HRØ/FHF: 04-piger til Iagttagelsesstævne

Pigerne kan opleves 19. januar i Helsinge

Følgende piger årgang 04 deltager i weekendens Iagttagelsesstævne i HRØ/FHF-regi - kampene spilles i Helsinge 19. januar:


HRØ/Midt - Sort
1 Sofie Fangel Brodersen AB håndbold
2 Aya Bendali Ajax København håndbold
3 Maria Bendali Ajax københavn håndbold
4 Sara Ibranovic Ajax København håndbold
5 Wilma Movang Olsen   Rudersdal Håndbold
6 Kaya Rohrberg Nielsen FIF
7 Mathilde K. Eggertsen FIF
8 Rina Shabani FIF
9 Ronya Abrahamsen FIF
10 Signe Marie Hrenczuk FIF
11 Frederikke Gade Stegler FIF
12 Alberte Andersen HIK
13 Julie Vibe HIK
14 Caroline Glahn HIK
15 Frederikke Waage Næstved/Herlufsholm
Holdansvarlig: Thomas Brønd
Træner: Mathias Andersen
Træner: Katrine Ohlendoff
Holdleder: Pia Lindgaard

HRØ/Nord - Grøn
1 Cecilie Gorm Larsen  BK Ydun
2 Frederikke Glad  BK Ydun
3 Mille Weng Andersson  HIK
4 Simone Heisterberg  HIK
5 Lærke S. Lund  Nexø Håndbold
6 Julia Due Holtorf  Rudersdal Håndbold
7 Mikkeline G. Kronby  Rudersdal Håndbold
8 Anna Stockfleth  TMS Ringsted
9 Laura Green  TMS Ringsted
10 Nicoline Astrid Vendelborg  TMS Ringsted
11 Sofie Laursen  Køge Håndbold
12 Laura Borg  Køge Håndbold
13 Lili Kolobaric FIF
14 Frederikke Christensen  FIF
15 Lærke Wøldike Nielsen FIF
Holdansvarlig: Jakob Buus
Træner: Jonas Sørensen
Træner: Peter Olsen
Træner (mål): Asger Breghøj

HRØ/Syd - Blå
1 Simone T. Ahrensberg Amager Håndbold
2 Olivia Stisen Rugbjerg Amager Håndbold
3 Laura F. W. Andersen FIF
4 Emilia Bondensgaard Furesø Håndbold
5 Alberte Ørholm Hvidovre IF
6 Emma Bøge Christiansen Hvidovre IF
7 Anne Johansen Køge Håndbold
8 Filippa Nedovic Køge Håndbold
9 Ida Vrang Nielsen Køge Håndbold
10 Sara Affeldt Køge Håndbold
11 Selma Overgaard Køge Håndbold
12 Stine Friis Køge Håndbold
13 Lea Florin Lyngby Håndbold Klub
14 Emma Hørdum Lyngby Håndbold Klub
15 Ida Rømer Jensen Roskilde Håndbold
16 Kamille H. Rasmussen Roskilde Håndbold
Holdansvarlig: Martin Grønmann
Træner: Sebastian Hedemand
Træner: Jepper Blume Thøgersen
Træner (mål): Sofie Juhl
Holdleder: Jette Østergaard

Fyn - Gul
1 Ida Marie Kaysen HC Odense
2 Emma Lolk Bødker GOG
3 Caroline Piil Lorenzen GOG
4 Sofie Toftegaard Larsson IF Stjernen Odense
5 Kamilla Pedersen SUS Håndbold
6 Katrine Pedersen SUS Håndbold
7 Kendra Munk Larsen Søndersø IF
8 Anna Hviid Bang Sanderum
9 Astrid Peiter DHG Odense
10 Sille Kjær Møller GOG
11 Charlotte Jepsen Svendborg HK
12    
13 Iben Ling Wang Nyborg GIF
14 Sofie Rysberg Jacobsen DHG Odense
15 Mathilde Rosenlund Riken Sanderum
20 Sarah Fogh Hjortholm Svendborg HK
Holdansvarlig: Sune Gren
Træner: Mathias Rettig
Træner: Michael Steenholdt
Træner: Mathilde Simonsen

Dronning inde