Oversigt: 05-piger udtaget til JHF-kredsholdstræning

De otte jyske kredse arbejder med en lang række 05-piger

Følgende piger fra årgang 2005 er i disse eller de kommende dage indkaldt til kredsholdstræning i JHF-regi:

JHF Kreds 1

Cecilie Villadsen

Centerspiller

Dronninglund IF

Cecilie Rohde

Stregspiller

Frederikshavn FI

Emilie Hauguel Højmark

Centerspiller

Frederikshavn FI

Johanne Thomsen

Målvogter

Frederikshavn FI

Julie Hou Nielsen

Højre back

Frederikshavn FI

Laura Tronderup Nielsen

Målvogter

Frederikshavn FI

Sille Larsen

Venste fløj

Frederikshavn FI

Louise Riis

Venstre back

Hjallerup IF

Caroline Marie Ravnsbæk

Stregspiller

Nøvling IF

Mathilde Larsen

Målvogter

Nøvling IF

Sofie Lundsgaard Jørgensen

Venstre back

Nøvling IF

Anne Sofie Thorbøll

Højre back

Strandby/Elling IF

Ea Svendsen

Venstre back

Strandby/Elling IF

Johanna Keller

Centerspiller

Strandby/Elling IF

Julie Thorbøll

Venstre back

Strandby/Elling IF

Natasja Nielsen

Stregspiller

Strandby/Elling IF

Sille Nielsen

Venstre fløj

Strandby/Elling IF

Amalie Buus Mårtensson

Venstre back

Støvring Håndbold

Astrid Vinther-Jensen

Stregspiller

Støvring Håndbold

Nanna Marie Willum

Venstre fløj

Støvring Håndbold

Line Toftgaard Hansen

Venstre back

Svenstrup Godthåb IF

Fie Vejby

Stregspiller

Sæby HK

Johanne Lily Østergaard

Målvogter

Sæby HK

Emma Marie Ketilsson

Højre back

Tornby IF

Hana Tabakovic

Venstre back

Visse IF

Laura Kristensen

Højre back

Visse IF

Marie Louise Treney

Centerspiller

Aabybro HK

Julie Jelsbak Bergsman

Venstre fløj

Aalborg HK

Carla Landor

Venstre back

Aalborg KFUM

Ida Katrine Aarøe Larsen

Højre fløj

Aalborg KFUM

 

JHF Kreds 2

Agnes Hunnerup

HF

HF Mors

Agnes Hyldig

VF

HF Mors

Astrid Spurre

VB

HF Mors

Ingrid Hove Krog 

C

HF Mors

Kitija Harlingska 

MV

HF Mors

Dagmar Juul Abildgaard

HF

HRH 74, Roslev

Signe Juul Abildgaard 

HB

HRH 74, Roslev

Johanne Thinggaard 

MV

IF Nordthy

Julie Christensen 

HB

IK Vest, Ranum

Mie Kondrup

St.

IK Vest, Ranum

Laura Pedersen

C

Løgstør HK

Emma Grove

MV

Skive fH

Johanne Jensen 

HB

Skive fH

Julie Laustsen 

VF

Skive fH

Louise Kaastrup 

VB

Skive fH

Lærke Christensen

St.

Skive fH

Mille Østergaard

VF

Skive fH

Lea Lucassen 

VB

Thisted IK

Nadja Skaarup 

HB

Thisted IK

Marika Jakobsen 

VB

VIF, Mors

Agnethe Krogh

St.

Aars HK

Andrea Tribler

C

Aars HK

Ditte Hansen 

HB

Aars HK

Mathilde Sund 

HF

Aars HK

Sofie Lassen

VF

Aars HK

 

JHF Kreds 3

Lærke Hauge Jensen

Stregspiller

Herning f. H.

Alberte Quade Andersen

Stregspiller

Herning f. H.

Celina Posner

Venstre fløj

Herning f. H.

Laura Nørgaard Tellefsen

Højre fløj

Herning f. H.

Maria K. Simonsen

Venstre back

Herning f. H.

Emma Hegaard

Venstre back

Herning f. H.

Hallie Vendler Philipsen

Venstre back, højre back

Herning f. H.

Anna Søndergaard Christensen

Centerspiller

Herning f. H.

Frederikke P Blaudzun

Målvogter

Herning f. H.

Tilde Jensen

Venstre fløj

Herning f. H.

Sille Linn Andsbjerg

Højre back

Herning f. H.

Mathilde Steenholt Sørensen

Venstre fløj/back

Ikast f. S.

