mathilde Holm Thaagaard, Venstre back, Sindal IF

Caroline Mørk Kjær, Stregspiller, Strandby/Elling IF

Ida Becker, Målvogter, Strandby/Elling IF

Mille Grøntved, Centerspiller, Strandby/Elling IF

Signe Nissen,  Strandby/Elling IF,

Signe Schweigler, Stregspiller, Strandby/Elling IF

Jasmina Nellemann Johansen, Centerspiller, Støvring Håndbold

Julie Eliasen, Målvogter, Støvring Håndbold

Katrine Hjorth Østergaard, Højre back, Støvring Håndbold

Louise Dalsgaard Schmidt, Venstre fløj, Støvring Håndbold

Louise Winther, Målvogter, Svenstrup Godthåb IF

Sandie Tuure, Centerspiller, Vadum IF

Zelina Foget Bæhrenz, Centerspiller, Vadum IF

Ida Mose Nielsen, Centerspiller, Vestbjerg IF

Amalie Knak Eberhardt, Visse IF

Cecilia Hansson, Venstre back, Visse IF

 Emma-Louise Bork, Stregspiller, Visse IF

Marie Jankowski, Målvogter, Visse IF

Mathilde Klitgaard Christensen, Højre back, Visse IF

Mille Dürr Jensen, Centerspiller, Aabybro HK

Nicolina Sommer, Målvogter, Aabybro HK

Thea Sofie Strøm, Centerspiller, Aabybro HK

Anna Overgaard Larsen, Højre fløj, Aalborg KFUM

Laura Bilgaard Haggren, Venstre back, Aalborg KFUM

Sarah Haagensen, Højre back, Aalborg KFUM

 

Kreds 2

Malou Perdersen, VB, Fjerritslev

Marie Søndergaard, ST, Hf Mors

Mathilde Junker, MV, Hf Mors

Nicoline Lundgren, VF, Hf Mors

Olivia Aggerhom, Bagspiller, Hf Mors

Stine Hansen, PM, Hf Mors

Caroline Søgaard, HF/HB, Løgstør HK

Emma Rask Hansen, ST, Løgstør HK

Ingeborg Christensen, VB/PM, Løgstør HK

Olivia Hauerslev. Bagspiller, Løgstør HK

Anne Klostergaard, ST, Skive FH

Anne Sofie Knak, VF, Skive FH

Cecilia Hovgaard, PM/VB, Skive FH

Cecilie Bæk, VB/PM, Skive FH

Clara Bach, HF, Skive FH

Julie E. Rasmussen, Bagspiller, Skive FH

Julie Toft, VB/PM, Skive FH

Mathilde Bruun, MV, Skive FH

Rikke Christensen, MV, Skive FH

Emilie Bjerre, PM, Skovsgaard/Brovst

Ester Saand, HF, Skovsgaard/Brovst

Klara Schaft, VB Skovsgaard/Brovst

Alberte V. Kristensen, VB/HB, Thy Håndbold

Iben Bjørndal, VF, Thy Håndbold

Emma Hagemann, MV, Aalestrup IF

Laura Lindrup, ST, Aalestrup IF

Frederikke F. Jensen, VB, Aars HK

Josefine Nygaard, VF, Aars HK

 

Kreds 3

Emilie Braad Hannibal            Herning f. H.   Stregspiller

Emma Karup   Herning f. H.    Målvogter

Isabella Bundgård Poulsen     Herning f. H.   PM/VB

Isabella Olesen                         Herning f. H.   VF

Maja Pyndt      Herning f. H.    HB/VB

Mathilde Vestergaard Sørensen                     Herning f. H.    HF

Nicoline Lauritsen                    Herning f. H.   PM/VB

Johanne Sommer Asmussen  Holstebro Håndb.90                HB

Josefine Ganderup Nielsen    Holstebro Håndb.90                VF/PM

Louise Højland                          Holstebro Håndb.90                VF

Monique Svalgaard                 Holstebro Håndb.90                HB/HF

Victoria M. Hansen                  Holstebro Håndb.90                Målvogter

Cecilie Løvendahl Nielsen       Hvam HK          Stregspiller

Maria Hastrup Hvam HK          Målvogter

Signe Knold     Hvam HK          VB/PM

Ajla Topic Bajric                        Ikast f. S.          Målvogter

Emilie Møller Bay                     Ikast f. S.          HF

Kirstine Strøm Ikast f. S.          Centerspiller

Sille Jørgensen                          Ikast f. S.          HB

Dicte Holm      Ikast KFUM      VB/HB

Johanne Holm Byskov             Mejdal-Halgård                        VF/VB

Nathalie Rasmussen                Mejdal-Halgård                        VB/HB/PM

Mathilde Hansen                     Mejdal-Halgård                        VB/Streg

