HRØ: 04-05-piger udtaget til Iagttagelsesstævne

Pigerne spiller i Helsinge lørdag og søndag

Holdopstilling piger årgang 2005 til HRØs Iagttagelsesstævne:

HRØ/Midt - Rødt
1. Ida Nielsen Slagelse
2. Selma Lyager BK Ydun
3. Isabel Thoudahl Greve
4. Freja Lubecker BK Ydun
5. Olivia Andersen Team Helsinge
6. Fiola Lindrup FIF
7. Maja Spelmann Greve
8. Minna Hjort BK Ydun
9. Michella Ravnkjær FIF
10. Mathilde Augustesen Slagelse
11. Ida Damgaard Team Helsinge
12. Maja Lindemose Rødovre
13. Liva Bukholdt Greve
16. Frederikke Rasmussen Team Helsinge
17. Cecilie Cotto BK Ydun
Holdansvarlig: Thomas Brønd
Træner: Mathias Andersen
Træner: Katrine Ohlendoff
Træner (mål): Thomas Møller
Holdleder: Pia Lindgaard

HRØ/Nord - Sort
1. Emma Bækgaard BK Ydun
2. Agnes Hvidsteen FIF
3. Astrid Riis FIF
4. Ellen Weber FIF
5. Martha Nickelsen FIF
6. Mathilde Krøyer FIF
7. Clara Würtzen TMS Ringsted
8. Cecilie Ægidius Hillerød
9. Josefine Hindrichsen HUK
10. Silke Jensen Hillerød
11. Nikoline Hansen TMS Ringsted
12. Emma Theillgaard Hillerød
18. Alma-Olivia Ubbe FIF
19. Sofie Bonnesen Hillerød
Holdansvarlig: Jakob Buus
Træner: Peter Olsen
Holdleder: Poul Arne Nielsen

HRØ/Syd - Blå

1. Esther Lund Roskilde
2. Sofie Sander Ajax København
3. Leonora Hegelund Ajax København
4. Sofia Schwensen FIF
5. Julie Lund HIK
6. Lærke Jakobsen HIK
7. Ida Gøtzsche HIK
8. Lulu Thoning HIK
9. Signe Rude HIK
10. Frederikke Thomsen HIK
11. Freja Vetlov Køge
12. Johanne Pedersen Lyngby
13. Sofie Helledie Næstved
14. Lucia Stenstrøm Lyngby
16. Rebekka G. Larsen Lyngby
17. Philipa Poulsen Ajax København
Holdansvarlig: Martin Grønmann
Træner: Sebastian Hedemand
Træner: Jeppe B. Thøgersen
Træner (mål): Sofie Juhl
Holdleder: Jette Østergaard

FYN - Gul
1. Zahra Abou-Lebde GOG
2. Michella Bjørn-Døssing Stjernen
3. Kamille Dansted Stjernen
4. Nicoline Hestbæk Højfyn
5. Hannah Karlskov Højfyn
6. Lærke Riget SUS
7. Sofie Risbjerg GOG
8. Alfa Barkler Svendborg
9. Amalie Vinther DHG
10. Emilie Clemmesen DHG
11. Mikkeline Hansen Sanderum
13. Sophia Ravn Stjernen
14. Josefine Aagaard SUS
19. Malou Lindeblad Stjernen
20. Nicoline Dabbagh Stjernen
22. Nanna Krogaard DHG
Holdansvarlig: Mathias Rettig
Holdleder: Søren Quist
Holdleder: Mikkel Jensen
Holdleder: Mathilde Simonsen

Holdopstilling piger 04
HRØ 1, Gul
3. Laura Green TMS Ringsted
4. Laura F. W. Andersen FIF
5. Lea Florin Lyngby Håndbold Klub
6. Frederikke Waage Næstved / Herlufsholm
7. Mia Echberg Petersen Holbæk / Jernløse
8. Emma Bøge Christiansen Hvidovre / Rødovre
9. Anna Stockfleth TMS Ringsted
10. Ida Vrang Nielsen Køge Håndbold
11. Mikkeline G. Kronby Rudersdal Håndbold
12. Alberte Ørholm Hvidovre / Rødovre
13. Aya Bendali Hvidovre / Rødovre
14. Mathilde Thymark Rudersdal Håndbold
15. Pernilla Fürst Ajax
16. Ida Rømer Jensen Roskilde Håndbold

HRØ 2, Blå
1. Frederikke Glad BK Ydun
2. Stine Friis Køge Håndbold
3. Nicoline A. Vendelborg TMS Ringsted
4. Lærke S. Lund Viking Rønne
5. Julia Due Holtorf Rudersdal Håndbold
6. Maria Bendali Hvidovre / Rødovre
7. Sara Affeldt Køge Håndbold
8. Wilma Movang Olsen Rudersdal Håndbold
9. Linda Januzi Ajax
10. Caroline Vidø TMS Ringsted
11. Cecilie Gorm Larsen BK Ydun
12. Julie Vibe FIF
13. Ronya Abrahamsen FIF

Trænerteam begge hold:
Holdansvarlig: Dennis Hønholt
Træner: Morten Rasmusson
Træner. Mathias Pedersen
Træner (mål): Thomas Moeglin
Holdleder: Poul Arne Nielsen

 

 

Generation B ny