JHF Elite Cup 2018-19: 3. runde lodtrækning

Der er 16 hold tilbage i hver række i kampen om den jyske pokal

3. runde af JHF's Elite Cup rummer følgende kampe:

U14 drenge:
Viborg HK - Team Favrskov Håndbold
Løgstør HK - HF Mors, 1. Div.
Nøvling IF - Aars HK, 1. Div.
Thy Håndbold - HEI, Skæring, 1. Div.
Hørning Håndbold, 1. Div. - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div.
VRI, Risskov - Team Haderslev-Vojens, 1. Div.
Skanderborg Håndbold, 1. Div. - Rødekro-Aabenraa Håndbold, 1. Div.
Kolding IF, 1. Div. - AGF, Århus, 1. Div.

U16 drenge:
Støvring Håndbold - Skive fH
Sæby HK - AGF-Viby, 1. Div.
HF Mors/Skyum, 1. Div. - Aalborg Håndbold, 1. Div.
Team Favrskov Håndbold, 1. Div. - HEI/VRI, 1. Div.
Vejle Idrætsefterskole, 1. Div. - ØBG Silkeborg, 1. Div.
AGF-Viby 2 - Skjern Håndbold, 1. Div.
Herning f. H., 1. Div. - Sønderborg Håndbold, 1. Div.
UH Esbjerg - SINE Håndbold, Løgumkloster, 1. Div.

U18 drenge:
Team Vestjylland - BSV Bjerringbro-Silkeborg Voel, 1. Div.
Aalborg Håndbold, 1. Div. - Skive fH, 1. Div.
Nøvling IF 2 - TTH Holstebro Ungdom, 1. Div.
Trelde GI - UH Esbjerg 2
AGF, Århus, 1. Div. - Skanderborg Håndbold, 1. Div.
Kolding IF - Grindsted GIF,
Vejle HF - Stilling IF
UH Esbjerg, 1. Div. - Århus Håndbold, 1. Div.

U14 piger:
Ikast KFUM ell. Thy Håndbold - Hornbæk SF, 1. Div.
Fjends HK - Herning f. H., 1. Div.
Støvring Håndbold - Løgstør HK, 1. Div.
Ikast f. S. - HEI, Skæring, 1. Div.
VRI, Risskov, 1. Div. - Rødekro-Aabenraa Håndbold, 1. Div.
Stavtrup/Viby - Horsens HK, 1. Div.
Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 - Skanderborg Håndbold, 1. Div.
Sønderris Sportsklub, 1. Div. - Trelde GI, 1. Div.

U16 piger:
TTH Holstebro Ungdom, 1. Div. - Thy Håndbold/Skyum ell Aars HK, 1. Div.
Randers HK, 1. Div. - HEI/VRI, 1. Div.
Idrætsefterskolen Lægårdens Håndboldforening - Viborg HK, 1. Div.
Mejdal-Halgård, 1. Div. - EliteHåndbold Aalborg Ungdom, 1. Div.
Brabrand IF Håndbold - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div.
Hammel GF - Sønderjyske Ungdom, 1. Div.
SINE Håndbold, Løgumkloster, 1. Div. - Herning-Ikast Håndbold Ungdom, 1. Div.
Fredericia HK, 1. Div.- Skanderborg Håndbold, 1. Div.

U18 piger:
HF MORS - Aabybro HK Sparekassen
HEI, Skæring, 1. Div. - Viborg HK, 1. Div.
Vorup FB 2 - Aars HK, 1. Div.
Søndermarkens IK - Herning-Ikast Håndbold Ungdom, 1. Div.
Viby IF 2 - Sønderborg Håndbold
Aarhus United, 1. Div. - Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div.
Ribe HK - Ry Håndbold
BBI Saxburg - Horsens HK, 1. Div.

Sidste dato for afvikling af kampen er 11. januar 2019

Hummel