Oversigt 10. december: Hold klar til den bedste række

De fleste hold, der er i spil til DM-titlerne, er nu fundet

Følgende hold er i skrivende stund klar til den bedste række efter jul. Er der fejl, så skriv i Facebook-kommentar-feltet.

FHF:
U14 piger:
Klar til 1. division, hvor nummer 1 spiller kvalkamp om DM-plads:
Svendborg Håndboldklub
IF Stjernen Odense
SUS Håndbold
Sanderum Håndbold 02
GOG Håndbold

U14 drenge:
Klar til 1. division, hvor nummer 1 spiller kvalkamp om DM-plads:
GOG Håndbold
IF Stjernen, Odense
BR 66 Langeskov
DHG Odense
Team Vestfyn
Søndersø IF


HRØ

U14 drenge: Roskilde Håndbold, Team Helsinge Håndbold, FIF, TMS Ringsted Ungdom, Amager Håndbold, Helsingør Håndbold.
U16 drenge: Gunslevholm HK, GOG Håndbold, Herlev/Hjorten Håndbold, FIF, HIK/KFUM, Oure Elite Håndbold.
U18 drenge: GOG Håndbold, TMS Ringsted, TIK - Taastrup, FIF
Kvalkamp 1:
Oure I.E. HK - Ajax København 23 - 18
Ajax København - Oure I.E. HK 24 - 27
Kvalkamp 2:
HIK/KFUM - Roskilde Håndbold 23 - 34
Roskilde Håndbold - HIK/KFUM 33 - 22

U14 piger: FIF, Køge, Furesø, Lyngby HK.
Kvalspil om 2 pladser:
Fjordbyerne - HIK 16 - 19
HIK - Roskilde Håndbold 21 - 21
Fjordbyerne - Roskilde Håndbold 15 - 22
Roskilde Håndbold - Ajax København - spilles 11. december
HIK - Ajax København - spilles 12. december
Ajax København - Fjordbyerne - spilles 13. december

U16 piger: FIF, GOG Håndbold, VSH, Rødovre, Lyngby HK, Oure I.E. HK.

U18 piger: HC Odense Ungdom, Ajax, FIF, Furesø Håndbold.
Kvalkamp 1:

GOG - BK Ydun 20-18

GOG - BK Ydyn 30-19

Kvalkamp 2:
Næsby IF - Nykøbing F. Håndboldklub 26 - 29
Nykøbing F. Håndboldklub - Næsby IF 25 - 23

JHF

U14 drenge: Herning f. H., Ribe HK, HEI, Ry Håndbold, Silkeborg-Voel KFUM, HF Mors, Hørning, Rødekro-Aabenraa Håndbold, Kolding IF, Team Haderslev-Vojens, Bjerringbro FH, Aars HK.

U16 drenge: HF Mors/Skyum, Skjern Håndbold, SINE Håndbold, VIES, ØBG Silkeborg, Skanderborg Håndbold.

U18 drenge: Skanderborg Håndbold, Århus Håndbold, HF Mors, BSV.
Kval-kampe 11. december:
UH Esbjerg - Randers HH 35-26
TM Tønder - Aalborg Håndbold 26-29

U14 piger: Skanderborg Håndbold, Sønderris Sportsklub, Rødekro-Aabenraa Håndbold, Hammel GF, Løgstør HK, VRI Risskov, Team Esbjerg HK, Herning, Ry Håndbold, Skive fH, Trelde GI, Silkeborg-Voel KFUM.

U16 piger: Skanderborg Håndbold, Silkeborg-Voel KFUM, HEI/VRI, Herning-Ikast Håndbold Ungdom, Mejdal-Halgård, Viborg HK.

U18 piger: Skanderborg Håndbold, Randers HK, Silkeborg-Voel KFUM, Horsens HK.
Kval-kampe 11. december:
Herning-Ikast Håndbold Ungdom - EliteHåndbold Aalborg Ungdom 34-26
Aarhus United - Viborg HK 22-21