Julestævner - udvalgte resultater

Der kommer løbende nye resultater på listen

Udvalgte resultater fra julestævner:
 
Skjern Bank Julecup
 
U10Piger
 
A-finale  AGF Håndbold:1  7 - 4    GOG Håndbold
 
B-finale  Tarm-Foersum GF       7 - 2      AGF Håndbold:2 
 
 
U10Drenge
 
A-finale  AGF Håndbold:1    11 - 13  Stavtrup Håndbold:1
 
B-finale  Stavtrup Håndbold:3   8 - 9   Stavtrup Håndbold:2 
 
 
U12Piger
 
A-finale Gødvad GIF Håndbold:U12 12 - 9  GOG Håndbold
 
B-finale  GOG Håndbold: 2 B rækken  9 - 7   IF Stjernen Odense:2
  
 
U12Drenge
 
A-finale  Tinglev Lundtoft  11 - 15  AGF Håndbold:1
 
B-finale GOG Håndbold:2   18 - 8  IF Stjernen Odense
 
  
U14Piger
 
A-finale AGF Håndbold:1  10 - 7    Ribe Hk:1
 
B-finale  Viby/Stavtrup:2   15 - 14   Skjern Håndbold:1
 
  
U14Drenge
 
A-finale Kolding IF Håndbold:1   17 - 16 Ribe HK
 
B-finale IF Stjernen Odense:1   9 - 21  GOG Håndbold:2
 
  
U16Piger
 
A-finale  Viby/Stavtrup/AGF:1   10 - 9   TTH Holstebro
 
B-finale Kolding IF Håndbold  9 - 16   Skjern Håndbold
 
 
 U16Drenge
 
A-finale  ØBG:1  13 - 14 ef    GOG Håndbold
 
B-finale  Skjern Håndbold:2  13 - 11  ØBG:2
 
 
 
THH Julecup
 
U10 Drenge A
 
A-finale Maribo Hunseby  12 - 11 es    Team Helsinge
 
U10 Drenge B
A-finale      Sirius-Græsted  8 - 7 Maribo Hunseby
  
U12 Drenge A
 
A-finale  Slagelse HK     14 - 12  Blovstrød HF
 
U12 Drenge B
A-finale Slagelse - Blovstrød 14-12
 
  
U12 Piger
 
A-finale Slagelse HK     11 - 13   Maribo Hunseby
 
  
U14 Drenge A
 
Team Helsinge vinder puljespil
 
 
U14 Drenge B
 
Ajax København vinder puljespil
 
  
U14 Piger A
 
A-finale  Team Helsinge  8 - 16   Greve
 
U14 Piger B
 
A-finale Hundested HK   9 - 8   Team Helsinge
 
  
U16 Piger
 
A-finale Greve 19 - 11  Maribo Hunseby
 
 
U18 Piger
 
A-finale  Greve 18 - 24  Team Helsinge
 
 
Thy Cup
 
D10                  
 
A-finale  Thisted IK:1   9 - 11  Morsø HK
 
B-finale Sjørring HK    12 - 9  HVI Himmelev Håndbold:1
 
C-finale Brabrand IF Håndbold:1  6 - 12 Hjallerup IF:1
 
  
D12                  
 
A-finale  IF Nordthy:1  19 - 12  HF Mors:1
 
B-finale  Sjørring HK    13 - 5  Dall-Ferslev IF
 
 
D14
 
A-finale  HF Mors:1     13 - 9  Hjallerup IF:1
 
B-finale  Rudersdal Håndbold:1.hold 5 - 0 wo           Germany HSG SW/RD
 
C-finale Hadsten Håndbold  9 - 12  Hjallerup IF:2
 
D-finale  HF Mors:3     7 - 13   Thy Håndbold:2
 
 
D16
 
A-finale Sønderborg håndbold  15 - 8 Støvring Håndbold
 
B-finale  Aalborg KFUM:1   13 - 16  SG Hamburg-Nord
 
  
P10
 
A-finale HF Mors:1 5 - 10  HG Owschlag-Kropp-Tetenhusen
 
B-slutspi
 
Nr 1:  Thisted IK:2
 
Nr 2:  Nors BK
 
Nr 3:  HVI Himmelev Håndbold
 
Nr 4:  Thisted IK:1
 
Nr 5:  HF Mors:3
  
 
P12
 
A-finale Horsens HK    11 - 13  Thisted IK:1
 
B-finale Thisted IK:2   5 - 0 wo HSG SW/RD
 
C-slutspil
 
Nr 1:  Brabrand IF Håndbold
 
Nr 2:  HVI Himmelev Håndbold:2
 
Nr 3:  Thisted IK:3
 
Nr 4:  Aalborg KFUM:2
 
Nr 5:  Aalborg KFUM:3
 
 
P14
 
A-finale TSV Nord Harrislee   9 - 18 Horsens HK:1
 
B-finale Thy Håndbold:1 25 - 19  Thorsager-Rønde IF
 
C-finale  Thy Håndbold:2  9 - 8  Horsens HK:2
 
D-finale Aalborg KFUM:1  12 - 10  Vejle håndbold Klub:2
 
  
P16
 
A-finale  FC Thy Piger 11 - 12  HEI/VRI:1
 
B-finale  SC Alstertal Langenhorn 8 - 20  Visse IF
 
 
 
