JHF Kreds hold piger 2019

På nær en enkelt kreds har alle de jyske kreds sat navn på de spillere, der skal deltage ved Kredsstævnet i Dronninglund

På nær en enkelt kreds har alle de jyske kredse sat navn på de spillere, der skal deltage ved Kredsstævnet i Dronninglund 19.-20. Januar 2019.

Kreds 1
1 Freja Mørch Andersen Målvogter Hjørring Håndbold
12 Marie Jankowski Målvogter Visse IF
2 Sarah Haagensen Højre back Aalborg KFUM
3 Mille Christiansen Centerspiller Hjallerup IF
4 Mathilde Klitgaard Christensen Højre back Visse IF
5 Sisse Marie Nielsen Bagspiller/Fløj Strandby/Elling IF
6 Louise Dalsgaard Schmidt Venstre fløj Støvring Håndbold
7 Amalie Knak Eberhardt Stregspiller Visse IF
8 Emma Skipper Jensen Stregspiller Nøvling IF
9 Mille Grøntved Centerspiller Strandby/Elling IF
10 Helene Møller Jakobsen Centerspiller AIK Vejgaard
11 Mille Dürr Jensen Centerspiller Aabybro HK
13 Ida Rosenvinge Højre back Nøvling IF
14 Tine Nørby Lysgaard Venstre back AIK Vejgaard

Kreds 2
Nikoline Thomsen MV 1 LØGSTØR HK
Mathilde Bruun MV 12 SKIVE FH
Anne-Mai Goul VF 2 LØGSTØR HK
Olivia Aggerholm BAGSPILLER 3 HF MORS
Caroline Søgaard HB/HF 4 LØGSTØR HK
Clara Bach HF 5 SKIVE FH
Cecilia Hovgaard PM/VB 6 SKIVE FH
Anne Klostergaard ST 7 SKIVE FH
Ingeborg Christensen VB 8 LØGSTØR HK
Olivia Hauerslev PM 9 LØGSTØR HK
Cecilie Bæk ST 10 SKIVE FH
Malou Pedersen VF 11 LØGSTØR HK
Frederikke Jensen VB 13 AARS HK
Julie Rasmussen BAGSPILLER 14 SKIVE FH

Kreds 3
Emilie Braad Hannibal Herning f. H. Stregspiller
Emma Karup Herning f. H. Målvogter
Isabella Olesen Herning f. H. VF
Maja Pyndt Herning f. H. VB/HB
Mathilde Vestergaard Sørensen Sønderris SK HF
Nicoline Lauritsen Herning f. H. PM/VB
Johanne Sommer Asmussen Holstebro Håndb.90 HB
Louise Højland Holstebro Håndb.90 VF/Center
Monique Svalgaard Holstebro Håndb.90 HF
Victoria M. Hansen Holstebro Håndb.90 Målvogter
Dicte Holm Ikast KFUM VB/HB
Nathalie Rasmussen Mejdal-Halgård VF
Emma Højris Brink Resen KFUM Stregspiller
Cecilie Pallisgaard Herning f.H. VB/PM

Kreds 4
1 Ida Mai Nielsen Viborg HK MV
12 Ditte Mikkelsen Thorsager-Rønde IF MV
2 Kirstine Fogh Frederiksen Ebeltoft IF CB
3 Julie Brix Hornbæk SF BAG
4 Josephine Reslow Fogt Bjerringbro FH VF/CB
5 Frida My La Cour Vorup FB HB/HF
6 Nikoline Riisager Søndermarkens IK CB
7 Sille Sigaard Carstens Fjends HK ST
8 Josefine Nielsen Elb Viborg HK ST
9 Ida Salomonsen Bjerringbro FH VF
10 Maya Møller Viborg HK BAG/F
11 Maria Højgaard Kristiansen Viborg HK VF
13 Trine Christensen Viborg HK HF
14 Emma Grand Riiser Hornbæk SF CB

Kreds 5
1 Natasha Schibler Hammel GF MV
12 Cecilie Husum Jørgensen Skanderborg H. MV
2 Ida Melin Hammel GF VF
3 Sofie Soo Skanderborg H. VF
4 Annika Solberg Dalsager VRI PM
5 Emilie Hansen Skanderborg H. VB/PM
6 Emily Aaen VRI PM/VB
7 Julie Rasmussen Hammel GF HF
8 Olivia Juul Nisted TRIF, Rønde ST
9 Alberte Hovgaard Hansen VRI VB/PM
10 Freja Møller Steffensen HEI PM
11 Emma Møller Jansen HEI ST
13 Sofie Danielsen Hammel GF VB
14 Sofie Laursen Hammel GF ST

Kreds 6 (bruttotrup)
Signe Jensen Horsens HK
Verona Rexhepi Horsens HK
Nanna Poulsen Horsens HK
Nicoline Skjærris Horsens HK
Louise Brandt Christensen Horsens HK
Frida Lindvig Horsens HK
Bolette Villadsen Horsens HK
Victoria Holm Ry Håndbold
Maria Kielstoft Skaar Jacobsen Ry Håndbold
Ditte Tokkesdal Silkeborg-Voel KFUM
Ida Svane Silkeborg-Voel KFUM
Asta Gry Hasle Lejsgaard Silkeborg-Voel KFUM
Frida Krogsgaard Knudsen Silkeborg-Voel KFUM
Cecilie Sand Silkeborg-Voel KFUM
Julie Mathiesen Skanderborg Håndbold
Clara Bang Skanderborg Håndbold
Stine Skovbo Almind Skanderborg Håndbold

Kreds 7
Victoria Schelde Mikkelsen Ribe HK
Maria Andersen Team Esbjerg
Signe Mathiasen Ribe HK
Mathilde Frahm Team Esbjerg
Katja Aarhus Antonsen Ribe HK
Mia Brinch-Nielsen Team Esbjeg
Johanne M Djurhuus Clausen Team Esbjerg
Marie C. Vork Team Esbjerg
Frida L. Andersen Ribe HK
Kirstine Marie Heide Sønderris SK
Julie Sall Team Esbjerg
Mathilde Hedemand Laursen Team Esbjerg
Klara Petersen TM Tønder
Sarah Nørregaard Thomsen Sønderris SK

Kreds 8
Sille Søndergaard Trelde GI
Mathilde Vestergaard Trelde GI
Jamilla Madsen Trelde GI
Andrea Jessen Trelde GI
Frederikke Rasmussen Vejle Håndbold Klub
Agnes Astrup Fredericia HK 1990
Sofie Svalastog Kolding IF
Johanna Bruun Kjær Kolding IF
Anine Christensen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Freja P. Hansen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Mai Nissen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Anika Henrichsen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Laura Galle Hansen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Maja Carstens Rødekro-Aabenraa Håndbold

Aalborg indhold