Sine
  • Generation handball

Påske 2018 - udvalgte stævneresultater (opdateres løbende)

søndag. 01. april - 2018 af Claus Sonne  | Foto: Pumacup Støvring


AGF Cup

U10 drenge

A-finale

Skanderborg Håndbold:1 - HIK:1 18-9

B-finale

Herlev/Hjorten Håndbold - Hvidovre IF:2 14-9

 

U10 piger

A-finale

Skanderborg – Hvidovre 14-11

B-finale Vivild – Skanderborg 2 12-10

C-finale Hammel – AGF 2 17-5

 

U12 drenge

A-finale Helsingør - Team Favrskov Håndbold 19-14

B-finale HIK 2 – AGF 2 10-5

 

U12-piger A

A-finale Silkeborg/Voel KFUM – Skanderborg Håndbold 18-9

B-finale Herlev/Hjorten Håndbold:1- Hvidovre IF 18-9

 

U14 drenge

A-finale GOG – Hammel 24-14

B-finale Skibsby/Højene IF - Herlev/Hjorten Håndbold 17-13

 

U14 piger

A-finale Hammel – Silkeborg/Voel 27-19

B-finale IF Silkeborg/Voel - Stjernen Odense 13-12

 

U16 drenge

A-finale Silkeborg/Voel – Helsingør 14-21

B-finale Herlev/Hjorten Håndbold – AGF 19-23

 

U16 piger

A-finale Helsingør – Ballerup 22-12

Bronzekamp Lyseng - Slagelse Damehåndbold 20-8 

 

 

Puma Cup Støvring

U10 D                                        

A-finale HA85, Hvinningdal:2 - HA85, Hvinningdal: 1 20-19

Bronzekamp Støvring Håndbold - HT Norderstedt 16-10

 

U10 piger

A-finale Støvring Håndbold - HSG Jörl-DE Viöl 8-3

Bronzekamp Støvring Håndbold 2- Vrå/Børglum IF 5-3

 

U12 D              

A-finale IF Frem Skørping HK:1 – Støvring Håndbold 19-4

Bronzekamp Vrå/Børglum IF - IF Frem Skørping HK:2 11-9

 

U12 P               

A-finale Slesvig IF:2  Støvring Håndbold:1 14-8

Bronzekamp Østervrå - IK Vest, Ranum:B 10-6

 

U14 P               

A-finale Slesvig IF:1 - Støvring Håndbold:1 11-10

Bronzekamp Vrå/Børglum IF - Støvring Håndbold:1 9-6

 

U16 P               

A-finale Vrå/Børglum – HCI 20-10

Bronzekamp Støvring – Slesvig 11-13

 

Morsø Påskecup

U10 piger

A-finale HF Mors – Bov 12-6

Bronzekamp Løgstrup – Morsø 7-4

 

U10 drenge

A-finale Nordthy – HF Mors 19-9

Bronzekamp Sjørring – HF Mors 2 15-4

 

U12 piger

A-finale Hornbæk – IF Nordthy 17-7

Bronzekamp Hirtshals – Thisted 8-7

 

U12 drenge

A-finale Mors/Nordmors – Bording KFUM 15-10

Bronzekamp Aalesterup – Thisted 10-13

 

U14 piger

A-finale Mors/Nordmors – Ikast KFUM 22-13

Bronzekamp Thy - Mors/Nordmors 11-10

 

U14 drenge

A-finale Mors/Nordmors – Horne 19-18

 

Vejle Påskecup

U14 drenge

A-finale TMS Ringsted 1   - Håndbold Øst 1 15-4

B-finale TPI Odense – Nyborg GIF 20-15

 

U14 piger

A-finale Horsens Håndbold – Hedensted 13-13

B-finale Vejle HK – NFH 9-8

 

U16 drenge

A-finale TMS Ringsted – Vejle HK 19-8

B-finale Sønderborg – Vejle HK 19-13

 

U16 piger

A-finale Horsens Håndbold – TMS Ringsted 20-8

B-finale Håndbold Øst – Vejle HK 17-14

 

U18 drenge

TMS Ringsted – Vejle HK 17-11

B-finale Håndbold Øst – AIA/Tranbjerg 18-12

 

U18 piger

A-finale Vejle HK – TPI Odense 15-12

B-finale Sønderborg HK 2 – TMS Ringsted 17-16

 

