Stævneresultater pr. 14. april

Mangler du et stævne i oversigten, så skriv til sonne@ubold.dk

Udvalgte resultater fra weekendens stævner:
Kia Cup
U10 piger
A: Team Esbjerg 1 vinder finalespil
B: Vejen - VRI 7-4
C: Haarby - Midtdjurs 6-3
 
U12 piger
A: Haarby - Stilling 1 9-7
B: Lystrup 1- Stilling 2 5-1
C: Snejberg 2 - Lystrup 2 4-0
 
U14 piger 
Elite: VRI - Team Esbjerg 20-13
A: Vejen 2 - Team Vestjylland 8-6
B: KLG - Team Vest 11-3
 
U16 piger
A: Skanderborg - Tjørring 11-10
 
U10 drenge
A: Team Esbjerg - VRI 11-10
B: Vinding 2 - Team Vest 6-4
C: Haarby - Skibet 5-3
 
U12 drenge
A: ØBG - NBSIF 10-7
B: Vinding - Them 5-3
C: Hornslet - Team Esbjerg 5-4
 
U14 drenge
Elite: VRI - Team Vestfyn 17-12
A: Team Vest - Snejbjerg 16-15
 
U16 drenge
A: Team FEF - Team Vest 14-11
B: Christiansfeld IF - Sabro 14-13
 
Vojens Påskecup
U10 piger
A: AIA/Tranbjerg - Rødekro-Aabenraa 1 12-13 efter forlængelse og 5 straffekast
B: Søndersø 1 - GOG 2 11-10 efter forlængelse og 8 straffekast
 
U10 drenge
A: Team Haderslev KFUM -GOG 1 3-5
B: Sønndersø 1 - Kongeå HK 5-6
 
U12 piger
A: Svendborg - GOG 1 6-5
B: Ribe HK - AIA/Tranbjerg 5-2
 
U12 drenge
A: Ribe HK 1 - GOG 1 7-10
B: GOG 3 - Billund efter forlængelse 
 
Svane Cup
Piger U10
A-finale Gødvad:1 12 - 7 Brønderslev IF:1
B-finale hørning håndbold:1 6 - 5 IK Borhaug:2
C-finale Hammel GF:3 5 - 8 Brønderslev IF:3
 
Drenge U10
A-finale hørning håndbold:1 17 - 9 Stoholm IF:A
B-finale Gødvad:1 13 - 7 TMG
C-finale Hauge GIF 9 - 6 IL ros
 
Piger U12
A-finale Fjends HK:1 9 - 8 Hammel GF:1
B-finale Ulstrup if 13 - 10 Hinna håndball
C-finale Ry Håndbold:2 3 - 8 Gødvad:5
 
Drenge U12
A-finale Gødvad:1 11 - 19 I. F. Nordthy:1
B-finale Hammel GF:1 12 - 13 Ry Håndbold:1
C-finale Sunds GF Håndbold 4 - 5 Øyestad IF:1
 
Piger U14
A-finale Kjellerup HK:1 12 - 9 KFUM Stavanger:KFUM 1
B-finale Fjends HK:1 9 - 8 Tvedestrand
C-finale IL sørfjell 9 - 8 Lia IL:Grimstad
 
Drenge U14
A-finale Hørning håndbold:1 19 - 9 Ry Håndbold:1
B-finale Tvedestrand 12 - 11 Hørning håndbold:2
C-finale Kjellerup HK:2 5 - 8 Hauge GIF
 
Piger U16
A-finale Hammel GF:1 13 - 20 Viborg HK:1
B-finale Viborg HK:2 11 - 14 Aars HK
C-finale Holum IL 15 - 9 Randers freja:2
 
Drenge U16
A-finale Viborg HK:1 10 - 15 Team Favrskov Håndbold
B-finale Bogafjell il 11 - 14 Hisøy IL
C-finale Brønderslev IF:1 13 - 11 Otra IL
 
Grænse Cup
U10 piger
A: Løjt - Vejle 9-3
B: Bov - Vejle 8-6
C: Kristrup - Nr. Lyndelse/Søby 10-4
 
