Stævneresultater 9.-10. april

Hermed en flok resultater fra weekendens stævner

Svane Cup 

P U9 A-finale Aalborg KFUM:1 2 - 17 Team Helsinge Håndbold
B-finale Brønderslev IF 9 - 10 Aalborg KFUM:3
D U9 A-finale Gødvad Håndbold:1 9 - 11 Hammel GF
B-finale Hauge G.I.F. 9 - 12 TMG, Mårslet
P U11 A-finale Thisted IK:1 11 - 12 Hørning håndbold:1
B-finale Visse IF 3 - 7 TMG, Mårslet:1
C-finale Hammel GF:3 9 - 10 Brønderslev IF:1
D U11 A-finale Hørning håndbold:1 26 - 15 Hammel GF:1
B-finale Gødvad Håndbold 13 - 12 Ørum Idrætsforening
C-finale Team Favrskov Håndbold 17 - 21 Aalborg KFUM:2
P U13 A-finale Gødvad Håndbold:1 14 - 6 Brønderslev IF:1
B-finale Hørning håndbold:1 11 - 7 Hammel GF:1
C-finale Sandar IL:1 6 - 5 Ry Håndbold:1
D U13 A-finale Odder-TMG Håndbold:1 12 - 14 Kjellerup Håndbold Klub
B-finale Team Favrskov Håndbold 10 - 13 I. F. Nordthy
C-finale Randesund IL:1 10 - 9 Skagen HK
P U15 A-finale Lund HK 2 11 - 12 Hadsten Håndbold
B-finale Gødvad Håndbold:2 12 - 9 TMG, Mårslet
C-finale Birkenes IL 17 - 8 Trauma j14
D U15 A-finale Team Favrskov Håndbold:1 11 - 15 Thy Håndbold:1
B-finale Aabybro HK:1 12 - 8 Hørning håndbold
C-finale Øyestad IF 12 - 8 Team Favrskov Håndbold:2
P U17 A-finale Team Favrskov Håndbold 19 - 7 Visse IF:1
B-finale Brønderslev IF 9 - 12 Egersund Idrettsklubb
D U17 A-finale Kjellerup Håndbold Klub 15 - 14 BMI - Odder Alliancen

Soldal Cup

D09 A-finale Hornslet IF 20 - 10 Stavtrup IF
P09 A-finale Viby IF Håndbold 10 - 11 Stavtrup IF
D11 A A-finale Stavtrup IF:1 22 - 13 Brøndby HK
B-final Hald Ege-Ravnstrup KFUM 15 - 22 Stavtrup IF:2
D11 C A-finale Vodskov Håndbold 7 - 12 Viby IF Håndbold:1
B-final Brøndby HK:BHK2 11 - 13 Tolstrup/Stenum IF
D13 A A-finale Hald Ege-Ravnstrup KFUM 14 - 18 Tårs/Ugilt IF
B-final Stavtrup IF:2 17 - 18 Silkeborg IF
D13 C A-finale Viby IF Håndbold 12 - 9 Tolstrup/Stenum IF
B-final Hald Ege-Ravnstrup KFUM 14 - 10 Grindsted Uggerhalne Idrætsforening
P11 A-finale Aalborg KFUM:1 15 - 17 Stavtrup IF:1
B-final Sdr. Omme IF 8 - 0 Strandby/Elling IF 3
P13 A A-finale Brøndby HK 16 - 8 Stavtrup IF:1
B-final Viby IF Håndbold 12 - 11 Sindal IF
P13 C A-finale Hornslet IF:B 15 - 16 Sdr. Omme IF
B-final Hornslet IF:D 4 - 10 Grindsted Uggerhalne Idrætsforening

Dydensborg Taxi Cup 2022 for u11 & u13 hold 
Finale u11pige B : 
TMS Ringsted - Starup UIF   8-18 
Finale u11drenge B : 
TMS Ringsted 2 -DHG Odense 2  17-12 
Finale u11pige A : 
DHG Odense 1 - Kerteminde HK  12-21 
Finale u11drenge A : 
DHG Odense 1- Kerteminde HK 1.   11-20 
Finale u13pige B: 
Kerteminde HK 1- DHG Odense 2 
6-13
Finale u13drenge B :
Gladsaxe HG 1 - Starup UIF 2 
17-6 
Finale u13pige A : 
DHG Odense 1 - BK Ydun København  8-18 
Finale u13drenge A:
Team Esbjerg - Kerteminde HK 1
19-16