Piger udtaget til december-samling i Vejen

Det er spillere fra årgangene 01, 02 og 03, der samles

Følgende spillere er indkaldt til Talenttræning i Vejen fra 13.-16. december:

Årgang 01:
Venstre fløj
Astrid Lynnerup, Randers HK

Venstre back/playmaker
Marianne Haugsted, Viborg HK
Emilie Winther, Sønderjyske
Arlinda Hajdari, Skjern
Cecilia Stengaard, FIF

Højre back
Line Kolster, HIH

Højre fløj
Cecilie Brandt, HIH
Marlene Lau Dahlmann, Silkeborg-Voel

Streg
Laura Skovhus, Aalborg EH

Årgang 02:
Keeper
Mathilde Bengtson, HIH
Andrea Nedergaard Gormsen, GOG
Josephine Bockhahn Togsverd, BK Ydun
Catrine Næss-Schmidt, Silkeborg-Voel
Anna Villemoes, Mejdal-Halgård

Venstre fløj
Stine Hell Hansen, SINE
Helena Sall, Team Esbjerg HK
Maria Højgaard, Horsens HK
Sofie Sandager, HEI/VRI
Natalija Nikolic, Herlev/Hjorten
Ida Handrick, VSH
Kathrine Hjorth Hansen, HIH

Venstre back
Clara Esseman, FIF
Emma Gandrup Ernst, Skanderborg
Astrid Molander, VIES
Wilma Krautmeyer, Team Esbjerg HK
Camilla Rubæk, HIH
Sofie Grand Bertelsen, HIH
Alberte Matzen Stadsholt, SINE

Playmaker
Josephine Pytlick, GOG
Melanie Carstensen, FIF
Kristina Ernst, Silkeborg-Voel
Stella Muir, Team Esbjerg HK
Caroline Friis, HIH
Sofie Bro Stenholt, Skanderborg

Højre back
Nanna Leth-Holm, Viborg HK
Carla Høck Thomsen, Silkeborg-Voel

Højre fløj
Louise Hald, HIH
Thilde Frandsen, Viborg HK
Tania Knudsen, Randers HK

Streg
Pernille Skov, HIH
Lea Guldløve, Randers HK
Line Maria Rasmussen, Hjallerup IF
Aliya Edelgaard, GOG
Camilla Vinding Pedersen, TTH Holstebro

Årgang 03
Keeper
Mathilde Berner Rømer, Ajax
Mathilde Bisgaard Johansen, Horsens HK
Kamille Nybygget Jensen, Hammel
Anna Bangsbo, FIF

Venstre fløj
Agnes Hartvig Wex, GOG
Sarah Schrøder, Viborg HK

Venstre back
Camilla Myssen, TMS RIngsted
Isabella Sørensen, EH Aalborg
Julie Lilholt, HEI/VRI
Laura Skytte, Rødovre
Julie Nielsen, Herlev/Hjorten

Playmaker
Tea Tomassen Hein, Mejdal-Halgård
Katrine Jacobsen, Rødovre
Anna Svendsen, HIK

Højre back
Anna Nørgaard, FIF
Fie Schmidt-Nielsen, HC Odense Ungdom
Emilie Rasmussen, FIF
Leah Becher Westerberg, VSH

Højre fløj
Sille Cecilie Sorth, Randers HK
Loresa Muslija, Fredericia HK
Anastasija Marsenic, HIK

Streg
Josefine Videbæk, Silkeborg-Voel
Nanna Løvig Rasmussen, Mejdal-Halgård
Thea Schytz Vesterdal, HIH
Kirstina Bang Hermansen, Strandby-Elling

 

Hummel