Marie Bundgaard

Centerspiller

Ikast f. S.

Lærke H Kristensen

Stregspiller

Ikast f. S.

Aida Mujcinovic

Center, venstre back

Ikast f. S.

Mette Nørgård Døfler-Brun

Venstre back, centerspiller

Ikast f. S.

Liva Krabbe

Venstre back

Ikast f. S.

Rikke Sander Berggreen

Målvogter

Ikast f. S.

Anne Østergaard

Venstre back

Ikast KFUM

Lærke Henriksen

Venstre back, stregspiller

KLG Håndbold

Mathilde Unnerup christensen

Center, venstre back

KLG Håndbold

Ida Agger Kattenhøj

Stregspiller

Mejdal-Halgård

Ida Mølgård

Højre fløj

Mejdal-Halgård

Bine Ravn Pedersen

Venstre back

Mejdal-Halgård

Sille Højris Jensen

Centerspiller

Mejdal-Halgård

Laura Bligaard

Højre back

Mejdal-Halgård

Annika Birkmose

Målvogter

Mejdal-Halgård

Freja Astrup

Venstre back

Resen KFUM

Signe Vendelbo Andersen

Højre back (venstre hånd)

Skjern GF

Josephine Bjørslev Hansen

Centerspiller, venstre back

Skjern GF

Sofie Christensen

Venstre back

Skjern GF

Mathilde Refshøj Jensen

Centerspiller, venstre fløj

Skjern GF

 

JHF Kreds 4

Johanne Bak

VB

Bjerringbro FH

Laura Yderstræde 

VF

Bjerringbro FH

Louise Madsen

VB

Bjerringbro FH

Mathilde Halskov

MV

Bjerringbro FH

Sia Jørgensen

ST

Bjerringbro FH

Cecilie Nilsson

ST+VB

HIK-Rosendal

Nicoline Lykke Nilsson

VF

HIK-Rosendal

Sofie Wolf 

PM

HIK-Rosendal

Fie Jepsen

MV

Hornbæk SF

Freja Thor

ST

Hornbæk SF

Halima Custovic

MV

Hornbæk SF

Signe Jæger 

VF

Hornbæk SF

Clara Steffensen

VB

Mønsted-Sparkær IF

Josefine Møller 

PM

Søndermarkens IK

Josefine Skjødt 

MV

Søndermarkens IK

Julie Christensen

ST

Søndermarkens IK

Mathilde Rykær

VB

Søndermarkens IK

Matilde Nørgaard 

ST

Søndermarkens IK

Cecilie Møller

VF

Viborg HK

Johanna Bromerholm

ST+VB

Viborg HK

Sofie Damkjer

HB

Viborg HK

Sofie S. Poulsen

PM

Viborg HK

Victoria Justesen

VB

Viborg HK

Caroline Sørensen

VF+HF

Vivild IF

Freja Vendelbo 

VB+HB

Vivild IF

Maren Bak 

VB+HB

Vivild IF

Laura Kjeldsen

PM

Vorup FB

Line Madsen 

VB

Vorup FB

Silje Sørensen

MV

Vorup FB

Sille Andersen

VF

Vorup FB

Tilde Soelberg

ST

Vorup FB

 

JHF Kreds 5

Agnete Brendholdt

AGF

Anna Maria Arffmann S. Christensen

AGF

Camilla Arffmann S. Christensen

AGF

Caroline Kuhlmann Røddik

AGF

Emilie Cathrine Søndergaard

AGF

Emma Højrup Sørensen

AGF

Isabella Seiersen Mathorne

AGF

Mille Lebech

AGF

Smilla Hede

AGF

Sofie Raundahl

AGF

Clara Thane Knudsen

Hørning/Skanderborg

Ida Brøbecher

Hørning/Skanderborg

Mathilde Binderup

Hørning/Skanderborg

Mille Bøtker Klintby

Hørning/Skanderborg

Sarah Soo

Hørning/Skanderborg

Sofie Ring

Hørning/Skanderborg

Frederikke Petersen

Stavtrup/Viby

Karoline Have Stórá

Stavtrup/Viby

Signe Kirk

Stavtrup/Viby

Smilla Pless

Stavtrup/Viby

Sofie Kleven

Stavtrup/Viby

Agnethe Frederiksen

TFH

Christiana Henriksen Flessa

TFH

Haddy Marenah

TFH

Amalie Bellinger Diederichsen

VRI

Carla Underbjerg

VRI

Lærke Stær Nielsen

VRI

Mathilde Guldager Østergaard

VRI

Nanna Møller Aasland

VRI

Nicoline Munch Skjødt

VRI

Sarah Thordal Petersen

VRI

Signe Kronborg

VRI

 

