Stævneresultater 20.-22. september

Se en række udvalgte finaleresultater fra weekendens stævner

Rudersdal Cup
D11 A-final
 Hsg 91 4 - 12 Holte IF Håndbold:1
B-final
 Birkerød HK:1 11 - 17 VHC/Vidar:1
C-final
 Holte IF Håndbold:2 13 - 14 Lyngby HK 2
P11A A-final
 VHC/Vidar 18 - 7 FIF Håndbold:FIF 1
P11B A-final
 Furesø håndbold klub:1 7 - 11 FIF Håndbold:FIF 2
D13A A-final
 Furesø håndbold klub 1 8 - 13 Lyngby HK 1
D13B A-final
 VHC/Vidar:1 12 - 15 Holte IF Håndbold:2
P13A A-final
 Furesø håndbold klub:1 6 - 10 Roskilde Håndbold 1
P13B A-final
 Furesø håndbold klub:3 10 - 14 Furesø håndbold klub:2
D15A A-final
 Rudersdal Håndbold:1 23 - 11 Furesø håndbold klub
D15B A-final
 Allerød Håndbold Klub 11 - 10 Akademisk Boldklub
P15A A-final
 Rudersdal Håndbold:1 20 - 10 Furesø håndbold klub 1
P15B A-final
 Gladsaxe HG 13 - 15 Herlev/Hjorten Håndbold
D17 A-final
 Rudersdal Håndbold:1 12 - 22 Rudersdal Håndbold:2
B-final
 Espergærde 7 - 23 HUK Øresund
P17A A-final
 Lyngby HK 10 - 8 HØJ HÅNDBOLD
P17B A-final
 Team Hedeland Håndbold 16 - 18 HØJ HÅNDBOLD
 
Næstved StorCenter Cup 
U11-D-A A-final
   Hillerød HK 1 12 - 14    Hvidovre IF
U11-D-B A-final
   Amager SK 8 - 5    Hvidovre IF
U11-D-C A-final
   Helsingør Håndbold 6 - 3    Team Helsinge Håndbold
U11-P-A A-final
   Freja HK 7 - 9    Team Helsinge Håndbold
U11-P-B A-final
   Københavns Håndboldklub 2 - 1    Team Helsinge Håndbold
U11-P-C A-final
   Holbæk-Jernløse:1 7 - 3    Holbæk-Jernløse:2
U13-D-A A-final
   Hvidovre IF 1 22 - 18    Hillerød HK
U13-D-B A-final
   HMH Haandbold 18 - 10    TIK - Taastrup
U13-D-C A-final
   Nykøbing F. Håndboldklub 9 - 8    Raklev
U13-P-A A-final
   Ajax København 22 - 18 ef    Tårnby Håndbold Klub
U13-P-B A-final
   Hvidovre IF 13 - 9    Hellerup IK:1
U13-P-C A-final
   Hvidovre IF 1 4 - 8    Lhk Malmö
U15-D-A A-final
   Københavns Håndboldklub 18 - 17 es    Amager Håndbold
U15-D-B A-final
   NFH 17 - 10    KFUM København
U15-D-C A-final
   Dalby G&IF 16 - 8    Tvis Håndbold
U15-P-A A-final
   HIK:1 19 - 18 es    Hvidovre/Rødovre
U15-P-B A-final
   Nakskov Håndboldklub 17 - 11    AG Håndbold
U15-P-C A-final
   Raklev 7 - 6    NFH
U17-D-A A-final
   Helsingør Håndbold 14 - 18    Nykøbing F.
U17-P-A A-final
   HIK / KFUM 7 - 11    Hvidovre IF
 
