Drenge indkaldt til december-Talenttræning

Der er samling i Fredericia fra 19.-22. december

DHF har indkaldt følgende drenge til Talenttræning i Fredericia 19.- 22. december 2019:

Anders Schultz-Jensen, HIK/KFUM

Magnus K. F. Hansen, Gudme HK

Anders Toft, HF Mors/Skyum

Magnus Norlyk, HF Mors / Skyum

Andreas Durck Johannsen, ØBG Silkeborg

Magnus Szymanski, FIF

Andreas W. Nielsen, Oure 

Malthe Bull, HF Mors / Skyum

Anton Dahl Jepsen, Aalborg Håndbold

Marcus Andersen, Skanderborg Håndbold

Anton Høg Henriksen, Oure 

Marinus Munk, Hjallerup IF

Anton Rosenkilde, Skanderborg Håndbold

Markus Munkholm, VIES

Ask Resting Wrønding, Køge Håndbold

Markus Ranzau Hansen, Skanderborg H.

Atal Lakanval, Gudme HK

Martin Søborg Rasmussen, Gudme HK

August Friden, Fredericia HK

Mikkel K. Ladefoged, Viborg FH

Benjamin Walsøe, VIES

Nichlas Ludvigsen, Aalborg Håndbold

Benjamin Wind Høegh, Skanderborg Håndbold

Nicolai Schreiner, ISI

Carl Emil Wettendorf, UH Esbjerg 

Nicolai Skytte Sørensen, Skanderborg H.

Casper Hebsgaard Mortensen, ØBG Silkeborg

Nicolai Vixø Vester, Viborg FH

Christoffer S. Dreyer, Gudme HK

Nikolai Max Kløigaard, Rudersdal Håndbold

Emil Bue Larsen, Gudme HK

Nikolaj Juhl Petersen, Fredericia HK

Frederik M. Christoffersen, Aalborg Håndbold

Oliver Holse Bjerg, TTH Holstebro

Gustav B. Østergaard, VIES

Oscar von Oettingen, Flensburg-Handewitt

Jacob E. Orehøj, Ribe HK

Oskar Hare H. Nielsen, Team Sydhavsøerne

Jakob G. Svendsen, Silkeborg-Voel KFUM

Patrick Boldsen, ØBG Silkeborg

Jens T. Djernes, HF Mors / Skyum

Peter H. Andersen, Skanderborg Håndbold

Jeppe Dahl Kjeldsen, VIES

Peter Lausten, Sønderborg Håndbold

Joachim H. Hyldgaard, ØBG Silkeborg

Rune O. Sørensen, Sønderborg

Joachim Lyng Als, FIF

Sebastian Frandsen, Skanderborg Håndbold

Jonas H. Fuglsbjerg, Skanderborg Håndbold

Sigurd Leth Klinge, Hjørring Håndbold

Julius Mørch-Rasmussen, Skanderborg Håndb

Simon Bak Ostersen, Gudme HK

Lasse Mathias Pedersen, Gudme HK

Simon Schmidt, HF Mors / Skyum

Lauge Danelund Hemmingsen, HØJ

Tobias Lauridsen, Gudme HK

Lukas Karlskov Hansen, Fredericia HK

Tobias Nielsen, FIF

 Lukas Sandgaard, ØBG Silkeborg

Valdemar S. Hermansen, Aalborg Håndbold

Mads Jørgensen, Ribe HK

Victor Kløve, Aalborg Håndbold

Mads Svane Knudsen, HF Mors / Skyum

Victor Norlyk, HF Mors / Skyum

Magnus Dahl Andersen, Aalborg Håndbold

Villads Nyholm Lang, Skanderborg Håndbold

Magnus Kjærsgaard Petersen, FIF

Yafet Tesfazgni, Ajax Håndbold 

 

Følgende målmænd indkaldes til målmandstræning lørdag 21. december kl. 10.00-20.00:

Casper Würtz, VIES

Magnus Siim Pedersen, Hellebjerg IE

Julius Lindberg Fenger, Skanderborg H. 

 

Områdeledere:  Martin Holmgaard Pedersen (Øst) og Søren Baadsgaard (Vest)

Talenttrænere: Søren Ole Nielsen, Martin Hjortshøj, Mads Hjortshøj, Ole Lund Bitsch, Søren Fisker og Rasmus Thiemer-Jensen

Målmandstrænere: Mikkel Hansen og Simon Sandgrav Gade 

Fysioterapeuter:  Carsten Havndrup og Lasse Andsbjerg

Talentansvarlig:  Bo Tolstrup 

Generation B ny