JHF piger årgang 05: Bruttotrup kredshold

6 af 8 jyske kredse har udtaget bruttotrupper hos 05-pigerne

Bruttotrupper piger årgang 05 JHF:

Kreds 1
Astrid Imer Højre back Brønderslev IF
Cecilie Villadsen Centerspiller Dronninglund IF
Maja Kjeldsen Centerspiller Dronninglund IF
Cecilie Rohde Stregspiller Frederikshavn FI
Julie Hou Nielsen Højre back Frederikshavn FI
Laura Olesen Venstre back Frederikshavn FI
Laura Tronderup Nielsen Målvogter Frederikshavn FI
Sille Larsen Venste fløjFrederikshavn FI
Emilie Hauguel Højmark Centerspiller Frederikshavn FI
Lærke Kjellberg Stregspiller Frederikshavn FI
Laura Bach Damsgård Venstre back Hirtshals HH 80
Olivia Samuel Stregspiller Hirtshals HH 80
Astrid Dahlberg Poulsen Centerspiller Hirtshals HH 80
Louise Riis Venstre back Hjallerup IF
Mille Kalstrup Jensen Stregspiller Hjallerup IF
Sofie Lundsgaard Jørgensen Venstre back Nøvling IF
Caroline Marie Ravnsbæk Stregspiller Nøvling IF
Mathilde Larsen Målvogter Nøvling IF
Julie Aaen Venstre fløj Strandby/Elling IF
Anne Sofie Thorbøll Højre back Strandby/Elling IF
Ea Svendsen Venstre back Strandby/Elling IF
Johanna Keller Centerspiller Strandby/Elling IF
Julie Thorbøll Venstre back Strandby/Elling IF
Natasja Nielsen Stregspiller Strandby/Elling IF
Sille Nielsen Venstre back Strandby/Elling IF
Asta Strauss Mouritsen Venstre fløj Støvring Håndbold
Astrid Vinther-Jensen Stregspiller Støvring Håndbold
Nanna Marie Willum Venstre fløj Støvring Håndbold
Amalie Buus Mårtensson Venstre back Støvring Håndbold
Line Toftgaard Hansen Venstre back Svenstrup Godthåb IF
Fie Vejby Stregspiller Sæby HK
Johanne Lily Østergaard Målvogter Sæby HK
Sofie Pedersen Venstre back Sæby HK
Anne-Christine Langgaard Venstre fløj Tornby IF
Emma Marie Ketilsson Højre back Tornby IF
Liva Duusgaard Venstre back Tornby IF
Hana Tabakovic Venstre back Visse IF
Julie Amtoft-Christensen Venstre fløj Visse IF
Laura Kristensen Højre back Visse IF
Mathilde Kjær Jørgensen Venstre fløj Vodskov Håndbold
Ea Sørensen Målvogter Aabybro HK
Julie Dissing Kragh Centerspiller Aabybro HK
Marie Louise Treney Centerspiller Aabybro HK
Julie Jelsbak Bergsman Venstre fløj Aalborg HK
Malene Andersen Venstre back Aalborg HK
Carla Landor Venstre back Aalborg KFUM
Ida Katrine Aarøe Larsen Højre back Aalborg KFUM

Kreds 2
Agnes Hunnerup HF HF Mors
Agnes Hyldig VF HF Mors
Astrid Spurre VB HF Mors
Ingrid Hove Krog C HF Mors
Kitija Harlingska MV HF Mors
Dagmar Juul Abildgaard HF HRH 74, Roslev
Signe Juul Abildgaard HB HRH 74, Roslev
Johanne Thinggaard MV IF Nordthy
Julie Christensen HB IK Vest, Ranum
Mie Kondrup St. IK Vest, Ranum
Laura Pedersen C Løgstør HK
Emma Christensen HB Skive fH
Emma Grove MV Skive fH
Frederikke Voss VF Skive fH
Johanne Jensen HB Skive fH
Julie Laustsen VF Skive fH
Louise Kaastrup VB Skive fH
Lærke Christensen St. Skive fH
Mille Østergaard VF Skive fH
Anna Victoria Hansen MV Skovsgård-Brovst KFUM
Jasmin Sadolin VB. Thisted IK
Lea Lucassen VB Thisted IK
Nadja Skaarup HB Thisted IK
Sofie M Christensen St. Thisted IK
Marika Jakobsen VB VIF, Mors
Agnethe Krogh St. Aars HK
Andrea Tribler C Aars HK
Ditte Hansen HB Aars HK
Mathilde Sund HF Aars HK
Sofie Lassen VF Aars HK

