HRØ fandt mestre

En lang række hold kan efter søndagens kampe kalde sig HRØ-mester 2018/19

En længere række hold blev søndag køret til HRØ-mestre:

Piger

U-12 Pige A1 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
FIF - Farum HF 18 - 17
TMS, Ringsted ungdom - FIF 15 - 17
Farum HF - TMS, Ringsted ungdom 9 - 24

U-12 Pige A2 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
Nakskov Håndboldklub - HVI Himmelev 15 - 15
Ledøje-Smørum HK - Nakskov Håndboldklub 12 - 10
HVI Himmelev - Ledøje-Smørum HK 14 - 23

U-14 Pige 2. Division A - Slutspil - runde 1 - finalerunde
Næstved/Herlufsholm - Team Helsinge Håndbold 17 - 8
Greve Håndbold - Næstved/Herlufsholm 26 - 27
Team Helsinge Håndbold - Greve Håndbold 23 - 23

U-14 Pige 2. Division B - Slutspil - runde 2 - finale
Håndboldklubben Maribo/Hunseby - FIF 3 16 - 17

U-14 Pige A1 - Slutspil - runde 2 - finale
Jersie HK 2 - KFUM 25 - 19

U-14 Pige B1 - Slutspil - runde 1 - finale
Østofte Hillested Håndboldklub - Ballerup- Skovlunde Håndbold 2 17 - 11

U-16 Pige 1. Division B - Slutspil - runde 2 - finale
HØJ - TMS, Ringsted ungdom 30 - 28

U-16 Pige 2. Division B - Slutspil - runde 1 - finalerunde
Hillerød Håndbold Klub - Rudersdal Håndbold 2 Rødbyhavn 16 - 21
Håndboldklubben Maribo/Hunseby - Hillerød Håndbold Klub 26 - 17
Rudersdal Håndbold 2 - Håndboldklubben Maribo/Hunseby 22 - 29

U-16 Pige A1 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
HIK/KFUM 2 - Nykøbing F. Håndboldklub 18 - 19
Nykøbing F. Håndboldklub - Team Bornholm 13 - 26
Team Bornholm - HIK/KFUM 2 20 - 15

U-18 pIge 1. Division B - slutspil - runde 2 - finale
FIF 2 - Næsby IF 2 22 - 18

U-18 Pige 2. Division A - Slutspil - runde 2 - finale
HUK Øresund - TIK - Taastrup 25 - 19

U-18 Pige A1- Slutspil - runde 2 - finale
Hvidovre IF - Hillerød Håndbold Klub 2 23 - 20

Drenge

U-12 Drenge A1 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
FIF - Furesø Håndbold 18 - 16
Furesø Håndbold - TMS, Ringsted ungdom 15 - 17
TMS, Ringsted ungdom - FIF 14 - 15

U-12 Drenge A2 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
VSH - Ajax København 13 - 17
Ajax København - Greve Håndbold 17 - 20
Greve Håndbold - VSH 25 - 14

U-14 Drenge 1. Division B- Slutspil - runde 2 - finale
Ajax København - HIK 28 - 32

U-14 Drenge 2. Division A - Slutspil - runde 2 - finale
Team Bornholm - Furesø Håndbold 24 - 22

U-14 Drenge 2. Division B - Slutspil - runde 1 - finalerunde
Løve-Høng Håndbold - Rudersdal Håndbold 2 19 - 17
Nykøbing F. Håndboldklub - Løve-Høng Håndbold 24 - 22
Rudersdal Håndbold 2 - Nykøbing F. Håndboldklub 30 - 18

U-14 Drenge A1 - Slutspil - runde 2 - finale
Svend Gønge IF - Dianalund/Tersløse 30 - 12

U-14 Drenge B1 - Slutkampe - runde 2 - finale
Raklev G&I 2 - Espergærde IF 14 - 17

U-16 Drenge 1. Division B - Slutspil - runde 2 - finale
Gudme Håndboldklub - AG Håndbold 28 - 22

U-16 Drenge 2. Division B - Slutspil - runde 1 - finale
Slagelse Håndboldklub - Team Bornholm 20 - 27

U-16 Drenge A1 - Slutspil - runde 1 - finalerunde
Lyngby HK - Idrætsefterskolen Grønsund 17 - 15
Idrætsefterskolen Grønsund - Roskilde Håndbold 2 12 - 29
Roskilde Håndbold 2 - Lyngby HK 33 - 22

U-18 Drenge 1. Division B - slutspil - runde 2 - finale
FIF 2 - Helsingør Øresund Håndbold 22 - 21

U-18 Drenge 2. Division A - Slutspil - runde 2 - finale
Næstved/Herlufsholm - AB 27 - 31

U-18 Drenge A1 - Slutkampe - runde 2 - finale
HK Lammefjorden 2 - HIK/KFUM 2 19 - 23

Aalborg indhold