Emma Højris Brink                   Resen KFUM   Stregspiller

Frederikke Isaksen                   Skjern GF         Stregspiller

Ida Nørfjand   Thyborøn Fritid                        VB

Nanna Mærsk Poulsen            Thyborøn Fritid                        Centerspiller

Cecilie Pallisgaard                    Tvis                   VB/PM

 

Kreds 4

1                        Ida Salomonsen                       Bjerringbro FH

2                        Josephine Reslow Fogt            Bjerringbro FH

3                        Maria Lundorff Rasmussen    Bjerringbro FH

4                        Sofia Hansen   Bjerringbro FH

5                        Tanja Liin         Bjerringbro FH

6                        Kirstine Fogh Frederiksen      Ebeltoft IF

7                        Lærke Fristrup Thonesen       Ebeltoft IF

8                        Julie Odgaard Andersen         Fjends HK

9                        Natasja Nørgaard                     Fjends HK

10                      Sille Sigaard Carstens              Fjends HK

11                      Thilde Kristensen                     Fjends HK

12                      Julie Schacht Frøslee               Fårup Sønderbæk IF

13                      Anne Mette Elgaard                Hadsten Håndbold

14                      Freja Dyrberg  Hadsten Håndbold

15                      Josephine Sparre Blak             Hadsten Håndbold

16                      Julie Blondin Poulsen              Hadsten Håndbold

17                      Lærke Ibsen    Hadsten Håndbold

18                      Emilie Nørbech Mikkelsen     Hornbæk SF

19                      Emma Søndergaard Andersen                         Hornbæk SF

20                      Julie Engedal Jensen                Hornbæk SF

21                      Nicoline Stensgaard Trip         HIK-Rosendal Håndbold

22                      Emma Grand Riiser                  Randers Freja

23                      Emma Torp Christensen         Randers Freja

24                      Cecilie Foged   Spentrup IF

25                      Nikoline Riisager                      Søndermarkens IK

26                      Ida Nedergaard                        Viborg HK

27                      Ida Mai Nielsen                        Viborg HK

28                      Josefine Nielsen Elb                 Viborg HK

29                      Maria Højgaard Kristiansen   Viborg HK

30                      Maya Møller   Viborg HK

31                      Trine Christensen                    Viborg HK

32                      Katrine Fisker  Vivild IF

33                      Katrine Søby   Vivild IF

34                      Frida My La Cour                      Vorup FB

35                      Kaya Holgaard Duus Sejersen Vorup FB

36                      Ditte Mikkelsen                        Åstrup/Hammelev-Grenaa

 

Kreds 5

Emilie Tang     AGF

Emma Hemmeløff                   AGF

Freja Væver    AGF

Jasmin Heidemann Liljegren  AGF

Mariama Pontoppidan           AGF

Astrid Kjeldbjerg                       Brabrand IF

Lukka Arge      Brabrand IF

Ida Melin         Hammel GF

Ida Nøhr Søndergaard            Hammel GF

Sofie Danielsen                        Hammel GF

Sofie Laursen  Hammel GF

Sofie Soo         Hammel GF

Thea Bøgholm Hammel GF

Theodora Henriksen               Hammel GF

Emma Møller Jansen               HEI

Freja Møller Steffensen          HEI

Gry Hagner     HEI

Josefine Glerup Hansen          HEI

Ida-Marie Karlsen                    Hørning Håndbold

Sophia Essolhi Hørning Håndbold

Emilie Marie Katholm             Odder Håndbold

Cecilie Husum Jørgensen        Skanderborg H.

Emilie Hansen Skanderborg H.