Herning Påskecup

U10 piger

A-finale Sønderris – HFH 9-6

B-finale HSR/Klaring – SGIF 13-8

 

U10 drenge

A-finale Tvis KFUM – Kerteminde 16-7

B-finale SGIF – AB 13-12

 

U12 piger

A-finale HFH – AB 12-10

B-finale Kerteminde – HFH 2 14-7

 

U12 drenge

A-finale Tvis – SGIF 15-9

B-finale Todbjerg/Mejlby – Blåbjerg 14-10

 

U14 piger Elite

Finale – HFH – Sønderris 15-14

 

U14 piger A

A-finale HFH – Kerteminde 12-8

B-finale HFH 2 – SGIF 8-5

 

U14 drenge Elite

Finale HFH – Silkeborg/Voel 14-11

 

U14 drenge A

A-finale CØ 05 – HFH 19-17

B-finale Todbjerg/Mejlby – Fjends 10-8

 

U16 piger

Finale HFH – Blåbjerg 13-10

 

 

 

Holstebro Påskecup

U10 drenge

A-finale Brøndby – Mejdal/Halgård 9-7

B-finale Vadum – Eilbeck 21-4

C-finale KFUM København - Mejdal/Halgård 11-6

 

U10 piger

A-finale HSG Fockbek/Nübbel – Amager SK 15-14

B-finale HUK Øresund – Ry 13-8

C-finaler HSG Holstein Kiel/Kronshagen – IK Skovbakken 2 14-13

 

U12 drenge

A-finale Ry – Brøndby 11-9

B-finale Ry 2 - Mejdal/Halgård 11-10

C-finale Brøndby 2 – Skovbakken 12-9

 

U12 piger

A-finale Ry - Önnereds HK:2 17-12

B-finale Ry 2 - Skovbakken 1 17-10

C-finale Taarby – Varde HK 14-7

 

U14 drenge

A-finale Vadum – HUK Øresund 14-11

B-finale Holstebro Håndbold – Odder 19-16

C-finale HK 73 - Frederikssund:1 – Holstebro Håndbold 2 15-12

 

U14 piger

A-finale Mejdal/Halgård – Holstebro Håndbold 11-10

B-finale Resen - SV Gruen Weiss Schwerin:2 13-7

C-finale TSV Bargteheide:1 – Hjallerup 10-5

 

U16 drenge

A-finale Skjern Håndbold - TTH Holstebro:1 17-11

B-finale Løve-Høng Håndbold - HSG Fockbek/Nübbel 11-10

 

U16 piger

A-finale HUK Øresund – BK Ydun 14-13

B-finale TTH Holstebro:1 – Brøndby 19-17

C-finale TTH Holstebro 2 - HSG Eider Harde 14-10

 

U18 drenge

A-finale JSG Deizisau Denkendorf – Viborg HK 22-17

B-finale Varde HK - Sanderum Håndbold 02 23-16

 

U18 piger

A-finale Viborg HK – TTH Holstebro 25-21

B-finale Hjallerup - Espergærde IF 19-18

 

Hillerød Påskecup

U9 drenge TMS Ringsted - Hillerød HK 2 15-8

U10 drenge A Ystad IF - TMS Ringsted 9-14

U10 drenge B Bindsted-Tversted - TMS Ringsted 6-12

U10 drenge C VHC/Vidar – HK Isefjord 6-12

 

U10 piger A Hillerød HK - Farum 14-18

U10 piger B Slagelse – Værløse/Furesø 9-7

U10 piger C Team faxe – FHH 90 4-8

 

U12 drenge A TMS Ringsted – Raklev 9-5

U12 drenge B Dalby – Tune 10-6

U12 drenge C Slagelse – Hundested 13-8

 

U12 piger A Greve - TMS Ringsted 19-10

U12 piger B CIK – LUGI 9-7

U12 piger C Vidar – Faxe 6-4

 

U14 drenge A/B Hillerød HK – Team København 18-12

U14 drenge C Ledøje/Smørum – Hillerød 17-25

 

U14 piger A Tved - Furesø 21-15

U14 piger B Greve – Dalby 12-10

U14 piger C Raklev – Hundested 14-7

 

U16 drenge Tved - Dalby 23-20

 

U16 piger Hillerød - Hashøj 11-10

 

U19 drenge Hillerød - Dalby 22-15

 

U19 piger Slagelse - Hillerød 17-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Til toppen ↑