U12 piger
A: Nibe - Jelling 11-8
B: Løjt - Gjessø 7-5
 
U10 drenge
A: Bræstrup - Tved 9-7
B: Faaborg - Vejle 15-11
C: KKIK - Viborg 2 11-7
 
U12 drenge
A: Vejle - Bræstrup 13-2
B: Viborg - Vidar/Ulkebøl 14-12
C: Kristrup - Jelling 11-8
Humlebi Cup
D10 U10 Drenge B - 406 Nr 1:  Nakskov HK 1
  U10 Drenge B - 406 Nr 2:  HK Give Fremad
  U10 Drenge B - 406 Nr 3:  Naur-Sir-Krunderup
   
D12 U12 Drenge B - 506 Nr 1:  Østbirk IF
  U12 Drenge B - 506 Nr 2:  HK Give Fremad
  U12 Drenge B - 506 Nr 3:  Tjørring IF
   
D12 U12 Drenge C - 507 Nr 1:  SMIFF
  U12 Drenge C - 507 Nr 2:  AB
   
D14 U14 Drenge C - 605 Nr 1:  Hadsten Håndbold
  U14 Drenge C - 605 Nr 2:  Vodskov Håndbold
  U14 Drenge C - 605 Nr 3:  Tjørring IF 2
   
D14 U14 Drenge D - 606 Nr 1:  HK Give Fremad
  U14 Drenge D - 606 Nr 2:  Østbirk IF
   
P10 U10 Piger B - 109 Nr 1:  HK 73 Rask Mølle 1
  U10 Piger B - 109 Nr 2:  Østbirk IF
  U10 Piger B - 109 Nr 3:  Tjørring IF
   
P10 U10 Piger C - 110 Nr 1:  Silkeborg Håndbold 2
  U10 Piger C - 110 Nr 2:  Naur-Sir-Krunderup
  U10 Piger C - 110 Nr 3:  Silkeborg Håndbold 3
   
P10 U10 Piger D - 111 Nr 1:  Støvring IF 2
  U10 Piger D - 111 Nr 2:  IK Frem Sønderup/Suldrup
  U10 Piger D - 111 Nr 3:  HK 73 Rask Mølle 2
   
P10 U10 Piger E - 112 Nr 1:  Tilst ST
  U10 Piger E - 112 Nr 2:  SMIFF
  U10 Piger E - 112 Nr 3:  Støvring IF 3
   
P12 U12 Piger B - 209 Nr 1:  Tilst ST 1
  U12 Piger B - 209 Nr 2:  Østbirk IF 1
  U12 Piger B - 209 Nr 3:  SMIFF 1
   
P12 U12 Piger C - 210 Nr 1:  Stensballe IK
  U12 Piger C - 210 Nr 2:  Naur-Sir-Krunderup
  U12 Piger C - 210 Nr 3:  Nakskov HK 2
   
P12 U12 Piger D - 211 Nr 1:  BMI 2
  U12 Piger D - 211 Nr 2:  Bjert IF
  U12 Piger D - 211 Nr 3:  Tilst ST 2
   
P12 U12 Piger E - 212 Nr 1:  HK 73 Rask Mølle
  U12 Piger E - 212 Nr 2:  HK Give Fremad
  U12 Piger E - 212 Nr 3:  Østbirk IF 2
   
P14 U14 Piger B - 307 Nr 1:  Erritsø
  U14 Piger B - 307 Nr 2:  Østbirk IF
  U14 Piger B - 307 Nr 3:  Nakskov HK 2
   
P14 U14 Piger C - 308 Nr 1:  Vodskov Håndbold 2
  U14 Piger C - 308 Nr 2:  Vodskov Håndbold 1
  U14 Piger C - 308 Nr 3:  Tjørring IF 2
   
P14 U14 Piger D - 309 Nr 1:  Stensballe IK
  U14 Piger D - 309 Nr 2:  IK Frem Sønderup/Suldrup
Bjerringbro Julecup 2019