Freja Gandrup Ernst                Stavtrup/Viby

Kathrine Lynge Hansen           Stavtrup/Viby

Emily Aaen      TFH

Julie Rasmussen                       TFH

Katja Krak        TFH

Natasha Schibler                      TFH

Filippa Hog Laursen                 TRIF, Rønde

Olivia Juul Nisted                     TRIF, Rønde

Alberte Hovgaard Hansen      VRI

Annika Solberg Dalsager         VRI

 

Kreds 6

Signe Jensen   HK Give Fremad af 2001

Nanna Poulsen                         Horsens HK

Verona Rexhepi                        Horsens HK

Nicoline Skjærris                      Horsens HK

Bolette Birkenfeldt Villadsen Horsens HK

Anne Sofie Le Fevre Møller    Klakring IF

Caroline Roslyng Glyngø         Klakring IF

Maria Kielstoft Skaar Jacobsen                       Ry Håndbold

Victoria Byskov Holm              Ry Håndbold

Clara Bang       Skanderborg Håndbold

Julie Mathiesen                        Skanderborg Håndbold

Stine Skovbo Almind               Skanderborg Håndbold

Ida Svane         Silkeborg-Voel KFUM

Amalie Vandsø Pedersen       Silkeborg-Voel KFUM

Asta Gry Hasle Lejsgaard        Silkeborg-Voel KFUM

Frida Krogsgaard Knudsen     Silkeborg-Voel KFUM

Ditte Hummelmose Tokkesdal                        Silkeborg-Voel KFUM

Louise Brandt Christensen     ØHK Hedensted

Freya P. Frederiksen                ØHK Hedensted

Katrine Steen Lynge                 ØHK Hedensted

 

Kreds 7

Victoria Schelde Mikkelsen    Ribe HK

Maria Andersen                       DUH Esbjerg

Signe Mathiasen                      Ribe HK

Julie Raun        Sønderris SK

Thea Brinck Petersen              DUH Esbjerg     

Sofie Bruun     Ribe HK

Liva Elbæk       Ribe HK

Mathilde Frahm                       DUH Esbjerg

Laura Jepsen   DUH Esbjerg

Emilie Gadegaard Jensen       DUH Esbjerg

Fie Toft            Sønderris SK

Karoline Strebøl                       SIF Ansager

Katja Aarhus Antonsen           Ribe HK

Mia Brinch-Nielsen                  DUH Esbjerg

Johanne M Djurhuus Clausen DUH Esbjerg

Caroline Sauerberg                  Sønderris SK

Marie C Vork  DUH Esbjerg

Julie Holm Andersen               DUH Esbjerg

Julie Nissen     DUH Esbjerg

Ida Mørch Pedersen                DUH Esbjerg     

Emma Jensen FSH, Holsted

Stine Overgaard Andersen     Ribe HK             

Frida T. L. Andersen                Ribe HK

Signe Olesen Andersen           Ribe HK

Kirstine Marie Heide               Sønderris SK

Julie Sall           DUH Esbjerg

Caroline Gade Sønderris SK

Mathilde Hedemand Laursen DUH Esbjerg

Laura Wadum Nielsen             DUH Esbjerg

Emilie Dreyer Hummelgaard DUH Esbjerg

Clara Aaboe Jessen                  DUH Esbjerg

Clara Krag Morsing                  Folding Brørup HK

Josephine Hansen Engelbrecht                       DUH Esbjerg     

Klara Petersen TM Tønder

Sofie Lundegaard Schmidt      TM Tønder       

Sarah Nørregaard Thomsen   Sønderris SK

Ditte Blåholm Tistrup Hodde/CØ-05 Ølgod

 

Kreds 8

Sille Søndergaard

Vinding SF

Emilie Vig Kristiansen

Vinding SF

Mathilde Vestergaard          

Trelde GI

Jamilla Madsen

Trelde GI

Frederikke Rasmussen        

Vejle Håndbold Klub

Line Leth Boisen                  

Fredericia HK 1990

Venesa Simnica

Fredericia HK 1990

Cecilie Grøn Steenberg

Fredericia HK 1990

Agnes Astrup

Fredericia HK 1990

Emilia Ina Christensen

Fredericia HK 1990

Mathilde Kloster Geertsen

Fredericia HK 1990

Lea Schelde-Rasmussen

Kolding IF

Sofie Svalastog

Kolding IF

Maria Schelde Staugaard

Kolding IF

Johanna Bruun Kjær

Bjert Idrætsforening

Anine Christensen

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Shanna Linnet

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Freja P. Hansen

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Mai Nissen    

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Anika Henrichsen

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Laura Galle Hansen

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Maja Carstens

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Caroline Nielsen

HK ”Egene” Gråsten

Maren Gellert Hansen

HK ”Egene” Gråsten

Lara Brink Eskildsen

Team Haderslev-Vojens

Sille Aarup Jürgensen

Team Haderslev-Vojens


Til toppen ↑