JHF: 05-piger udtaget til Iagttagelsesstævnet i Hobro

Der spilles i denne weekend

Piger årgang 05 udtaget til JHFs Iagttagelsesstævne


Kreds 1
Johanne Lily Østergaard Målvogter Strandby/Elling IF
Johanna Keller Venstre fløj Strandby/Elling IF
Fie Vejby Stregspiller Sæby HK
Ida Katrine Aarøe Larsen Højre fløj Aalborg KFUM
Amalie Buus Mårtensson Venstre back Støvring Håndbold
Anne Sofie Thorbøll Højre back Strandby/Elling IF
Sofie Lundsgaard Jørgensen Venstre back Nøvling IF
Natasja Nielsen Stregspiller Strandby/Elling IF
Julie Thorbøll Centerspiller Strandby/Elling IF
Julie Hou Nielsen Højre fløj Frederikshavn FI
Sille Nielsen Venstre fløj Strandby/Elling IF
Laura Tronderup Nielsen Målvogter Frederikshavn FI
Laura Kristensen Højre back Visse IF
Cecilie Villadsen Centerspiller Dronninglund IF

Kreds 2
1 Emma Grove MV Skive fH
12 Johanne Thinggaard MV IF Nordthy
2 Mathilde Sund HF Aars HK
3 Agnethe Krogh St. Aars HK
4 Mie Kondrup St. IK Vest, Ranum
5 Ingrid Hove Krog C HF Mors
6 Laura Pedersen C Løgstør HK
7 Mille Østergaard VF Skive fH
8 Lea Lucassen VB Thisted IK
9 Nadja Skaarup HB Thisted IK
10 Johanne Jensen HB Skive fH
11 Astrid Spurre VB HF Mors
13 Dagmar Juul Abildgaard HF HRH 74, Roslev
14 Signe Juul Abildgaard HB HRH 74, Roslev

Kreds 3
1 Rikke Sander Berggren Målvogter Ikast f.S.
2 Ida Mølgård Højre fløj Mejdal-Halgård
3 Mette Nørgård Døfler-Brun Venstre back Herning f. H.
4 Tilde Jensen Venstre fløj Herning f. H.
5 Emma Hegaard Venstre back Herning f. H.
6 Celina Posner Venstre fløj Herning f. H.
7 Signe Vendelbo Højre back Skjern GF
8 Lærke Hauge Jensen Streg Herning f. H.
9 Marie Bundgaard Center Ikast f. S.
10 Sille Højris Jensen Center Mejdal-Halgård
11 Anna Søndergaard Christensen Center Herning f. H.
12 Anika Birkmose Målvogter Mejdal-Halgård
13 Bine Ravn Pedersen Venstre back Mejdal-Halgård
14 Frederikke Blaudzun Målvogter Herning f.H.

Kreds 4
3 Johanne Bak Bjerringbro FH Bagspiller
11 Laura Yderstræde Bjerringbro FH Fløjspiller
14 Louise Madsen Bjerringbro FH Bagspiller
4 Sia Jørgensen Bjerringbro FH Fløjspiller
8 Mathilde Halskov Bjerringbro FH Målvogter
7 Freja Thor Hornbæk SF Stregspiller
12 Halima Custovic Hornbæk SF Målvogter
5 Clara Steffensen Mønsted-Sparkær IF Bagspiller
13 Johanna Bromerholm Viborg HK Bagspiller
6 Sofie Damkjer Viborg HK Bagspiller
9 Sofie Poulsen Viborg HK Bagspiller
1 Silje Sørensen Vorup FB Målvogter
2 Sille Andersen Vorup FB Fløjspiller
10 Tilde Soelberg Vorup FB Stregspiller

Kreds 5
1 Isabella Seiersen Mathorne AGF MV
12 Signe Kronborg VRI MV
2 Emma Højrup Sørensen AGF HF
3 Haddy Marenah TFH BS
4 Agnete Brendholdt AGF HB/HF
5 Smilla Hede AGF BS
6 Carla Underbjerg VRI BS
7 Ida Brøbecher Hørning/Skanderborg ST
8 Camilla Arffmann S. Christensen AGF ST
9 Mathilde Guldager Østergaard VRI VF
10 Mille Lebech AGF VF
11 Lærke Stær Nielsen VRI VF
13 Emilie Cathrine Søndergaard AGF BS
14 Nanna Møller Aasland VRI BS 

Kreds 6
Maja Fosgrau Horsens HK
Dicte Sønderskov Andersen Horsens HK
Laura Therkildsen Horsens HK
Line Emilie Blom Jantzen Ry Håndbold
Clara Fynbo Stüker Silkeborg-Voel KFUM
Emmelie R. Andersen Silkeborg-Voel KFUM
Cecilie Worsøe Silkeborg-Voel KFUM
Mathilde Nikolajsen Silkeborg-Voel KFUM
Emilia Egelund Kristensen Skanderborg Håndbold
Boline Laursen Skanderborg Håndbold
Sille Masi Schønherr Skanderborg Håndbold
Freja Eilsø Dahl Pedersen Skanderborg Håndbold
Emma Christensen Skanderborg Håndbold
Josefine Kaae Larsen Skanderborg Håndbold

Kreds 7
Sara Winde Team Esbjerg
Jasmin Mørk Hansen Team Esbjerg HK
Astrid Leslie Lund Team Esbjerg HK
Signe Stenderup Rasmussen Ribe HK
Marika Kildegaard Jensen Team Esbjerg HK
Mathilde Ørum Madsen Team Esbjerg HK
Mille Bekke Andersen Team Esbjerg HK
Katrine Duus Storgaard Alslev Sport & Kultur
Line Severin Lund Ribe HK
Emina Mehanovic Team Esbjerg HK
Emma List UH Esbjerg
Kristine Mellerup Team Esbjerg HK
Emma Bansler Abrahamsen Team Esbjerg HK
Matilde Riis Juul

Kreds 8
Josephine Nymand Vejle Håndbold Klub
Ajla Huseinovic Vejle Håndbold Klub
Julie Westerholm Nr. Bjært Strandhuse IF
Dagmar Liv Tirsgaard Trelde GI
Sofie Breinegaard Trelde GI
Ida Marie Vind Weisdal Horsens HK
Katrine Osholm Langfeldt Trelde GI
Lisa Hewison Fredericia HK 1990
Johanne Bruun Rødekro-Aabenraa Håndbold
Nejra Isakovic Vidar-Ulkebøl Håndbold
Rikke Wehl Laulund Rødekro-Aabenraa Håndbold
Sarah Kjær Rødekro-Aabenraa Håndbold
Esther Bach Rødekro-Aabenraa Håndbold
Simone Juel Kristensen Rødekro-Aabenraa Håndbold

SuppurtUS