JHF Kreds 6

Maja Fosgrau

Horsens HK

Dicte Sønderskov Andersen

Horsens HK

Laura Therkildsen

Horsens HK

Line Emilie Blom Jantzen

Ry Håndbold

Anne Hauskov Krammer

Ry Håndbold

Sigrid Laufer Nørskov

Ry Håndbold

Julie Larsson

Ry Håndbold

Emma Lukassen

Ry Håndbold

Clara Fynbo Stüker

Silkeborg-Voel KFUM

Emmelie R. Andersen

Silkeborg-Voel KFUM

Cecilie Worsøe

Silkeborg-Voel KFUM

Mathilde Nikolajsen

Silkeborg-Voel KFUM

Mille Marie Xin Øgaard Hemmingsen

Silkeborg-Voel KFUM

Johanne Lykke Friedrich

Silkeborg-Voel KFUM

Astrid Henriksen

Silkeborg-Voel KFUM

Emilia Egelund Kristensen

Skanderborg Håndbold

Julie Brøndberg Bertelsen

Skanderborg Håndbold

Mathilde Seehausen

Skanderborg Håndbold

Signe Kristensen

Skanderborg Håndbold

Boline Laursen

Skanderborg Håndbold

Sille Masi Schønherr

Skanderborg Håndbold

Freja Eilsø Dahl Pedersen

Skanderborg Håndbold

Emma Christensen

Skanderborg Håndbold

Andrea Skov Kjærgaard

Skanderborg Håndbold

Josefine Kaae Larsen

Skanderborg Håndbold

Kristine Misfelt

ØHK Hedensted

 

JHF Kreds 7

Sara Winde

Team Esbjerg

Jasmin Mørk Hansen

Team Esbjerg HK

Astrid Leslie Lund

Team Esbjerg HK

Emma Nørgaard Hansen

Team Esbjerg HK

Signe Stenderup Rasmussen

Ribe HK

Victoria Skøtt

SGI-Håndbold, Esbjerg

Sarah Kjergaard

UH Esbjerg

Marika Kildegaard Jensen

Team Esbjerg HK

Sarah Mackeprang

Team Esbjerg HK

Sarah F. Camilovic

Team Esbjerg HK

Madicken Eskildsen

Tistrup Hodde/CØ-05, Ølgod

Kristine Mellerup

Team Esbjerg HK

Mille Bekke Andersen

Team Esbjerg HK

Matilde Høy

Tistrup-Hodde/CØ-05, Ølgod

Katrine Duus Storgaard

Alslev Sport & Kultur

Line Severin Lund

Ribe HK

Freja Dahlstrøm Høy

Ribe HK

Alberte Nielsen

Ribe HK

Emina Mehanovic

Team Esbjerg HK

Silje Kjærsgaard

Alslev Sport & Kultur

Klara Marie lykke Hansen

Ribe HK

Emma List

UH Esbjerg

Emma Bansler Abrahamsen

Team Esbjerg HK

Mathilde Marie Paarup Blicher

Bryndum Sogns G&IF

Matilde Riis Juul

Team Esbjerg HK

 

JHF Kreds 8

Josephine Nymand

Vejle Håndbold Klub

Ajla Huseinovic         

Vejle Håndbold Klub

Cecillie Kliver

Kolding IF

Julie Westerholm

Nr. Bjært Strandhuse IF

Signe Johansen

Nr. Bjært Strandhuse IF

Dagmar Liv Tirsgaard

Trelde GI

Sophie Breinegaard

Trelde GI

Camilla Arnegaard

Ribe HK

Ida Marie Vind Weisdal 

Søndermarken Vejle HK

Katrine Osholm Langfeldt

Fredericia HK 1990

Signe Kristine Koch

Trelde GI

Sarah Astrup

Fredericia HK 1990

Hannah Engelbrecht Jensen

Fredericia HK 1990

Lisa Hewison

Fredericia HK 1990

Johanne Bruun

Team Haderslev-Vojens

Lærke Hagedorn Christensen

Team NØS Haderslev

Nejra Isakovic

Vidar-Ulkebøl Håndbold

Rikke Wehl Laulund

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Sarah Kjær   

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Esther Bach

Rødekro-Aabenraa Håndbold

Simone Juel Kristensen 

Rødekro-Aabenraa Håndbold

 

 

Bjerringbro Julecup 2019