DTH Julecup
 
10 Piger           
 
A-final   AG Håndbold 1  9 - 8  Tårnby HK
 
B-final KHKS Håndbold    8 - 7 Ajax, København 3 
 
U12 Piger        
 
A-final  Tårnby HK 1    19 - 8   H.S.G. 91 1
 
  
U12 Drenge
 
A-finale H.S.G. 91  9 - 4  Tårnby HK
 
  
U14 Piger
 
A-finale KHKS Håndbold 12 - 18  Slagelse HK 1
 
B-finale Slagelse HK 2  17 - 18  Stenhus IK
 
  
U14 Drenge
 
A-finale BR 66, Langeskov 1 27 - 10 BR 66, Langeskov 2
 
  
U16 Piger
 
A-final  DTH  16 - 13 Brøndby HK
 
  
U16 Drenge
 
A-finale H.S.G. 91 1      18 - 16  H.S.G. 91 2
 
  
U18 Drenge 
A-finale    DTH   24 - 20 SMUT BG
 
 
 
Thy Julecup
 
D10
 
A-finale  Thisted IK:1 9 - 11   Morsø HK
 
B-final   Sjørring HK 12 - 9   HVI Himmelev Håndbold:1
 
C-finale  Brabrand IF Håndbold:1 6 - 12   Hjallerup IF:1
 
  
D12
 
A-final  IF Nordthy:1 19 - 12 HF Mors:1
B-final Sjørring HK 13 - 5 Dall-Ferslev IF
 
 
 
 
D14
 
A-final
 
  HF Mors:1
 
13 - 9
 
  Hjallerup IF:1
 
 
 
B-final
 
  Rudersdal Håndbold:1.hold
 
5 - 0 wo
 
  HSG SW/RD
 
 
 
C-final
 
  Hadsten Håndbold
 
12 - 9
 
  Hjallerup IF:2
 
 
 
D-final
 
  HF Mors:3
 
7 - 13
 
  Thy Håndbold:2
 
 
 
 
D16
 
A-final
 
  Sønderborg håndbold
 
15 - 8
 
  Støvring Håndbold
 
 
 
B-final
 
  Aalborg KFUM:1
 
13 - 16
 
  SG Hamburg-Nord
 
 
 
 
D18
 
A-final
 
  Hjallerup IF
 
16 - 12
 
  Thy Håndbold
 
 
 
 
P10
 
A-final
 
  HF Mors:1
 
5 - 10
 
  HG Owschlag-Kropp-Tetenhusen
 
 
 
 
P12
 
A-final
 
  Horsens HK
 
11 - 13
 
  Thisted IK:1
 
 
 
B-final
 
  Thisted IK:2
 
5 - 0 wo
 
  HSG SW/RD
 
 
 
 
P14
 
A-final
 
  TSV Nord Harrislee
 
9 - 18
 
  Horsens HK:1
 
 
 
B-final
 
  Thy Håndbold:1
 
25 - 19
 
  Thorsager-Rønde IF
 
 
 
C-final
 
  Thy Håndbold:2
 
9 - 8
 
  Horsens HK:2
 
 
 
D-final
 
  Aalborg KFUM:1
 
12 - 10
 
  Vejle håndbold Klub:2
 
 
 
 
P16
 
A-final
 
  FC Thy piger
 
11 - 12
 
  HEI/VRI:1
 
 
 
B-final
 
  SC Alstertal Langenhorn
 
8 - 20
 
  Visse IF
 
 
 
C-final
 
  Nørresundby HK:2
 
13 - 22
 
  Nørresundby HK:1
 
 
 
 
P18
 
A-final
 
  Horsens HK
 
19 - 13
 
  TuS Schutterwald
 
 
 
 
P10
 
Slutspil B
 
Nr 1:   Thisted IK:2
 
 
Slutspil B
 
Nr 2:   Nors BK
 
 
Slutspil B
 
Nr 3:   HVI Himmelev Håndbold
 
 
Slutspil B
 
Nr 4:   Thisted IK:1
 
 
Slutspil B
 
Nr 5:   HF Mors:3
 
 
 
P12
 
Slutspil C
 
Nr 1:   Brabrand IF Håndbold
 
 
 
Slutspil C
 
Nr 2:   HVI Himmelev Håndbold:2
 
 
 
