Piger indkaldt til Talenttræning op til jul

Der er tale om spillere fra årgangene 02, 03 og 04

DHF har indkaldt følgende spillere Talenttræning i Vejen fra 19.-22. december 2019:

Årgang 2002/03

MV 

Catrine Næss-Schmidt Silkeborg-Voel

Emilie Holst Firgaard HEI/VRI

Anne Christine Bossen HIH

Nanna Degn Mariegaard SEIF

Mathilde Berner Rømer HIH

 

PM

Kristina Ernst Silkeborg-Voel

Sarah Neess Randers HK

Maria Berger Wierzba HEI/VRI

Katrine Jacobsen GOG

Stella Muir Team Esbjerg

Thea Rasmussen Skanderborg

 

HB

Maria Jensen GOG

Nanna Leth-Holm Viborg HK

Frida G Krogh Møller Randers HK

Alberte Ebler Skanderborg

 

HF

Maiken Skov Nielsen EH Aalborg

Thilde Frandsen Viborg HK

Tania Knudsen Randers HK

Sille Cecilie Sorth Randers HK

Anna Nørgaard FIF

 

VB

Emma Ernst Gandrup Skanderborg

Ida Callisen Jørgensen Randers HK

Wilma Krautmeyer HIH

Clara Essemann-Beck FIF

Louise Christensen SEIF

Julie Lilholt Viborg HK

Signe Vetter Laursen Viborg HK

 

ST

Nanna Løvig Rasmussen Mejdal-Halgård

Josefine Videbæk Silkeborg-Voel

Kirstine Bang Hermansen SEIF

Amanda Loft Skanderborg

Karen Klokker Poulsen Skanderborg

Caroline Søeborg Thisgaard Team Esbjerg

 

Årgang 04

MV 

Christine Hemmingsen HIK

Stine Skovbo Almind Skanderborg

Sarah Nørregaard Team Esbjerg

Ida Marie Kaysen GOG/Oure

Alberte Andersen GOG/Oure

 

HB

Caroline Søgaard Sørensen Løgstør HK

Clara Bang Skanderborg

Anne Johansen Køge Håndbold

Anna Hviid Bang HC Odense

Frederikke Christensen FIF

 

PM

Olivia Hauerslev Løgstør HK

Emilie Hansen Skanderborg

Annika Solberg Dalsager VRI

Julie Mathiesen Skanderborg Håndbold

Ditte Hummelmose Tokkesdal Silkeborg-Voel

 

VF 

Ida Melin Skanderborg

Signe Marie Hrenczuk FIF

Sara Ibranovic Ajax København

Mathilde Vestergaard Trelde GI

 

HF

Victoria Byskov Holm Ry Håndbold

Thea Sørensen Løgstør HK

Frederikke Waage-Jensen Næstved/Herlufsholm

Lea Florin Lyngby

Nicoline Astrid Vendelborg Ringsted

 

VB

Verona Rexhebi Horsens HK

Laura Maria BorgThestrup Køge Håndbold

Kamilla Hauge Rasmussen Roskilde Håndbold

Isabella Poulsen Herning FH

Thea Bøgholm Silkeborg-Voel

Cecilia Hovgaard HIH/Ikast

 

ST

Emma Skipper Jensen Aabybro HK

Mathilde Rosenlund Riken HC Odense

Filippa Nedovic Køge Håndbold

Emma Møller Jansen VRI

Emilie Braad Hannibal Herning FH

 

Områdeleder: Thomas Høst (JHF) og Claus Kuno (HRØ & FHF)  

Talenttrænere:  Thomas Reeh Andersen, Kasper Godiksen Jensen,    Jes Nielsen og Torben van Gogh  

Målmandstrænere:  Maja Bogetoft og Kim Andersen  

Fysioterapeuter:  Kathja Rasmussen og Martin Andersen  

 Herudover deltager talentansvarlig Flemming Dam Larsen (21.-22.12.)

 

 

 

 

 

 

Generation B ny