Stævneresultater påsken 2022

Hermed en opsamling på en del af påskens stævner

Udvalgte resultater fra påskens stævner. Mangler dit stævne, så send gerne resultaterne til sonne@ubold.dk.

 

Prag Påske Cup

Udvalgte resultater

Drenge 2007/08:  Skanderborg taber i A-kvartfinalen.

Drenge 2005/06: Nøvling IF taber B-finalen.

Drenge 2003/04: AB Håndbold taber sin B-kvartfinale.

Piger 2009/10: Nøvling taber i B-1/8-fnalen.

Piger 2005/06: DHG vinder bronze i A-slutspillet, mens AB Håndbold når semifinalen i B-slutspillet.

Piger 2003/04: Herning-Ikast Håndbold (artiklens foto) taber A-finalen. Viby IF vinder B-finalen.

 

Holstebro Påskecup

U09D

A-final  Hjallerup IF:1 11 - 7   Hvidovre IF:1

B-final  Mejdal-Halgård GIK  6 - 9      Tårnby HK

U09P

A-final  Hvidovre IF:1  16 - 3 HSG Holstein Kiel - Kronshagen

B-final  Mejdal-Halgård GIK:1  6 - 5     Holstebro Håndbold

U11D                 

A-final Øresund Håndbold:1  18 - 13  Mejdal-Halgård GIK:1

B-final  Aalborg HK:1  9 - 6   Amager SK:1

C-final   Furesø håndbold klub:1  13 - 17   Furesø håndbold klub:2

U11P                 

A-final  Furesø håndbold klub   17 - 9   HSG Holstein Kiel - Kronshagen:1

B-final   Aabybro HK:1 8 - 13   Hvidovre IF:1

C-final   Engesvang      5 - 15  HSG Holstein Kiel - Kronshagen:2

U13D                 

A-final  Mejdal-Halgård GIK:1    14 - 10  Hvidovre IF:1

B-final  HUK Håndbold   7 - 9   Mejdal-Halgård GIK:2

C-final Rødekro-Aabenraa Håndbold  13 - 10  Aalborg KFUM:2

U13P                 

A-final  Furesø håndbold klub:1    13 - 18  Rødekro-Aabenraa Håndbold:1

B-final  Ajax København:1   14 - 7                  Aabybro HK:2

C-final Aalborg HK:1  10 - 3   Furesø håndbold klub:2

U15D                 

A-final   Mejdal-Halgård GIK    23 - 16   Furesø håndbold klub:1

B-final Ajax København:1     18 - 15   Hvidovre IF:2

C-final  Viborg HK:1    13 - 12   AG Håndbold

U15P                 

A-final  Roskilde Håndbold:1  17 - 11  Rødekro-Aabenraa Håndbold:1

B-final  Amager Håndbold:2     4 - 11  Rudersdal:1

C-final Ajax København:2      10 - 14    Holstebro Håndbold:1

U17D                 

A-final  Roskilde Håndbold:2    20 - 17    Roskilde Håndbold:1

B-final  Rødekro-Aabenraa Håndbold  18 - 19 ef          Ajax København:2

U17P                 

A-final   Roskilde Håndbold:1   19 - 18  Holstebro Håndbold:1

B-final   Helsingør Håndbold    14 - 16 ef  Holstebro Håndbold:2

U19D                 

A-final  Øresund Håndbold     17 - 14   AG Håndbold

U19P                 

A-final  Holstebro Håndbold:1     16 - 15     Ajax København

B-final   HSG Holstein Kiel - Kronshagen   13 - 19                Amager Håndbold

 