Slutspil C
 
Nr 3:   Thisted IK:3
 
 
 
Slutspil C
 
Nr 4:   Aalborg KFUM:2
 
 
 
Slutspil C
 
Nr 5:   Aalborg KFUM:3
 
 
 
 
Midtjysk Julecup
 
U10 drenge
 
A-finale Silkeborg-Voel KFUM 2 – HØJ 1 14-13 efs
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
B-finale Ikast FS – Bording 2 13-7
 
 
 
U12 drenge
 
A-finale Skanderborg – Ikast 13-9
 
B-finale MTV Lübeck – Ikast KFUM 2 17-6
 
 
 
U14 drenge
 
A-finale Silkeborg-Voel – Roskilde 20-14
 
B-finale Silkeborg-Voel 2 – Flensburg/Munkbrarup 23-15
 
 
 
U16 drenge
 
A-finale HØJ – Skanderborg 11-10 efs
 
B-finale Silkeborg-Voel 1 – Silkeborg-Voel 2 17-14
 
 
 
U18 drenge
 
A-finale HØJ – Rødovre 8-7
 
B-finale Flensburg/Munkbrarup – Tarp/Wanderup 21-10
 
 
 
U10 piger
 
A-finale Ydun – Silkeborg-Voel 10-4
 
B-finale Tarp/Wanderup – Bording 8-7
 
 
 
U12 piger
 
A-finale Rødovre – Silkeborg-Voel 14-12
 
B-finale Freja – Funder/Engesvang 11-9
 
 
 
U14 piger
 
A-finale Skanderborg – Roskilde 22-8
 
B-finale Hamburger SV – Silkeborg-Voel 27-11
 
C-finale Rødovre – Silkeborg IF 15-14
 
 
 
U16 piger
 
A-finale Mejdal-Halgård – Skanderborg 13-12
 
B-finale SPR Pogon 1945 Zabze – Silkeborg-Voel 20-19
 
U18 piger
 
A-finale Ydun – Roskilde 10-9
 
 
 
Bjerringbro Julecup
 
U10 P A-final  Hammel GF 4 - 10  Skive fH 1
 
B-final  Aabybro HK 6 - 4  Silkeborg IF 1 
 
U10 DB A-final  Hørning håndbold 9 - 19  Skive fH 1
 
B-final  NFH 5 - 14  Skive fH 2 
 
U12 PB A-final  Virum Sorgenfri Håndboldklub 1 10 - 11  Hammel GF 1 
 
B-final  Skive fH 2 9 - 10  Hammel GF 2 
 
U12 DA A-final  Skive fH:fH/R 1 18 - 9  Nøvling IF
 
U12 DB A-final  Aabybro HK 12 - 7  HEI, Skæring 2
 
U14 PA A-finale 
Sønderris Sportsklub 15 - 14  Hammel GF 
 
U14 PB A-final  Ry Håndbold 2 6 - 15  Kjellerup HK 1 
 
U14 DA A-final  HEI, Skæring 1 18 - 6  Aabybro HK 1
 
U14 DB A-final  Aabybro HK 2 14 - 10  Bjerringbro FH 2
 
U16 PB
A-final  Virum Sorgenfri Håndboldklub 1 20 - 17  Svendborg HK
B-final  Virum Sorgenfri Håndboldklub 2 20 - 11  Nøvling IF 
 
U16 DA
A-final  Team Sydhavsøerne 19 - 14  HEI/VRI
 
U16 DB
A-final  HEI/VRI 1 16 - 15  HF Nybøl Nor
 
U18 P
A-finale  Hadsten Håndbold 22 - 18  Kvik Aalestrup
B-finale  Nybøl 11 - 10  Bjerringbro FH
AB Julecup
U14D A-final TIK - Taastrup 16 - 21 Dalby G&IF 1
B-final Lyngby HK 13 - 11 KFUM København
U14P A-final AB 1 29 - 13 Poland KOSZALIN 2
B-final Lyngby HK 6 - 10 Team Faxe Håndbold 1
U16D A-final AB 21 - 22 Vallensbæk
U16P A-final France CM Aubervilliers HB 17 - 16 Lyngby HK
B-final Poland KOSZALIN 17 - 12 Hareskov
U10D A-final HIK 1 15 - 5 Holte IF
B-final VHC/Vidar 9 - 11 HIK 2
U10P A-final Herlev/Hjorten Håndbold 1 5 - 8 TIK - Taastrup
B-final VHC/Vidar 9 - 5 Brøndby HK
U12D A-final Lyngby HK 1 16 - 9 Holte IF 1
B-final Gentofte-Vangede HK 6 - 12 HUK HK
U12P A-final Værløse HK 1 8 - 12 Hvidovre IF 1
B-final HIK 1 8 - 10 Holte IF Håndbold
Hummel