Drenge indkaldt til Talenttræning

Der trænes i i Kolding fra 19.- 22. september

Følgende drenge er indkaldt til Talenttræning:

 

Anders Hyldal Nielsen, HF Mors / Skyum

Malte Johannes Pedersen, Fredericia HK

Anders Normann Hansen, Gudme HK

Malthe Bull, HF Mors / Skyum

Anders Schultz-Jensen, HIK/KFUM

Marcus Andersen, Skanderborg H

Andreas Durck Johansen, ØBG Silkeborg

Marinus Munk, Hjallerup IF

Anton Dahl Jepsen, Aalborg Håndbold

Markus Munkholm, VIES

Anton Rosenkilde, Skanderborg Håndbold

Markus Ranzau Hansen, Skanderborg H.

Atal Lakanval, Gudme HK

Martin Søborg Rasmussen, Gudme HK

August Friden, Fredericia HK

Matthias René Rex Dorgelo, BSV

Benjamin Wind Høegh, Skanderborg H.

Mikkel Lang Rasmussen, Viborg FH

Carl Emil Wettendorf, UH Esbjerg 

Mikkel Løvkvist, Gudme HK

Casper Hebsgaard Mortensen, ØBG Silkeborg

Nichlas Ludvigsen, Aalborg Håndbold

Fabian Dau, FIF

Nicolai Schreiner, ISI

Frederik Klostergaard, Skjern Håndbold

Nicolai Skytte Sørensen, Skanderborg H.

Frederik Sommer Arnoldsen, Skanderborg H.

Nicolai Vixø Vester, Viborg FH

Jasper Wright, Skjern Håndbold

Niklas Jensen, HF Mors / Skyum

Jeppe Dahl Kjeldsen, VIES

Nikolaj Juhl Petersen, Fredericia HK

Joachim Lyng Als, FIF

Noah Guindy, FIF

Jonas Hvirvelkaer Raundahl, Fredericia HK

Noah Juul Lykke, Hjallerup IF

Jonas Kruse Kristensen, Fredericia HK

Oliver Hamann-Boeriths, Skjern Håndbold

Jonathan Guldmann, FIF

Oliver Holse Bjerg, TTH Holstebro

Julius Mørch-Rasmussen, Skanderborg

Oscar von Oettingen, Flensburg-Handwitt

Kasper Manfeldt Hansen, Gudme HK

Patrick Boldsen, ØBG Silkeborg

Lasse Højgaard, Skanderborg Håndbold

Peter Lausten, Sønderborg Håndbold

Lasse Mathias Pedersen, Gudme HK

Sander Juel Christensen, SINE

Lauge Danelund Hemmingsen, HØJ

Simon Bak Ostersen, Gudme HK

Livio Klausen, Viborg FH

Thomas Sommer Arnoldsen, Skanderborg 

Lucas Garsdal, Gudme HK

Tobias Bonde Mygind, Skanderborg H.

Lukas Goller, Skanderborg Håndbold

Tobias Lauridsen, Gudme HK

Lukas Karlskov Hansen, Fredericia HK

Tobias Nielsen, FIF

Mads Jakob Kragh Thomsen, Gudme HK

Valdemar Hermansen, Aalborg Håndbold

Mads Svane Knudsen, HF Mors / Skyum

Victor Foged Wolf, Gudme HK

Magnus Dahl Andersen, Aalborg Håndbold

Victor Kløve, Aalborg Håndbold

Magnus Kjærsgaard Petersen, FIF

Victor Nevers, GOG Håndbold

Magnus Norlyk, HF Mors / Skyum

Yafet Tesfazgni, Ajax Håndbold

Magnus Szymanski, FIF 

  

Følgende målmænd indkaldes til målmandstræning lørdag 21. september kl. 10.00-20.00 Casper Würtz, VIES Victor Nørgård Holst-Hansen, HH90 Julius Lindberg Fenger, Skanderborg H.  

Områdeledere:  Martin Holmgaard Pedersen (Øst) og Søren Baadsgaard (Vest) 

Talenttrænere: Søren Ole Nielsen, Martin Hjortshøj, Mads Hjortshøj, Ole Lund Bitsch, Søren Fisker og Rasmus Thiemer-Jensen 

Målmandstrænere: Mikkel Hansen og Simon Sandgrav Gade  

Fysioterapeuter:  Carsten Havndrup og Lasse Andsbjerg 

Talentansvarlig:  Bo Tolstrup

Stidsholt