AGF Cup

U9D   

A-final    IF Lyseng 13 - 12   Herlev/Hjorten Håndbold:1

U9P   

A-final     IF Lyseng:1      13 - 9   IF Lyseng:2

U11D                 

A-final  Herlev/Hjorten Håndbold:1  14 - 19   Stoholm IF

B-final Skjern Håndbold:2     18 - 11   Erritsø GIF

U11P                 

A-final  Greve Håndbold:A     18 - 8   Dronninglund IF:1

B-final  AGF:1   7 - 19      Herlev/Hjorten Håndbold:1

C-final    Stoholm IF      4 - 17   Greve Håndbold:B

U13D                 

B-final    Fjends HK        9 - 15     Skanderborg Håndbold:B

C-final  Dybbøl Håndbold        15 - 9    Rødovre HK:2

U13P                 

A-final  AGF-Lyseng:1 12 - 9                  GOG 1

B-final  Fredericia HK:2      14 - 19    Greve Håndbold

C-final      FHH 90      6 - 5       AGF-Lyseng:3

U15D                 

A-final  GOG/Oure      17 - 14      Skanderborg Håndbold

B-final  Skanderborg:2       21 - 24    Dybbøl Håndbold

C-final  Fredericia HK:1     23 - 19   Dronninglund IF

U15P                 

A-final   AGF:1   17 - 19 es          Skanderborg Håndbold:1

B-final   GOG:Gudme HK    18 - 12    Skanderborg:4

C-final   FHH 90        8 - 18      GOG:4

U17D                 

A-final  Fredericia HK:1   23 - 18    Ry Håndbold:1

U17P                 

A-final   Herlev/Hjorten :1  24 - 12   Fjends HK

 

Hancock Cup

U-11 Dr             

A-final  HMH Maribo 1         18 - 8     AB Håndbold

B-final    Skive fH 2         13 - 5       Aars HK 2

U-11 Pi              

A-final   HIK Håndbold 1      7 - 6         FIF Håndbold 1

B-final   HMH Maribo 2      6 - 17     Aars HK 1

U-13 Dr             

A-final     Skive fH 1         16 - 12                FIF Håndbold 1

B-final    FIF Håndbold 2       9 - 16          Ravnstrup KFUM

U-13 Pi              

A-final     FIF Håndbold 1   14 - 12       Skive fH 1

B-final Rækker Mølle Hånd.   10 - 9        Løjt IF

U-15 Dr             

A-final        Skive fH 1         10 - 11     FIF Håndbold 1

B-final          Nr. Søby IF 1   13 - 11     Skive fH 2

U-15 Pi              

A-final  Skive fH 1         14 - 17    Hornbæk SF 1

B-final    Ledøje/Smørum 10 - 14   Silkeborg/Voel KFUM

U-17 Dr

A-final   FIF Håndbold 2       17 - 18      Rødkærsbro IF

B-final    Skive fH            19 - 15             FIF Håndbold 1

U-17 Pi              

A-final  FIF Håndbold 1  22 - 9                  Aars HK

B-final   Skive fH            14 - 13                FIF Håndbold 2

 

Morsø Påskestævne

P11                     

Nr 1:  Bov IF

Nr 2:  Ikast KFUM Håndbold:2

Nr 3:  Morsø HK

Nr 4:  HF Mors:3

D11                    

Nr 1:  Aalestrup Gedsted

Nr 2:  HRH/Oddense:2

Nr 3:  VIF Mors

Nr 4:  Horne/Hirtshals Håndbold

D11                    

Nr 1:  Ikast KFUM Håndbold

Nr 2:  Bov IF

Nr 3:  Spøttrup Motion og Sport:2

P13                     

Nr 1:  VIF Mors:1

Nr 2:  Fursund-Sundsøre håndbold

Nr 3:  Midtthy HK:1

Nr 4:  Midtthy HK:2

P13

Nr 1:  Team Haderslev KFUM:2

Nr 2:  Spøttrup Motion og Sport

Nr 3:  VIF Mors:2

D13                    

Nr 1:  Horne/Hirtshals Håndbold

Nr 2:  Morsø HK:2

Nr 3:  HF Mors:2

Nr 4:  Vinderup Håndbold:1

Nr 5:  Bov IF

D15                    

Nr 1:  Sjørring HK

Nr 2:  HF Mors / Morsø HK:2

Nr 3:  Bov IF

Nr 4:  Ikast KFUM Håndbold:2