JHF Elite Cup 2018-19 drenge: 2. runde lodtrækning

Kampene skal være spillet senest 30. november

Kampene i 2. runde af JHF's Elite Cup for drenge ser således ud:

U14 drenge
Stilling IF - Hørning Håndbold
VRI, Risskov - ØBG Silkeborg
Team Favrskov Håndbold - Stavtrup/Viby
Herning f. H. 2 - HEI, Skæring
Silkeborg-Voel KFUM 2 - AGF, Århus
Kolding IF - Fredericia HK
Ribe HK - Team Haderslev-Vojens
CØ-05 Ølgod - Rødekro-Aabenraa Håndbold
Grindsted GIF, Håndbold - Skanderborg Håndbold
Horne/Hirtshals Håndbold - Nøvling IF
Sindal IF - Aars HK
Løgstør HK - Skibsby/Højene IF
Tvis - Thy Håndbold
Viborg HK - HF Mors 2
Herning f. H. - HF Mors
Håndbold Øst Hogager Mejrup-Hvam - Silkeborg-Voel KFUM
Kampene i 2. runde skal være afviklet senest fredag den 30. november 2018.

U16 drenge
Skjern Håndbold - TM Tønder Håndbold
Hørning Håndbold - Vejle Idrætsefterskole
Fredericia HK - Sønderborg Håndbold
UH Esbjerg - Rødekro-Aabenraa Håndbold
Kolding IF - SINE Håndbold, Løgumkloster
Støvring Håndbold ell. Nøvling IF 2 - Aabybro HK 2
Aars HK - Aalborg Håndbold
Sæby HK - Hjørring Håndbold
Randers HH - Team Favrskov Håndbold
HF Mors / Skyum 2 ell. Skive fH 2 - Rødkærsbroegnens IF/Bjerringbro FH
Team Vestjylland - ØBG Silkeborg
Herning f. H. - TTH Holstebro Ungdom
AGF-Viby 2 - HMI Sport, Hou
Balle Musik- & Idrætsefterskole - HEI/VRI
Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole - AGF-Viby
HF Mors/Skyum er oversidder i 2. runde.
Kampene i 2. runde skal være afviklet senest fredag den 30. november 2018.

U18 drenge
TM Tønder Håndbold - UH Esbjerg 18 - 30
Håndbold ØST Hogager-Mejrup-Hvam - Skive fH
Ry Håndbold - Århus Håndbold
Aalborg Håndbold - Randers HH
BSV, Bjerringbro-Voel KFUM 2 - AGF, Århus
Kolding IF - Nr. Bjært Strandhuse IF
Team Haderslev-Vojens - Grindsted GIF, Håndbold
Hjallerup IF 2 - BSV Bjerringbro-Silkeborg Voel
UH Esbjerg 2 - Sønderborg Håndbold
Hadsten Håndbold - Nøvling IF 2
AIA/Lyseng - Vejle HF
Viborg HK - Team Vestjylland
Århus Håndbold 2 - TTH Holstebro Ungdom HLUH
IK Skovbakken - Stilling IF
Trelde GI - Skjern Håndbold ULUH
Skanderborg Håndbold er oversidder i 2. runde.
Kampene i 2. runde for U-18 skal være afviklet senest fredag den 30. november 2018.

Hummel