Kreds 3
Aida Mujcinovic Ikast f. S. Venstre fløj
Alberte Quade Andersen Herning f. H. Streg
Anastasija Rudenoka Ikast KFUM Venstre back/fløj
Anna Søndergaard Christensen Herning f. H. Center
Anne Østergaard Ikast KFUM Venstre Back
Astrid Cæcar Rækker Mølle Håndbold Højre Back
Bine Ravn Pedersen Mejdal-Halgård Venstre Back
Caroline Emborg Rækker Mølle Håndbold Venstre Back
Celina Posner Herning f. H. Venstre fløj
Clara Pedersen Ikast KFUM Center
Emma Hegaard Herning f. H. Venstre back
Frederikke P. Blaudzun Herning f. H. Målvogter
Freja Astrup Resen KFUM Venstre back
Hallie Vendler Philipsen Herning f. H. Venstre back/højre back
Ida Agger Kattenhøj Mejdal-Halgård Streg
Ida Mølgård Mejdal-Halgård Højre fløj
Josefine Bavnshøj Larsen Ikast KFUM Venstre fløj
Josephine Bjørslev Hansen Skjern GF Center, venstre fløj
Laura Bligaard Mejdal-Halgård Højre back
Laura Nørgaard Tellefsen Herning f. H. Højre fløj
Lærke H. Kristensen Ikast f. S. Streg
Lærke Hauge Jensen Herning f. H. Streg
Lærke Henriksen KLG Håndbold Streg/Venstre back
Marie Bundgaard Ikast f. S. Center
Mathilde Refshøj Jensen Skjern GF Fløj/center
Mathilde Steensholt Sørensen Ikast f. S. Venstre fløj/Venstre Back
Mathilde Unnerup Christensen KLG Håndbold Center, venstre back
Matilde Jensen Hvide Sande KFUM Center, højre/venstre back
Mette Nørgaard Døfler-Brun Ikast f.S. Venstre Back/Center
Rikke Sander Berggreen Ikast f. S. Målvogter
Sarah Schildt Hjerm FIF Venstre back
Signe Vendelbo Andersen Skjern GF Højre back
Sille Højris Jensen Mejdal-Halgård Center
Sille Linn Andsbjerg Herning f. H. Højre back
Sofie Christensen Skjern GF Venstre back
Tilde Jensen Herning f. H. Venstre fløj

Kreds 4
Ikke udtaget trup

Kreds 5
Agnete Brendholdt AGF
Anna Maria Arffmann S. Christensen AGF
Camilla Arffmann S. Christensen AGF
Caroline Kuhlmann Røddik AGF
Emilie Cathrine Søndergaard AGF
Emma Højrup Sørensen AGF
Isabella Kortegaard Karstensen AGF
Isabella Seiersen Mathorne AGF
Smilla Hede AGF
Sofie Raundahl AGF
Christiana Henriksen Flessa Hammel GF
Sofie Ring Hammel GF
Sarah Thordal Petersen HEI
Clara Thane Knudsen Hørning Håndbold
Ida Brøbecher Hørning Håndbold
Lærke Daugbjerg Mortensen Hørning Håndbold
Mathilde Binderup Hørning Håndbold
Mille Bøtker Klintby Skanderborg H.
Sarah Soo Skanderborg H.
Frederikke Petersen Stavtrup/Viby
Karoline Have Stórá Stavtrup/Viby
Signe Kirk Stavtrup/Viby
Sofie Kleven Stavtrup/Viby
Agnethe Frederiksen TFH
Haddy Marenah TFH
Mathilde Guldager Østergaard TRIF, Rønde
Amalie Bellinger Diederichsen VRI
Carla Underbjerg VRI
Lærke Stær Nielsen VRI
Nanna Møller Aasland VRI
Nicoline Munch Skjødt VRI
Signe Kronborg VRI

