Påskecup resultater: Holstebro, Herning og Hillerød

Udvalgte resultater fra de tre stævner

Udvalgte resultater: 

Holstebro Cup

U10 piger

A-finale Hjallerup – Amager 12-7

B-finale Brøndby HK - HSG Eider Harde 13-10

 

U12 piger

A-finale FuresøFarum:1 – Tårnby HK 1 11-8

B-finale Hvidovre IF - TSV Bargteheide 20-8

 

U14 piger

A-finale Holstebro Håndbold 90 – Rudersdal 1 12-11

B-finale Mejlda/Halgård 1 - HK 73 Frederikssund:1 14-13

 

U16 piger

A-finale Mejdal/Halgård 1 - HUK-Øresund:1 23-12

B-finale HUK Øresund - LK Zug Handball 13-12

 

U18 piger

A-finale Viborg HK 1 – HK 73 Frederikssund 23-12

B-finale Nr. Søby IF - SG Hamburg-Nord 21-7

 

U10 drenge

A-finale Mejdal/Halgård - Mecklenburger Stiere Schwerin 17-13

B-finale Holstebro Håndbold 90:1 – Vadum 1 13-11

 

U12 drenge

A-finale Mejdal/Halgård – Hjallerup 15-8

B-finale HØJ – Furesø 13-8

 

U14 drenge

A-finale HEI – UH Esbjerg 19-14

B-finale Rudersdal Håndbold - HSG Eider Harde 12-11

 

U16 drenge

A-finale TTH Holstebro 1 - HUK-Øresund 25-14

B-finale TTH Holstebro 2 – Stokke 31-16

 

U18 drenge

A-finale UH Esbjerg – Hjallerup 24-14

B-finale UH Esbjerg 2 – Hvidovre 18-13

 

Herning Påskecup

U10 piger

A-finale Herning FH 1 – Ajax 12-6

B-finale Blåbjerg – Herning FH 2 10-6

 

U12 piger

A-finale Dronninglund – HK Star 16-10

B-finale Sejs-Svejbæk IF - Todbjerg-Mejlby IF 9-12

 

U14 piger

A-finale Ribe HK – Kerteminde 13-8

B-finale CØ05 – Ribe HK 2 11-8

 

U16 piger

A-finale Herning FH U14 – Kerteminde 17-13

 

U10 drenge

A-finale Kerteminde – Dronninglund 12-10

B-finale Tvis – Mou 18-11

 

U12 drenge

A-finale Dronninglund – Tvis 15-10

B-finale Kerteminde – Svenstrup/Godthåb 14-5

 

U14 drenge Elite

Finale Næsbø IL – Herning FH 17-14

 

U14 drenge

A-finale Todbjerg-Mejlby – Ribe HK 14-8

B-finale Blåbjerg – CØ05 17-15

 

U16 drenge

A-finale Herning FH – Ribe HK 17-12

 

Hillerød Påskecup

U9 drenge

Finale Hillerød – TMS, Ringsted 13-8

 

U10 drenge

A-finale Hillerød 1 – Hillerød 2 15-14

B-finale Raklev – Sirius 13-12

C-finale Ledøje/Smørum FHH90 12-8

 

U12 drenge

A-finale TMS, Ringsted – Greve 15-8

B-finale Leoni Pallamano Tortona (Italien) – TMS, Ringsted 2 14-13’

C-finale Borsholm – Slagelse HK 11-10

 

U14 drenge

A-finale KH/BK Ydun – Dalby 28-23

B-finale OV Helsingborg (Sverige) – HØJ 18-11

C-finale Raklev – HK Lammefjorden 13-12

 

U16 drenge

Finale Team Haslev – KHHK 21-17

 

U19 drenge

Finale Hillerød Hangovers – Herlufsholm 16-15

 

U9 piger

Finale Hillerød HK – Ålholm 5-4

 

U10 piger

A-finale Team Helsinge Håndbold - SV Fortuna 50 Neubrandenburg (Tyskland) 10-9

B-finale VHC Vidar – Fredensborg 78 8-7

C-finale Team Faxe – Dalby 13-5

 

U12 piger

A-finale TMS, Ringsted – Ledøje/Smørum 15-11

B-finale TMS, Ringsted – Raklev 16-9

C-finale Ballerup/Skovlunde – Søljan (Færøerne) 12-10

 

U14 piger

A-finale Næstved/Herlufsholm - SV Fortuna 50 Neubrandenburg (Tyskland) 19-14

B-finale Jyderup – Holbæk 15-11

C-finale Søljan (Færøerne) – Team Faxe 14-12

 

U16 piger

Finale SH Pigerne – Ledøje/Smørum 16-13

 

U19 piger

Finale Hillerød HK 1 – Slagelse HK 19-16

 

 

 

 

Aalborg indhold