Tornby Cup
P9 A-final
   Tornby IF 5 - 3    HGF Hammel
B-final
   Hjallerup IF 9 - 4    Sindal IF
P11A A-final
   HEI, Skæring:1 11 - 12    Silkeborg-Voel:1
B-final
   Randers KFUM:1 9 - 1    Vodskov Håndbold
P11C A-final
   Idrottsklubben Baltichov:Vit 5 - 4 ef    Horne/Hirtshals Håndbold
B-final
   IL Høvdingen:2 3 - 6    Hadsten Håndbold:2
P13A A-final
   HEI, Skæring:1 15 - 9    HGF Hammel:1
B-final
 Nr.3 fra Pulje 1 5 - 7    Hjørring Håndbold
P13C A-final
   Hadsten Håndbold:2 4 - 7    Halsen IF:2
B-final
   Hjallerup IF:2 4 - 9    Backa HK:3
P15A A-final
   Hadsten Håndbold:1 7 - 10    Hjørring Håndbold
B-final
   Backa HK:Svart 11 - 6    Randesund IL:J04-2
P15C A-final
   Hjallerup IF:1 6 - 11    Hadsten Håndbold:2
B-final
   Backa HK:Vit 12 - 14    Randesund IL:J05-1
P17A A-final
   Sæby HK 11 - 17    Sandar IL, fra C
B-final
   Sindal IF, fra C 15 - 14 ef    STIF Salbrovad, fra C
D9 A-final
   Støvring Håndbold 23 - 4    Hjallerup IF
B-final
   Hjallerup IF:2 3 - 8    Tornby IF
D11A A-final
   Støvring Håndbold:1 11 - 7    Hjallerup IF:1
B-final
   Tornby IF:1 5 - 8    HGF Hammel:1
D11C A-final
   Løgstør HK 4 - 17    Hjallerup IF:2
B-final
   HGF Hammel:2 8 - 7    IL Høvdingen
D13A A-final
   Hjallerup IF:1 10 - 11    Silkeborg-Voel
B-final
   Nøvling IF:1 12 - 8    Skibsby/Højene IF
D13C A-final
   Kristrup Boldklub 9 - 8    Tornby IF
B-final
   Skagen HK 5 - 3    astrup-sønderskov if
D15A A-final
   Viking HK:Viking 1 16 - 11    Nøvling IF
B-final
   IF Frem Skørping HK 8 - 11    Randesund IL:G04
D15C A-final
   Hjallerup IF:1 12 - 15 ef    Hurup HK
B-final
   Viking HK:Viking 2 7 - 12    Viking HK:Viking 3
D17A A-final
   Støvring Håndbold 21 - 12    Tornby IF
B-final
   Randers KFUM håndbold 22 - 20    Aabybro Efterskole fra C
 
Hannibal Cup
U11D-A A-final
   Kerteminde HK 13 - 10    Aars HK:1
U11D-B A-final
   Aars HK:2 3 - 9    Visse IF
U11P-A A-final
   AIA-Tranbjerg 9 - 8    Skive fH
U11P-B A-final
   Brabrand IF Håndbold:1 8 - 14    Vejen HK
U11P-B2 A-final
   Asmild FH 7 - 10    Bording KFUM Håndboldklub
B-final
   Hald Ege-Ravnstrup KFUM 13 - 3    Hald Ege-Ravnstrup KFUM:2
C-final
   Skive fH:2 4 - 1    Skive fH:3
U13D-A A-final
   Brabrand IF Håndbold 7 - 9    Nørre Bjert/Strandhuse IF
U13D-B A-final
   Hornbæk SF 8 - 7    Aars HK:2
U13P-A A-final
   Hornbæk SF 16 - 10    Skive fH
U13P-B A-final
   Sdr. Omme:1 6 - 8    Hald Ege-Ravnstrup KFUM
U15D-A A-final
   Sundeved HK 18 - 15    Viby Stavtrup:1
U15D-B A-final
   Hald Ege-Ravnstrup KFUM 11 - 7    Blåbjerg HK
U15P-A A-final
   Ikast FS Håndbold:2 4 - 16    Ikast FS Håndbold:1
U15P-B A-final
   Kjellerup HK 10 - 6    Dybbøl
U17P A-final
   Ikast Håndbold 11 - 12    Visse IF
 
Tivoli Friheden Cup
U9 Piger A: Torsted HK vinder
U9 piger B: HEI 2 vinder
 
U9 drenge A + B: Sejs Svejbæk A - Team Favrskov Håndbold A 15-24 og 11-14
U9 drenge B. Sejs Svejbæk vinder
 
U11 Pige A: Finale: Løjt IF 12-6 Hatting IF
U11 pige B: Finale: Erritsø G&IF 1 16-3 Erritsø G&IF 2
 
U11 drenge A: Finale: BMI Håndbold A - Team Favrskov Håndbold A 9-6 og 9-8
U11 drenge B: HEI 1 vinder
 
U13 piger A: Finale: Herning Forenede Håndboldklubber 11-9 CHK
U13 Piger B: Finale: Hasle KFUM 3-12 Tjørring IF
 
U13 Drenge A: Finale: Torsted HK A- Fjends HK A 14-9 og 13-7
U13 Drenge B: Finale: Løjt IF 13-12 Herning Forenede Håndboldklubber
 
U15 Piger A: Finale: Stavtrup Viby 12-11 Torsted HK
U15 piger B: Finale: Skovbakken 8-15 Torsted HK
 