Kreds 6
FØLGENDE PIGER ÅRGANG 2005 VIL KREDSTRÆNERNE GERNE SE IGEN
TIL IAGTTAGELSESSTÆVNET FREDAG DEN 26. OKTOBER KL. 18-20 I HEDENSTED CENTERET.
Agnes Højlund Winterberg Galten FS
Amalie Hedegaard Galten FS
Maja Fosgrau Horsens HK
Dicte Sønderskov Andersen Horsens HK
Adisa Zühric Hærvejens HK
Alberte Bluhme Borgvardt Ry Håndbold
Emma Lukassen Ry Håndbold
Juliane Lund Tegtmeier Ry Håndbold
Sigrid Laufer Nørskov Ry Håndbold
Clara Fynbo Stüker Silkeborg-Voel KFUM
Anna Sylva Silkeborg-Voel KFUM
Emmelie R. Andersen Silkeborg-Voel KFUM
Cecilie Worsøe Silkeborg-Voel KFUM
Tilde Stokholm Silkeborg-Voel KFUM
Johanne Lykke Friedrich Silkeborg-Voel KFUM
Astrid Henriksen Silkeborg-Voel KFUM
Mathilde Seehausen Skanderborg Håndbold
Mathilde Kjærgaard Skanderborg Håndbold
Freja Eilsø Dahl Pedersen Skanderborg Håndbold
Nora Lykke Skanderborg håndbold
Anna Brandt Mikkelsen Skanderborg Håndbold
Signe Kristensen Skanderborg Håndbold
Emma Christensen Skanderborg Håndbold
Josefine Kaae Larsen Skanderborg Håndbold
Milla Elsborg ØHK Hedensted
Thea Snedker Rotbøll ØHK Hedensted
Kristine Misfelt ØHK Hedensted
Phillipa Skovbjerg Sørensen Østbirk
Nicoline Patschneider Sørensen HK Give fremad
Emily Lindsted Bøjgaard HK Give fremad

FØLGENDE PIGER ÅRGANG 2005 ER DIREKTE VIDERE TIL KREDSTRÆNINGEN DEN 23. NOVEMBER 2018.
Laura Therkildsen Horsens HK
Line Emilie Blom Jantzen Ry Håndbold
Julie Larsson Ry Håndbold
Anne Hauskov Krammer Ry Håndbold
Mathilde Nikolajsen Silkeborg-Voel KFUM
Mille Marie Xin Øgaard Hemmingsen Silkeborg-Voel KFUM
Emilia Egelund Kristensen Skanderborg Håndbold
Sille Masi Schønherr Skanderborg Håndbold
Andrea Skov Kjærgaard Skanderborg Håndbold
Boline Laursen Skanderborg Håndbold
Julie Brøndberg Bertelsen Skanderborg Håndbold
Cecilie Laursen Østbirk

Kreds 7
Sara Winde Sønderris Sportsklub
Jasmin Mørk Hansen Team Esbjerg HK
Astrid Leslie Lund Sønderris Sportsklub
Emma Nørgaard Hansen Team Esbjerg HK
Signe Stenderup Rasmussen Ribe HK
Victoria Skøtt SGI-Håndbold, Esbjerg
Sarah Kjergaard SGI-Håndbold, Esbjerg
Marika Kildegaard Jensen Team Esbjerg HK
Sarah Mackeprang Team Esbjerg HK
Sarah F. Camilovic Team Esbjerg HK
Madicken Eskildsen Tistrup Hodde/CØ-05, Ølgod
Kristine Mellerup Team Esbjerg HK
Gry Hulmose Poulsen Team Esbjerg HK
Mille Bekke Andersen Team Esbjerg HK
Matilde Høy Tistrup-Hodde/CØ-05, Ølgod
Katrine Duus Storgaard Alslev Sport & Kultur
Lærke Linding Hansen Alslev Sport & Kultur
Sofie Thaysen FSH, Holsted
Rikke Malene Petersen FSH, Holsted
Laura Christensen Løgum IF
Line Severin Lund Ribe HK
Freja Dahlstrøm Høy Ribe HK
Mathilde Gjelstrup Andersen Løgum IF
Alberte Nielsen Ribe HK
Cecilie Helenius Gram Idrætsforening
Emina Mehanovic Team Esbjerg HK
Silje Kjærsgaard Alslev Sport & Kultur
Klara Marie lykke Hansen Ribe HK
Clara Munk Djernæs Team Esbjerg HK
Jasmin Skjøth Hunderup Gram Idrætsforening
Emma List SGI-Håndbold, Esbjerg
Emma Bansler Abrahamsen Team Esbjerg HK
Sarah Andreasen Ribe HK
Mathilde Marie Paarup Blicher Bryndum Sogns G&IF
Mathilde Nielsen FSH, Holsted
Matilde Riis Juul Team Esbjerg HK

Kreds 8
Ikke udtaget trup

Hummel