DHF indkalder drenge til Talenttræning

Træningen foregår i Vejen

Dansk Håndbold Forbund har indkaldt følgende  spillere til talenttræning i Vejen fra 31. januar til 2. februar:

Andreas Durck Johannsen, ØBG Silkeborg ¨

Mads Svane Knudsen, HF Mors / Skyum

Andreas Dysseholm, HIK/KFUM

Magnus Dahl Andersen, Aalborg Håndbold

Andreas W. Nielsen, Oure 

Magnus Kjærsgaard Petersen, FIF

Anton Rosenkilde, Skanderborg Håndbold

Magnus Norlyk, HF Mors / Skyum

Atal Lakanval, Gudme HK

Magnus Szymanski, FIF

August Friden, Fredericia HK

Malthe Vibe, Ajax Håndbold

Benjamin Walsøe, VIES

Marcus Andersen, Skanderborg Håndbold

Benjamin Wind Høegh, Skanderborg Håndbold

Marinus Munk, Aalborg Håndbold

Carl Emil Wettendorf, UH Esbjerg

Markus Munkholm, VIES

Christian Termansen, Aalborg Håndbold

Markus Ranzau Hansen, Skanderborg H.

Christoffer S. Dreyer, Gudme HK

Martin Søborg Rasmussen, Gudme HK

Emil Bue Larsen, Gudme HK

Matthias René Rex Dorgelo, Gudme HK

Fabian Dau, FIF

Mikkel Lang Rasmussen, Aalborg Håndbold

Frederik M. Christoffersen, Aalborg Håndbold

Mikkel Løvkvist, Gudme HK

Frederik Sommer Arnoldsen, Skanderborg H.

Nicolai Schreiner, ISI

Jacob E. Orehøj, Ribe HK

Nicolai Skytte Sørensen, Skanderborg H.

Jakob G. Svendsen, Silkeborg-Voel KFUM

Nicolai Vixø Vester, Viborg FH

Joachim Lyng Als, FIF

Nikolaj Juhl Petersen, Fredericia HK

Jonas H. Fuglsbjerg, Skanderborg Håndbold

Oliver Holse Bjerg, TTH Holstebro

Jonas H. Raundahl, Fredericia HK

Oscar von Oettingen, Flensburg-Handewitt

Jonas Kruse Kristensen, Fredericia HK

Patrick Boldsen, ØBG Silkeborg

Julius Mørch-Rasmussen, Skanderborg Håndb

Peter H. Andersen, Skanderborg Håndbold

Lasse Højgaard, Skanderborg Håndbold

Peter Lausten, Sønderborg Håndbold

Lasse Mathias Pedersen, Gudme HK

Rune O. Sørensen, Sønderborg

Lauge Danelund Hemmingsen, HØJ

Simon Bak Ostersen, Gudme HK

Livio Klausen, Viborg FH

Thomas Sommer Arnoldsen, Skanderborg

Lucas Garsdal, Gudme HK

Tobias Bonde Mygind, Skanderborg H.

Lukas Goller, Skanderborg Håndbold

Valdemar S. Hermansen, Aalborg Håndbold

Lukas Karlskov Hansen, Fredericia HK

Victor Foged Wolf, Gudme HK

Mads Jørgensen, Ribe HK

Victor Kløve, Aalborg Håndbold

Mads Jakob Kragh Thomsen, Gudme HK

Victor Nevers, Gudme HK 

Yafet Tesfazgni, Ajax Håndbold

 

Følgende målmænd indkaldes til målmandstræning lørdag 1. februar kl. 10.00-20.00:

 Casper Würtz, VIES

Rasmus Larsen, TMS Ringsted

Julius Lindberg Fenger, Skanderborg H. 

 

Områdeledere:  Martin Holmgaard Pedersen (Øst) og Søren Baadsgaard (Vest)

Talenttrænere: Søren Ole Nielsen, Martin Hjortshøj, Mads Hjortshøj, Ole Lund Bitsch, Søren Fisker og Rasmus Thiemer-Jensen

Målmandstrænere: Mikkel Hansen og Simon Sandgrav Gade 

Fysioterapeuter:  Carsten Havndrup og Lasse Andsbjerg

Talentansvarlig:  Bo Tolstrup 

Kilde: DHF

SuppurtUS