Generation handball
  • Hellebjerg

De jyske U14 1.divisioner er klar

torsdag. 03. oktober - 2013 af admin


Så er der puljer i U14 1. division samt U16 og U18 2. division i det jyske. På jhf.dk finder du desuden A- og B-rækkerne. Der kommer en opdatering på, hvor mange hold der går videre i hver række.

 

U14 drenge 1. division

Pulje 1: Nøvling, Visse, Hjørring, Sæby, Hjallerup, Brønderslev

Pulje 2: HF Mors, Team Rebild, Thy Håndbold, Kvik/Aalestrup, Aars HK, Randers HK

Pulje 3: NNFH Lemvig, Salling, Skive, Tvis KFUM, Bjerringbro, Viborg HK

Pulje 4: Holstebro 90, Herning, Ikast, Skjern, Tvis KFUM 2, Silkeborg/Voel KFUM 2

Pulje 5: HEI, AGF/Viby 1, Hammel, Team Favrskov, Randers 2, Skanderborg Håndbold 2

Pulje 6: Skanderborg Håndbold, AGF/Viby 2, VRI, Silkeborg/Voel 1, Brabrand

Pulje 7: Trelde, Fredericia, Odder, Kolding IF 2, Team Haderslev, Vejle Håndbold Ungdom

Pulje 8: Esbjerg, Møgeltønder, Kolding 1, Trelde 2, Sydstjernen, Vidar-Ulkebøl

 

U14 piger 1. division

Pulje 1: Hjallerup, Frederikshavn, Dronninglund, Vrå/Børglum, Aabybro

Pulje 2: Thy, Aars, Kvik/Aalstrup, Nibe, Skive, Mors

Pulje 3: Hornbæk, Aalborg KFUM, Vejgaard, Visse, Nøvling, Vivild

Pulje 4: Herning, Skive 2, Holstebro 90, Skjern, Tarm-Foersum

Pulje 5: Silkeborg-Voel, Ikast, Bjerringbro, Hadsten, HT87, Virklund

Pulje 6: Hammel, Hornbæk 2, Viborg, Vorup, Team Favrskov, Silkeborg-Voel

Pulje 7: Skovbakken, VRI, HEI, Odder, Viby, Skanderborg

Pulje 8: Horsens, Skanderborg 2, Hedensted, Fredericia, Vejle Håndbold

Pulje 9: Esbjerg, Herning 2, Ikast 2, Grindsted, Kolding

Pulje 10: Rødekro, Saxburg, Esbjerg 2, Dybbøl, Vidar-Ulkebøl

 

U16 drenge 2. division

Pulje 1: Dronninglund, Ingstrup Efterskole, Hjallerup 2, Stidsholt, Sæby, Strandby/Ellinge

Pulje 2: Nøvling 3, Aabybro, Mors, Thy, Vesthimmerland, Viborg HK 2

Pulje 3: Skove, Spøttrup, Team Vestjylland 2, Holstebro 90 2, Lyngs, Team Tangen Thyborøn

Pulje 4: HCM, Hvide Sande, Lægaarden, Ikast 3, Mejdal, Skjern 2

Pulje 5: Bjerringbro, Engesvang/Bording, Viborg, HT 87, Ry, Silkeborg-Voel 2

Pulje 6: Bjerringbro 1, Nørre Djurs, Randers 2, Vivild, Åstrup/Hammelev, Hammel

Pulje 7: AGF/Viby 2, Brabrand, HEI/VRI 3, UH Århus, Skanderborg 2, Horsens HK

Pulje 8: SINES 2, UH Esbjerg, Fredericia, Vejle, Team Nord/7 Ølgod, Vojens

Pulje 9: TM Tønder, Ribe, SINES 1, Fredericia 2, Sønderborg, Haderslev

Pulje 10: Saxburg, Bjert, Team NØS, Vamdrup, Vejen

 

U16 piger 2. division

Pulje 1: Frederikshavn, Hjallerup, Ingstrup, Hjørring, Stidsholt, Strandby/Ellinge

Pulje 2: Visse 2, Aabybro 2, Thy 2, Kvik/Aalstrup, Team Vestshimmerland

Pulje 3: Skive, Bjerringbro, Asmild, Søndermarken, Viborg HK 2, Hammel 2

Pulje 4: HIK/Rosendal, Hornbæk 2, Randers Freja 3, Viborg HK, Vivild, Åstrup/Hammelev

Pulje 5: Viborg HK 3, Randers HK 2, AGF, Sabro, Team Favrskov, Viby/Stavtrup

Pulje 6: Team Vestjylland, Holstebro 90 2, Idrætsefterskolen Lægården, Ikast, Ringkøbing-Skjern, Lyngs Idrætsefterskole

Pulje 7: Brabrand, HEI/VRI, AIA-Lyseng, Odder, Horsens HK 2, Skovbakken 2

Pulje 8: Ikast 2, Ribe, DUH Esbjerg 2, Vejle, Vejen

Pulje 9: TM Tønder, SINES 3, Team NØS, Sønderborg, Vejle 2, Vojens

 

U18 drenge 2.division

Pulje 1: Brønderslev, Hjallerup 2, Strandby/Ellinge, Vrå/Hjørring, Aabybro

Pulje 2: Rebild, Nøvling 2, Nibe 2, Svendstrup, Vesthimmerland, Spentrup

Pulje 3: Mors 2, Nors, Nr. Søby, Skive, Spøttrup, Ravnstrup

Pulje 4: Aulum, Mejrup-Hvam, Tvis KUFM 2, Vinding-Vildbjerg, Funder

Pulje 5: Viborg 2, Hammel, Team Favrskov, Ry, Silkeborg Voel

Pulje 6: Hadsten, Nørre Djurs, Randers Freja 2, Vorup, Åstrup/Hammelev

Pulje 7: AGF 3, Stilling/Hørning, HEI/VRI 3, Odder, Skovbakken, Viby 4

Pulje 8: Skjern, Give, Grindsted, Vejle 2, Varde

Pulje 9: Folding-Brørup, Firehøje, Fredericia, Kolding 2, Vejle, Vorbasse

Pulje 10: Saxburg, TM Tønder, Ribe, Team NØS, Haderslev Ungdom, Sydstjernen

 

U18 piger 2. division

Pulje 1: Bindslev, Brønderslev, Hjørring, Tornby, Aabybro, Ålbæk

Pulje 2: Frederikshavn, Hjallerup 2, Visse 2, Team Vest Han Herred, Vesthimmerland, Løgstør

Pulje 3: Thy, VIF Mors, Skive, Team Vestjylland, NKS, Holstebro 90 2

Pulje 4: Skive 2, Bjerringbro, Hornbæk 2, Søndermarken, Viborg HK 2, Silkeborg-Voel

Pulje 5: Hadsten, Hornslet, Hornbæk, Kolind, Vorup 2, Åstrup/Hammelev

Pulje 6: Brabrand 2, Lyseng, Odder, VRI 2, Børkop

Pulje 7: Herning-Hauge, Ikast, RSU-Ringkøbing, Folding-Brørup, Varde

Pulje 8: TM Tønder, Ribe, Bov, Sønderjyske 2, Sønderborg, Haderslev Ungdom

 


Til toppen ↑