Påskecup resultater: Hancock, Støvring og Vojens

Udvalgte resultater fra de tre stævner

Hancock Cup
U-10 Dr
A-final  FIF Håndbold 1 13 - 12 Skive fH 1
B-final  Skive fH/R 1 16 - 6 Skive fH/R 2
U-10 Pi
A-final  FIF Håndbold 1 13 - 5 AG Håndbold 1
B-final  Rødkærsbro IF 9 - 12 IK Sävehof 5
U-12 Dr
A-final Skive fH 1 11 - 14 FIF Håndbold 1
B-final Nr. Søby IF 2 14 - 7 Flauenskjold IF
U-12 Pi
A-final  Viborg HK 1 6 - 13 FIF Håndbold 1
B-finale Skive fH 2 9 - 12 AG Håndbold 2
U-14 Dr
A-final  Bjerringbro FH 1 9 - 15 GOG Håndbold
B-final  HSG SZ OWW 25 - 14 Skovl./Ledø - Smør 1
U-14 Pi
A-final  FIF Håndbold 2 5 - 18 FIF Håndbold 1
B-final  Skovlunde IF 9 - 12 Bjerringbro FH 1
U-16 Dr
A-final Bjerringbro FH 18 - 20 ef AG Håndbold 1
B-final  SIK Søndermarken 16 - 23 Aars HK
U-16 Pi
A-final  Fredericia HK 9 - 14 Rødovre HK 1
B-final  Skive fH 14 - 9 Bje.bro/Rødkærsbro
 
Puma Cup Støvring
U10 drenge
A-finale Støvring – HA85 Hvinningdal 11-8
B-finale HSG Jörl-DE Viöl (Tyskland) – Støvring 3 15-14
 
U12 drenge
A-finale Vrå/Børglum – Støvring 10-5
B-finale SG Oeversee Jarplund Weding (Tyskland)  – HIK Rosendal 10-9 efs.
 
U14 drenge
A-finale Bramstedter TS (Tyskland)  – Frem Skørping 15-7
B-finale HT Norderstedt (Tyskland) – Vivlld IF 2 11-9
 
U16 drenge
A-finale Støvring 2 – Støvring 1 22-20
B-finale Bramstedter TS (Tyskland)  – Frem Skørping 21-8
 
U10 piger
A-finale IF Frem Skørping – Støvring 13-10
B-finale Støvring 2 – Støvring 3 7-3
 
U12 piger
A-finale HIK Rosendal – Vivild 10-9
B-finale Mejlby/Haverslev KFUM – IK Vest 11-4
 
U14 piger
A-finale Horsens HK – Vivild 12-7
B-finale Vrå/Børglum – Slesvig (Tyskland) 9-8
 
U16 piger
A-finale Thy Håndbold – HCI 22-16
B-finale Varhaug IL (Norge) – HIK Rosendal 17-11

 

Vojens Påskecup
U10P 
A-final AIA Tranbjerg:1 12 - 13 es Rødekro-Aabenraa Håndbold:2
B-final Søndersø IF:1 11 - 10 es GOG:2
 
U10D
A-final Team Haderslev KFUM:1 3 - 5   GOG:1
B-final Søndersø IF:1 5 - 6   Kongeå HK
 
U12P
A-final   Svendborg HK:1 6 - 5   GOG:1
B-final   Ribe HK 5 - 2   AIA Tranbjerg
 
U12D
A-final   Ribe HK:1 7 - 10   GOG:1
B-final   GOG:3 7 - 6 ef   Billund
 
U14P
A-final   GOG:1 8 - 10   Trelde GI
B-final   Svendborg HK:2 11 - 10   Svendborg HK:3
C-final   Vidar-Ulkebøl Håndbold 14 - 13   GOG:2
 
U14D
Elite-finale Team Haderslev-Vojens:1 21 - 12   Aarup BK
A-final   GOG:2 10 - 15   Vidar-Ulkebøl Håndbold:1
B-final   Gram Idrætsforening 10 - 9   Otterup HK
 
U16P
A-final   Team Haderslev-Vojens 13 - 4   Gram Idrætsforening
 
U16D
A-final   Skanderborg 14 - 10   Team Haderslev-Vojens