U15 Drenge A: Finale: Tjørring IF 1 21-13 Nørre Djurs HK
U15 Drenge B: Harlev IK vinder
 
Den Jyske Sparekasse Cup
U11 Piger A: Finale: Vejle - GGIF 8-6
U11 Piger B: Finale: ØBG 2 - Taulov Skærbæk 7-9
U11 Drenge A: Finale: VRI - Søndermarkens Vejle 14-8
U11 Drenge B: Finale: Billund - Vamdrup 1 9-12
U13 Piger A: Finale: Billund - VRI 9-13
U13 Piger B: Finale: VRI 1 - Ribe HK 9-4
U13 Drenge A: Finale: Vejle - ØBG 1 6-12
U13 Drenge B: Finale: Team Haderslev 2 - Team Haderslev 1 10-15
U15 Piger A: Finale: VRI 2 - VRI 1 5-11
U15 Piger B: Finale: Billund - Ribe HK 11-14
U15 Drenge A: Finale: Ribe HK - GGIF 6-8
U15 Drenge B: Finale: VRI - Højfyn Håndbold 15-16
Snejberg Cup
 
U11PA - finale AGF Håndbold 1 Team Esbjerg HK 1 9 - 3
U11PB - finale Team Esbjerg HK 2 ØHK Hedensted 1 6 - 5
U11PC - finale FSH 88, Holsted ØHK Hedensted 2 5 - 8
 
U11DA - finale AGF Håndbold 1 Team Esbjerg HK 1 8 - 10
U11DC - finale Alslev SK 2 Viborg HK 2 6 - 5
U13DA - finale Team Esbjerg HK ØHK Hedensted 1 14 - 9
U13DC - finale IF Lyseng Virklund Håndbold 4 - 11
U13PA - finale Vorup FB 1 Team Esbjerg HK 1 7 - 3
U13PC - finale Vorup FB 4 Vorup FB 5 8 - 3
U13PB - finale Team Esbjerg HK 3 Vorup FB 2 3 - 10
U15DA - finale Todbjerg-Mejlby IF Team Vest / Varde 1 14 - 9
U15DB - finale Bording KFUM Snejbjerg SG&I 15 - 14
 
U15PA - finale Viborg HK 1 Viborg HK 2 9 - 10
 
U15PB - finale Alslev SK AGF Håndbold 2 10 - 11
 
Hedebo Cup
 
U9MIX Finale    Tune IF 9 - 7 Gladsaxe HG 2
U9D Finale Tune IF 9 - 6 HIK
U11DB Finale Skovlunde 2 8 - 7 Skovlunde 1
U11DC Finale Nakskov HK 2 5 - 6 Team Ramsø
U11P Finale FHH 90 3 - 7 FH 78
U13D Finale     Gundsølille 1 8 - 4 HIK
U13P A-finale FH 78 5 - 7 FHH90 1
U13P B-Finale Gundsølille 8 - 2 Ballerup / Skovlunde
U15P Finale FHH 90 10 - 7 Ålholm 2
U15D Finale Saksk. Slemminge 1 8 - 7 Saksk. Slemminge 2
 
Struer Cup 2019
U11D
A-final Mejdal-Halgård:1 13 - 22 Skive fH 1
B-final Nordthy 4 - 9 Tårs/Østervrå
U11P
A-final Ry Håndbold:1 15 - 8 I. F. Nordthy
B-final Resen KFUM 5 - 9 Mejdal-Halgård:1
U13D
A-final Skive fH 9 - 15 I. F. Nordthy:1
B-final Skive fH:3 9 - 10 IF Lyseng
U13P
A-final Håndbold Mejrup-Hvam: 1 6 - 12 Ry Håndbold:1
B-final Tårs/Østervrå:2 4 - 5 Ry Håndbold:2
U15D
A-final Struer Håndbold:1 10 - 13 CØ-05
B-final Ry Håndbold 10 - 11 Thy Håndbold
U15P
A-final Resen KFUM:1 9 - 8 es Mejdal-Halgård:1
B-final KLG Håndbold 4 - 6 Fjends HK:2 
GOG Cup

U17 drenge A

1

ØBG Silkeborg 2

2

Køge

3

Oure ES 2

4

Skjern 2

5

Ajax 2

   

U17 drenge Elite

1

GOG

2

Skjern

3

Fredericia

4

TSØ

5

ØBG Silkeborg

6

Ajax

7

Oure ES

8

Oure Gym

   

U17 pige A

1

GOG

2

Oure ES

3

EH Aalborg

4

FIF

5

Ledøje/Smørum

6

Virum

7

HIK

8

Fredericia

Bjerringbro Julecup 2019