Generation handball
  • Hellebjerg

SM 2018 - resultater

søndag. 15. april - 2018 af Claus Sonne  | Foto: Herlev/Hjorten


Weekendens kampe om Sjællandsmesterskaberne gav følgende vindere/finaleresultater:

 

HRØ

U12 piger

A1 – FIF vinder

A2 – VSH 2002 vinder

B1: Finale Lynge/Uggeløse - Brøndby HK 2 13-9

B2: Finale Amager SK 2 - Sakskøbing/Slemminge Håndboldklub 14-11

C1: Finale Roskilde Håndbold 2 - FHH 90 2 7-13

C2: Finale Brøndby HK 3 – KFUM 21-15

 

U14 piger

2. Division A - Lyngby HK vinder

2. division B - Rødovre HK 2 vinder

2. division C: Finale Herlev/Hjorten Håndbold – Fjordbyerne 2 20-14

A1 Finale: FIF 3 - Rudersdal Håndbold 3 24-14

B1 Finale: Raklev G&I - Hundested HK 17-11

B2 Finale: HK Lammefjorden - Team Helsinge Håndbold 3 15-14

 

U16 piger

1. Division B Finale: Ajax København – FIF 2

2. Division B Finale: LS-HØJ - Ballerup HC 14-22

2. division C - HIK/KFUM 2 vinder

A1 Finale: Furesø Håndbold 2 - Hvidovre IF 27-17

 

U18 piger

1.   Division B Finale: Hvidovre IF - Team Helsinge Håndbold 27-20

2.   Division A Finale: AG Håndbold - Hillerød Håndbold Klub ???

A1 Finale: Nakskov Håndboldklub – Brøndby HK 22-20

 

 

 

U12 drenge

A1 Finale: FIF - TMS, Ringsted ungdom 10-7

A2 Finale: Håndboldklubben Maribo/Hunseby - Team Helsinge Håndbold 20-15

B1: Finale HIK 2 – FIF 2 16-14

B2: Finale Sierslev HK - Amager Håndbold 2

C1: Finale Holte IF 2 vinder

C2: Finale Roskilde Håndbold 3 – Espergærde IF 11-7

 

U14 drenge

2. Division A Finale: HIK - Team Helsinge Håndbold 26-23

2. division B - Team Bornholm vinder

2. division C: Lyngby HK vinder

A1 Finale: SMUT BG - Espergærde 16-13

B1 Finale: Rødovre HK 2 - Nakskov Håndboldklub 22-19

B2 Finale: Sakskøbing/Slemminge Håndboldklub 2 vinder

 

U16 drenge

1. Division B Finale: TMS, Ringsted ungdom – Hjemly IE Hillerslev 28-14

2. Division B Finale: Halstedhus IF – Ajax 23-22

2. division C - AG Håndbold - HVI Himmelev 29-26

A1 Finale: Hornbæk IF vinder

 

U18 drenge

1.   Division B Finale: Rudersdal Håndbold - Hillerød Håndbold Klub 27-20

2.   Division A Finale: HØJ - HK Lammefjorden 26-25

A1 Finale: Nakskov Håndboldklub – Brøndby HK 22-20 


Til toppen ↑