JHF Elite Cup 2018-19: 1. runde lodtrækning

U18 drenge og piger træder først ind i turneringen i 2. runde

JHF har placeret holdene til 1. runde af sin Elite Cup:

U14 drenge:
Holstebro Håndb.90 - Viborg HK
Thy Håndbold - Bjerringbro FH
Bjerringbro FH 2 - Team Favrskov Håndbold
VRI, Risskov - Brabrand IF Håndbold
Stilling IF - Randers DH
Ry Håndbold - Skanderborg Håndbold
BMI-Odder Alliancen - Silkeborg-Voel KFUM 2
ØBG Silkeborg 2 - Stavtrup/Viby
HEI, Skæring 2 - AGF, Århus
Herning f. H. 2 . Borris og Rk. Mølle Håndbold
Skjern Håndbold - Grindsted GIF,
Hvide Sande KFUM- ØBG Silkeborg
CØ-05 Ølgod - Dybbøl IU
Taulov-Skærbæk IF - Fredericia HK 1990
UH Esbjerg - Kolding IF
Vejle Håndbold Klub - Rødekro-Aabenraa Håndbold
Ribe HK - Team Haderslev-Vojens
Sundeved HK - Ribe HK 2
Løgstør HK - IF Frem Skørping HK
HK 89 Båndbyerne -Horne/Hirtshals HUM
Nøvling IF - Hjallerup IF
Aars HK 2 - Sindal IF
Aabybro HK - Skibsby/Højene IF
Håndbold Øst Hogager Mejrup-Hvam - Nr. Søby IF
Aars HK - Skive fH
Struer Håndbold - HF Mors 2
Tvis - Fjends HK
Oversiddere:
Hørning Håndbold
Herning f. H.
HEI, Skæring
Silkeborg-Voel KFUM
HF Mors

U14 piger:
Løgstør HK - Nøvling IF
Skjern Håndbold - Vejen HK
Kjellerup Håndbold Klub - Ikast KFUM
Sønderris Sportsklub - Team Esbjerg
Skanderborg Håndbold 2 - Hørning Håndbold
Team Favrskov Håndbold - Hammel GF
Ikast f. S. - Bjerringbro FH
Silkeborg-Voel KFUM - Herning f. H.
Silkeborg-Voel KFUM 2 - Ry Håndbold
Kolding IF - Fredericia HK 1990 2
Brædstrup Håndboldklub - Horsens HK
Vejle Håndbold Klub - Trelde GI
ØHK Hedensted - Fredericia HK 1990
Team Haderslev-Vojens - Rødekro-Aabenraa Håndbold 2
Vidar-Ulkebøl Håndbold -Rødekro-Aabenraa Håndbold
Team Esbjerg HK 2 - Ribe HK
Støvring Håndbold - Aalborg KFUM
Hjallerup IF 2 - Aabybro HK
Visse IF - Hjørring Håndbold
AIK Vejgaard - Aars HK
Viborg HK - Mors Håndbold
Resen KFUM - Skive fH
Herning f. H. 2 - Thy Håndbold
Ikast f. S. 2 - Holstebro Håndb.90
Thorsager-Rønde IF - HEI, Skæring
Ebeltoft IF - Hornbæk SF
Odder Håndbold - AGF, Århus
Stavtrup/Viby - Hadsten Håndbold UUM
Vorup FB - VRI, Risskov
VRI, Risskov 2 - AGF, Århus 2
Mejdal-Halgård - Fjends HK
Oversidder:
Skanderborg Håndbold

U16 drenge:
Aars HK - Vrå/Børglum IF
Støvring Håndbold - Nøvling IF 2
HF Mors / Skyum 2 - Skive fH
Rødkærsbroegnens IF/Bjerringbro FH - Søndermarkens IK
AGF-Viby 2 - BMI-Odder Alliancen
Hellebjerg Idrætsefterskole - Vejle Idrætsefterskole HUM
BGI Akademiet IF, Hornsyld - Kolding IF HLUH
Ribe HK - SINE Håndbold, Løgumkloster 2

U16 piger:
Randers Freja 2 - AGF-Viby-Stavtrup
Viborg HK 2 - AGF-Viby-Stavtrup 2
Balle Musik- & Idrætsefterskole - Billund IF
Thy Håndbold/Skyum 2 - Visse IF 2
Lyngs Idrætsefterskole HK - Thy Håndbold/Skyum
SINE Håndbold, Løgumkloster 2 - Kolding IF
Ikast Håndbold 2 - Idrætsefterskolen Lægårdens Håndboldforening
Silkeborg-Voel KFUM 2 - Herning f H
Hammel GF - Fjends HK

U18 drenge:
Ingen kampe i 1. runde, lodtrækning til 2. runde foretages senest torsdag den 4. oktober.

U18 piger:
Ingen kampe i 1. runde, lodtrækning til 2. runde foretages senest torsdag den 4. oktober.

Kampene skal være afviklet senest 26. oktober.

Hummel