Stævneresultater 8. april

Vi har samlet en flok resultater fra weekendens stævner

Vidar Cup
U10D
A-final Vidar-Ulkebøl Håndbold:1 8 - 12 Stavtrup håndbold:1
B-final HEI:3 9 - 14 Dybbøl IU:1
 
U10P
A-final Torsted Håndbold Klub:4 2 - 13 HEI:1
B-final Torsted Håndbold Klub:1 4 - 6 Dybbøl IU:1
 
U12D
A-final Team Favrskov Håndbold:2 15 - 17 Team Favrskov Håndbold:1
B-final Tommerup HK:2 7 - 10 Stavtrup håndbold:1
 
U12P
A-final Ikast FS Håndbold:1 9 - 14 HEI:1
B-final Kvaglund IF 5 - 6 Christiansfeld IF
 
U14D
A-final Team Favrskov Håndbold:1 14 - 9 Dybbøl IU:1
B-final Ans IF 11 - 13 Brabrand IF:1
 
U14P
A-final Rødekro-Aabenraa Håndbold 7 - 6 Team Favrskov Håndbold:1
B-final Brabrand IF:1 7 - 10 HEI:2
 
Faxe Cup
U10DA A-final Ejby IF 17 - 9 HVI Himmelev Håndbold
 
U10DB
A-final Allerød Håndbold Klub 9 - 13 Sindal IF:1
B-final Team Faxe Håndbold 15 - 7 HØJ 1
 
U10PA A-final Freja HK 14 - 4 HØJ
 
U10PB
A-final HVI Himmelev Håndbold:1 11 - 7 Birkerød HK
B-final HØJ 2 3 - 4 Køge
 
U12DA
A-final Gundsølille 19 - 13 Rødovre HK:1
 
U12DB
A-final Sindal IF:1 18 - 16 Køge:Køge 1
B-final Sindal IF:2 8 - 9 Rødovre HK:2
 
U12PA
A-final Rødovre HK:1 21 - 7 Køge Håndbold
 
U12PB
A-final Freja HK:1 18 - 20 Sindal IF
B-final Dalby G&IF 19 - 12 Holmegaard Håndbold
 
U14DA
A-final Køge Håndbold 1 7 - 10 Sindal IF
B-final Freja HK 11 - 10 Allerød
 
U14DB
A-final Sydsjællands HK 24 - 22 Team Helsinge håndbold
B-final Frem 83 13 - 11 Køge Håndbold 1
 
U14PB
A-final Freja HK 14 - 22 Sindal IF:2
B-final Frem 83 15 - 7 Gundsølille
 
U16D
A-final SØS Idrætsefterskole:SØS2 13 - 10 Team Helsinge håndbold
B-final Sindal IF 14 - 15 Idrætsefterskolen Grønsund
 
U16P
A-final Greve Håndbold:500,00 11 - 9 Idrætsefterskolen Klintsøgaard
B-final SØS Idrætsefterskole:SØS2 12 - 7 Idrætsefterskolen Klintsøgaard
 
Dydensborg Taxi Cup 2019 (hvor artiklen billeder er fra)
U 10 Piger
A Finale Hammelev SUF 4-3 DHG 4
B Finale DHG 3 4-9 Nyborg
 
U 10 Drenge
A Slutspil Finale Risøhøj 3-13 Kerteminde HK 1
B Finale SUS 2 5-4 Hindsholm HK
 
U 12 Piger 
A Finale CHK Århus 1 12-6 Risøhøj 1
B Finale Hadsten Håndbold 3 8-5 CHK Århus 2
 
U 12 Drenge 
A Finale Højby S&G 5-6 Kerteminde HK 1
B Finale SUS 7-8 Risøhøj 1
 
Uofficielt U10 JM
Finale piger Rødekro - Skanderborg 15-13
Finale drenge  Skive - Hørning 12-9

 

Bjerringbro Julecup 2019