JHF kredshold drenge 2019

De fleste kredshold er på plads til kredsstævnet 19. og 20. januar

Følgende drenge årgang 03 er udtaget til Kredsstævnet 19. og 20. januar:

Kreds 1
1 Mathias Stein Jensen Målvogter Hjallerup IF
12 Viktor Søndergaard Nielsen Målvogter Vrå/Børglum IF
2 Emil Holst Venstre Back Hjallerup IF
3 Alexander Dahl Højre Fløj Aabybro HK
4 Mikkel Stouby Højre back Aabybro HK
5 Noah Juul Højre Fløj Hjallerup IF
6 Marinus Munk Centerspiller Hjallerup IF
7 Philip Ramlow Jensen Stregspiller Sæby HK
8 Mads Olesen Stregspiller Støvring Håndbold
9 Arbraham Simon Venstre fløj Sæby HK
10 Mikkel Karup Ladefoged Venstre fløj Aalborg KFUM
11 Noah Hurup VB/Center Nøvling IF
13 Frederik Møller Christoffersen VB/Center Aabybro HK
14 Christian Termansen Højre back Aalborg Håndbold

Kreds 2
Zander Rødvig MM 1 Aars HK
Nichlas Ludvigsen MM 12 Aalborg Håndbold
Jens Toftdahl Djernes HB 2 HF Mors
Kristian Østergaard Nielsen HB 3 Skive FH
Lasse Korsholm Madsen C 4 HF Mors
Magnus Norlyk VF 5 Aars HK
Victor Norlyk C 6 Aars HK
Anders Toft C 7 HF Mors
Victor K. Thomadsen VB 8 HF Mors
Malthe Bull HF 9 HF Mors
Mikkel Zimmer Olesen C 10 Aars HK
Niklas Jensen C 11 Skive FH
Nicolai Schreiner ST 13 Aalborg Håndbold
Rasmus Willette Houmøller ST 14 HF Mors

Kreds 3
Benjamin Bondrop Herning f.H. VB
Kristian Kirkegaard Herning f.H. PM
Marcus Tjell Herning f.H. HB
Lasse Odgaard Herning f.H. Bagspiller
Victor Østergaard Herning f.H. VF
Jonas Jepsen Holstebro H90 PM
Mads Fynbo Holstebro H90 PM
Mads Jørgensen Holstebro H90 VF
Malthe Elkjær Holstebro H90 ST
Oliver Vilhelmsen Holstebro H90 MV
Simon Smidt Holstebro H90 VB
Victor Nørregård Holstebro H90 MV
Mads Ryttersgaard Hvam HB
Jasper Wright Skjern Håndbold VB

Kreds 4
Anders Marhauer Christensen Randers HH VB
Anders Rasmussen Nørre Djurs HK HB
Andreas Thrige Holm Søndermarken IK PM
Christian Illum Greve Randers HH HF
Daniel Lægsgaard Hansen Søndermarken IK VB/PM
Gustav Elias Andersen Hadsten håndbold MV
Jeppe Littrup Madsen Søndermarken IK MV
Mads Dahl Jacobsen Randers HH HB
Magnus Sletting Olsen Randers HH HB
Martin Meineche Villadsen Bjerringbro FH VB
Patrick Saugmann Bager Søndermarken IK VF
Rasmus Døssing Nyrup Søndermarken IK ST
Rasmus Haagen Ryberg Randers HH VF
Sander Kriegbaum Søndermarken IK ST

Kreds 5
1 Frederik Virkelyst HEI-VRI MV
12 Andreas Søndergaard Høgh HEI-VRI MV
2 Mathias Bech Schlüter HEI-VRI HB/HF
3 Marcus Andersen Skanderborg H. HB/HF
4 Niclas Jespersen HEI-VRI ST
5 Peter Hauge Andersen HEI-VRI VF
6 Markus Munkholm HEI-VRI HF/HB
7 Benjamin Høegh Skanderborg H. VB/PM
8 Silas Krabbe Freund TFH VB/PM
9 Mikkel Elkjær TFH PM/VF
10 Tobias Rasmussen AGF/Viby VB
11 Nicolai Skytte Skanderborg H. VB/VF
13 Markus Ranzau Skanderborg H. VB/PM
14 Frederik Larsen Skanderborg H. ST

Kreds 6 (bruttotrup)
Frederik Foldager ØBG Silkeborg
Christian Rohde Jacobsen ØBG Silkeborg
Emil Kristensen ØBG Silkeborg
Gustav Bilgrav Østergaard ØBG Silkeborg
Jeppe Kjeldsen ØBG Silkeborg
Mikkel Johnsen ØBG Silkeborg
Oliver Lund Jensen ØBG Silkeborg
Patrick Boldsen ØBG Silkeborg
Simon Toft Pedersen ØBG Silkeborg
Mathias Kristiansen Klakring IF
Villads Nyholm Lang Ry Håndbold
Nikolaj Klostergaard Silkeborg-Voel KFUM
Frederik Schnedler Silkeborg-Voel KFUM
Hjalte Thorpstrup Skanderborg Håndbold
Magnus Meldgaard Skanderborg Håndbold
Mathias Carlsen Skanderborg Håndbold
Oscar Selmer Borgvardt Skanderborg Håndbold
Jesper Boe Andersen Skanderborg Håndbold

Kreds 7
Rasmus Bertelsen UH Esbjerg
Lasse Nielsen UH Esbjerg
Jakob Severin Lund Ribe HK
Oskar Jakobsen Egsgaard UH Esbjerg
Asger Vigsø Friis Ribe HK
Sebastian Sørensen CØ-05, Ølgod
Ole Haahr Kristensen CØ-05, Ølgod
Mads Jørgensen Ribe HK
Mathias Skov Uhrenholt VGIE
Mads Bjerregaard TM Tønder
Casper Stæhr Sørensen UH Esbjerg
Frederik Jørgensen Ribe HK
Noah Azmy Saaby Guindy SINE Håndbold
Christophe Rossi SINE Håndbold

Kreds 8
Oskar Talks Hansen Fredericia HK
Julius Lindberg Fenger Hørning Håndbold
Esben Atzen Jørgensen Rødekro-Aabenraa Håndbold
Mathias Sonne Domino Kolding IF
Daniel Toft Kristiansen Kolding IF
Sebastian Hansen Kolding IF
Niels Sell Fredericia HK
Simon Schjødt Fredericia HK
Jakob Buch Kjølby Fredericia HK
Viktor Jensen Fredericia HK
Victor Lysholm Hansen Fredericia H
Mads Kjestrup Sønderborg Håndbold
Mads Alnor Sønderborg Håndbold
Oscar W. Oettingen Flensburg Handewitt