HRØ Intersport Ungdomspokal 1: Puljer

Så er der gang i HRØ's pokalturnering

Der er lavet følgende puljer i HRØ Intersport Ungdomspokal 1:

U10 drenge:
Pulje 1: FIF, Herlev/Hjorten Håndbold, Brøndby HK, HMH.
Pulje 2: HIK, TMS, Ringsted ungdom, HK Lammefjorden , HK 73 - Frederikssund.
Pulje 3: BK Ydun, FIF 2, HVI Himmelev, Team Helsinge Håndbold.

U10 piger:
Pulje 1: Rødovre HK, TMS, Ringsted ungdom, Roskilde Håndbold.
Pulje 2: BK Ydun, HIK, TIK - Taastrup.
Pulje 3: Freja HK, FIF, Brøndby HK, Birkerød HK.
Pulje 4: Øresund Håndbold, Slangerup HF, Herlev/Hjorten Håndbold, Team Helsinge Håndbold.

U12 drenge
Pulje 1: Hvidovre IF, TMS, Ringsted ungdom, Greve Håndbold, HMH.
Pulje 2: BK Ydun, TMS, Ringsted ungdom 2, Brøndby HK.
Pulje 3: FIF, Furesø Håndbold, Slangerup OIF, Holte IF.
Pulje 4: HIK, Freja HK, HK Lammefjorden, HK 73 - Frederikssund 2.
Pulje 5: Rødovre HK, Øresund Håndbold , Team Helsinge Håndbold, HK 73 - Frederikssund.

U12 piger:
Pulje 1: Rødovre HK, TMS, Ringsted ungdom 2, HMH.
Pulje 2: Hvidovre IF, FIF , TMS, Ringsted ungdom, Ballerup - Skovlunde.
Pulje 3: Ajax København, Værløse HK, Ledøje-Smørum HK 2, Farum HF.
Pulje 4: Amager SK, HIK , Ajax København 2, HK 73 - Frederikssund.
Pulje 5: Tårnby HK, HØJ , Team Helsinge Håndbold, AB.

U14 drenge:
Pulje 1: TMS, Ringsted ungdom, Rudersdal Håndbold, Nykøbing F. Håndboldklub.
Pulje 2: Amager Håndbold, Freja HK, Roskilde Håndbold , Sakskøbing/Slemminge Håndboldklub.
Pulje 3: Team København (HK 94), FIF, HMH.
Pulje 4: Rødovre HK, HIK, Furesø Håndbold, Team Helsinge Håndbold.
Pulje 5: Ajax København, Hillerød Håndbold Klub.

U14 piger:
Pulje 1: Ajax København, Øresund Håndbold, Køge Håndbold, Jyderup HK.
Pulje 2: FIF, TMS, Ringsted ungdom, HK Lammefjorden, Furesø Håndbold 2.
Pulje 3: Rødovre HK, Raklev G&I , Greve Håndbold, AB.
Pulje 4: BK Ydun, Amager Håndbold 2, Ledøje-Smørum HK, Rudersdal Håndbold 2.
Pulje 5: HIK, Fjordbyerne, Næstved/Herlufsholm , Team Helsinge Håndbold.
Pulje 6: Amager Håndbold, Furesø Håndbold, Helsingør Håndbold, Rudersdal Håndbold.

U16 drenge:
Pulje 1: Team København (HK 94), FIF, Ajax København , TMS, Ringsted ungdom.
Pulje 2: HØJ, Herlev/Hjorten Håndbold, Team Sydhavsøerne.
Pulje 3: HIK/KFUM, HUK Øresund, Rudersdal Håndbold.

U16 piger:
Pulje 1: Ledøje-Smørum HK, Rødovre HK, TMS, Ringsted , Greve Håndbold.
Pulje 2: FIF, HØJ , Dalby G&IF, Rudersdal Håndbold.
Pulje 3: HIK/KFUM, Ajax København, HUK Øresund, Rudersdal Håndbold 2.
Pulje 4: VSH 2002, Hornbæk IF, Holbæk HK, Herlev/Hjorten Håndbold.

U18 drenge:
Pulje 1: HØJ, Furesø Håndbold, TMS, Ringsted-
Pulje 2: FIF, AB, Team Sydhavsøerne.
Pulje 3: HIK/KFUM, Ajax København, Helsingør / Øresund Håndbold.

U18 piger:
Pulje 1: Slagelse Håndboldklub, Greve Håndbold , Nykøbing F. Håndboldklub.
Pulje 2: FIF, TMS, Ringsted, Hillerød Håndbold Klub, BK Ydun.
Pulje 3: HIK/KFUM, Ajax København, VSH, Stenhus Idræts Klub.
Pulje 4: Rødovre HK, FIF 2, Furesø Håndbold, Holbæk HK.

Hummel