Oversigt: Tilmeldte hold 1. div. JHF

Oversigt: Tilmeldte hold JHF 1. division

Følgende hold er tilmeldt kvalitikationsturneringen til JHF 1. div. i U14, U16 og U18. 

U14 piger
Fredericia HK 199
Herning f. H.
Skanderborg Håndbold
Støvring Håndbold
Strandby/Elling IF
SilkeborgVoel KFUM
Trelde GI
Hammel GF
Sønderris Sportsklub
Ry Håndbold
Team Esbjerg HK
Horsens HK
Løgstør HK
Hornbæk SF
RødekroAabenraa Håndbold
Holstebro Håndb.9
HF/VIF Mors
Ribe HK
Hørning Håndbold
AGF, Århus
Vejle Håndbold Klub
Ikast f. S.
Skive fH
HEI, Skæring
Bjerringbro FH
Nøvling IF
VRI, Risskov

U16 piger
Fredericia HK 1990
SINE Håndbold, Løgumkloster
Skanderborg Håndbold
Vejle Idrætsefterskole
SilkeborgVoel KFUM
Skjern Håndbold
MejdalHalgård
Ikast Håndbold
Hammel GF
Team Esbjerg HK
Horsens HK
Strandby/Elling IF
Sønderjyske Ungdom
HF/VIF Mors
Viborg HK
Randers HK
Hornbæk SF
Aars HK
Hellebjerg Idrætsefterskole
AGFVibyStavtrup
EliteHåndbold Aalborg Ungdom
TTH Holstebro Ungdom
BGI Akademiet IF, Hornsyld
HEI/VRI
HerningIkast Håndbold Ungdom

U18 piger
Skanderborg Håndbold
SilkeborgVoel KFUM
RingkøbingSkjern Håndbold
Ikast Håndbold
Team Esbjerg HK
Horsens HK
Sønderjyske Ungdom
Viborg HK
Sønderborg Håndbold
Randers HK
HerningIkast Håndbold Ungdom
HEI, Skæring
Aars HK
EliteHåndbold Aalborg Ungdom
TTH Holstebro Ungdom
Kolding IF
Aarhus United

U14 drenge
Fredericia HK 199
Herning f. H.
SilkeborgVoel KFUM
Ry Håndbold
Skjern Håndbold
Skibsby/Højene IF
Randers DH
RødekroAabenraa Håndbold
HF Mors
Ribe HK
UH Esbjerg
Hørning Håndbold
AGF, Århus
Skanderborg Håndbold
Skive fH
HEI, Skæring
Hjallerup IF
Aars HK
Bjerringbro FH
Dybbøl IU
Kolding IF
Team HaderslevVojens

U16 drenge
Fredericia HK
Herning f. H.
Ikast Håndbold
Vejle Idrætsefterskole
Skanderborg Håndbold
SilkeborgVoel KFUM
Skjern Håndbold
Sønderborg Håndbold
Ribe HK
RødekroAabenraa Håndbold
Randers HH
ØBG Silkeborg
AGFViby
UH Esbjerg
Team Favrskov Håndbold
Hørning Håndbold
SINE Håndbold, Løgumkloster
Løgstør HK
Viborg HK
TTH Holstebro Ungdom
Hellebjerg Idrætsefterskole
Aalborg Håndbold
BGI Akademiet IF, Hornsyld
HEI/VRI
HF Mors / Skyum
HSR Klakring

U18 drenge
Fredericia HK
TM Tønder Håndbold
Skjern Håndbold
HF Mors
Skanderborg Håndbold
Randers HH
AGF, Århus
UH Esbjerg
Skive fH
HC Midtjylland
SilkeborgVoel KFUM
TTH Holstebro Ungdom
Aalborg Håndbold
Århus Håndbold

Hummel