Drenge årgang 02/03 indkaldt til Talenttræning

Den foregår 17.-18. september i Vejen

Følgende spillere årgang 02/03 er indkaldt til Talenttræning i Vejen:

Andreas Durck Johannsen, Oure
Magnus Siim Pedersen, Skanderborg Håndbold
Andreas Dysseholm, HIK/KFUM
Magnus Szymanski, FIF
Andreas W. Nielsen, Oure
Malthe Bull, HF Mors / Skyum
Anton Høg Henriksen, Oure
Malthe Damgaard, HF Sønderborg
Asbjørn Marius Poulsen, Oure
Marcus Andersen, Skanderborg Håndbold
Atal Lakanval, Oure
Marinus Munk, Aalborg KFUM
Benjamin Walsøe, HØJ Håndbold
Markus Munkholm, HEI Skæring Håndbold
Benjamin Wind Høegh, Skanderborg Håndbold
Markus Ranzau Hansen, Skanderborg Håndbold
Casper Würtz, HØJ Håndbold
Nicolai Schreiner, Aars HK
Emil Holst, Aalborg Håndbold
Nicolai Skytte Sørensen, Skanderborg H.
Frederik Kræmmer Bay, Oure
Nicolai Vixø Vester, Viborg FH
Frederik Larsen, Skanderborg Håndbold
Niels Peter Sell, Fredericia HK
Frederik M. Christoffersen, Aalborg Håndbold
Niklas Jensen, HF Mors/Skyum
Gustav Wedel Bruun, HIK/KFUM
Noah Guindy, FIF
Jacob Bang, Oure
Noah Rieck, Oure
Jakob Rasmussen, Skjern Håndbold
Oscar Barslev, Ajax København
Jeppe Dahl Kjeldsen, ØBG Silkeborg
Oscar von Oettingen, Flensburg-Handewitt
Joachim Lyng Als, Oure
Oskar Hare Harkjær Nielsen, Team Sydhavsøerne
Joakim Brink, TMS Ringsted
Rasmus Larsen, TMS Ringsted
Lauge Danelund Hemmingsen, HØJ Håndbold
Rasmus Madsbøll Wenneke, Nordsjælland
Mads Carl Hove Stryger, Oure
Sander Juel Christensen, SGI-Håndbold Esbjerg
Mads Dahl Jakobsen, Skanderborg Håndbold
Sebastian Ørum-Pedersen, Ikast KFUM
Mads Jørgensen, Ribe HK
Thomas Grahn, Ajax København
Magnus Bjerregaard Petersen, Oure
Tobias Nielsen, FIF
Magnus Meidell Nielsen, Nordsjælland
Victor Baltzer Hansen, Oure
Magnus Norlyk, Aars HK
Victor Norlyk, Aars HK

Områdeledere: Martin Holmgaard Pedersen (Øst) og Søren Baadsgaard (Vest) (19.-20.09.)
Talenttrænere: Laurids Søgaard, Martin Hjortshøj (18.-20.09.), Mads Hjortshøj (18.-20.09.),
Jacob V Pedersen, Søren Fisker og Rasmus Thiemer-Jensen
Målmandstrænere: Mikkel Hansen (18.-20.09.) Michael Bruun (17.-18.09.)
Fysioterapeuter: Carsten Havndrup og Lasse Andsbjerg
Talentansvarlig: Bo Tolstrup
Ass. Træner: Henrik Kronborg

SuppurtUS