Sine
  • Generation handball

Forturneringsresultater fra Jylland

søndag. 29. september - 2013 af admin  | Foto: Peter Hansen


Efter lørdagens Forturnering i Jylland er en række U14-trænere med garanti i gang med at revurderer deres holds styrke i forhold til livet i de kommende 1. divisioner. Her er en flok resultater, og alle resultater, også for Forturneringen for 2. division, kan ses på jhf.dk.

 

U14 drenge, 1. division (udvalgte resultater)

Hjallerup – Vodskov 30-9

Hjallerup – Sæby 22-11

Rebild Håndbold – Team 89 Båndbyerne 36-11

Aars – Rebild Håndbold 20-12

Skive fH – Thy Håndbold 24-21

Skive fH – Viborg HK 23-19

Thy Håndbold – Viborg HK 23-16

Bjerringbro – Hobro 23-14

Randers HH – Kvik/Aalestrup 23-14

Randers HH – Hobro 33-11

Kvik/Aalestrup - Bjerringbro 20-12

AGF/Viby 1 – Randers HH 2 30-8

AGF/Viby 1 – Team Favrskov Håndbold 33-18

Skanderborg Håndbold – Brabrand IF 28-13

AGF/Viby 2 – VRI 21-20

Skanderborg Håndbold – VRI 22-11

Holstebro Håndbold 90 – Tvis KFUM 17-17

Holstebro Håndbold 90 – Skjern Håndbold 19-15

Silkeborg-Voel KFUM – Ikast f.S. 18-15

Silkeborg-Voel KFUM – Herning F.H. 19-16

Herning F.H. - Ikast f.S. 20-19

Kolding IF - Skanderborg 2 22-21

Kolding IF - Silkeborg-Voel KFUM 26-18

BBI Saxburg Ravsted – Møgeltønder 29-28

BBI Saxburg Ravsted – Vidar-Ulkebøl Håndbold 21-21

Vidar-Ulkebøl Håndbold – Sydstjernen 18-17

Møgeltønder – Sydstjernen 22-20

 

U14 piger, 1. division (udvalgte resultater)

Dronninglund – Vrå/Børglum 24-6

Aalborg KFUM - Nøvling IF 27-14

Aalborg KFUM - Visse 11-9

Aars HK - Kvik/Aalestrup 16-9

Aars HK – Rebild Håndbold 25-16

Skive fH – Viborg HK 22-14

Hornbæk – Bjerringbro FH 23-15

Hornbæk – Hasten 20-11

Ikast f.S. – Ry 37-8

Ikast f.S – Silkeborg-Voel KFUM 2 16-11

HEI – Vivild 24-12

HEI – Hornbæk 2 27-12

VRI – Hammel 17-11

Hammel – Viby 19-13

Tarm-Foersum – Herning F.H. 21-20

Ikast f.S 2- Tarm-Foersum 17-9

Vejle Håndbold Ungdom – Brædstrup 23-12

Vejle Håndbold Ungdom – Skanderborg Håndbold 2 13-13

DUH, Esbjerg – Grindsted 26-14

DUH, Esbjerg – Billund 27-10

Kolding IF – Vejen 17-11

DUH, Esbjerg – Kolding IF 17-15

Rødekro - Vidar-Ulkebøl Håndbold 20-11

Rødekro – Dybbøl 21-14

 

U16 piger, 1.division (alle kampe)

Hornbæk – AIA/Tranbjerg 23-16

Thy Håndbold - AIA/Tranbjerg 29-17

AIA/Tranbjerg – Hornbæk 24-19

 

U16 drenge, 1. division (alle kampe)

Team Tvis Holstebro – Team Vestjylland 29-24

AGF/Viby 2 – HEI/VRI 17-27

 

 

 

 

 

 


Til toppen ↑